TWÓJ KOKPIT
0

Różne

P&O 425: Dlaczego zbroja Jango zzieleniała?

2021-02-28 08:19:02Dziś mamy coś mandaloriańskiego. Być może ciut więcej w tym temacie dowiemy się także z serialu “The Book of Boba Fett”. Póki, co mamy legendarne wytłumaczenie.

P: Jeśli Boba Fett odziedziczył mandaloriańską zbroję swojego ojca, która jest niebieska, to dlaczego stała się ona później zielonkawa?

O: W odcinku Death Trap z drugiego sezonu „Wojen klonów”, Boba Fett podkłada bomby w hełmie Jango, który ukrywa we wraku republikańskiego krążownika szturmowego. Mace Windu i Anakin udają się na ten krążownik by poszukać ocalałych. Anakin zauważa hełm, acz gdy zamierza go podnieść, Mace rozpoznaje, że to dawny hełm Jango tuż przed detonacją bomb. To tyle jeśli chodzi o dokładnie ten sam hełm Jango noszony przez Bobę.

Ekipa pracująca przy „Ataku klonów” zasugerowała, że to ten sam hełm. Dodali oni nawet wgłębienia w nim podczas walki z Obi-Wanem na Kamino. Hełm Boby również ma wgłębienia, acz te na hełmie Jango mają kształt nacięcia, podczas gdy te na hełmie Boby są bardziej okrągłe.

Co do reszty zbroi Boby, Expanded Universe sugerowało, że Boba miał nie tylko kilka zestawów zbroi, ale również elementy zapasowe. W sumie to nawet Jango miał zapasowy jetpack. Dodatkowo było kilka różnic między broją Boby widzianą w „Imperium kontratakuje”, „Powrotem Jedi” a „Nową nadzieją” w „Wersji Specjalnej”.
KOMENTARZE (4)

Różne

Deska na sery inspirowana Gwiazdą Śmierci

2021-02-25 18:51:00

W oficjalnym sklepie Disneya można kupić obecnie gwiezdno-wojenną deskę na sery. Inspirowana jest Gwiazdą Śmierci. Składa się z samej deski a także zestawu specjalnych noży i specyficznych sztućców do dzielenia serów. Całość kosztuje niecałe 45 USD i można to kupić tutaj.

Z pewnością ten gadżet zrobi furorę na fanowskiej imprezie.
KOMENTARZE (7)

Różne

LEGO Star Wars Komiks 01/2021

2021-02-17 21:00:56 Blue Ocean Polska

Na półkach w salonach prasowych można znaleźć nowy numer magazynu LEGO Star Wars Komiks w cenie 14,99 zł, do którego dołączona jesr saszetka zawierająca R2-D2 i MSE-6 (Mouse Droida), które wcześniej mogliśmy otrzymać wraz z LEGO Star Wars Magazyn 04/2020. Poniżej prezentujemy krótki opis nowego wydawnictwa od Blue Ocean Polska:

Prawdziwa gratka dla fanów świata gwiezdnych wojen. Na 36 stronach magazynu czytelnicy znajdą aż trzy komiksy, czyli trzy razy więcej wspaniałych przygód z niesamowitego świata Star Wars. Do każdego wydania dołączona jest także oryginalna figurka lego.

Kolejny numer ma trafić do sprzedaży już maju.

KOMENTARZE (5)

Różne

Magazyn LEGO Star Wars 03/2021

2021-02-17 20:38:07 Blue Ocean Polska

Na półkach w salonach prasowych można znaleźć już marcowy numer Magazynu LEGO Star Wars w cenie 14,99 zł, do którego została dołączona minifigurka „Mandalorianina” (a patrząc po malowaniu na hełmie - Mandalorianki).

  • Ciekawostki z Galaktyki
  • Nieznane, zabawne komiksy
  • Kultowe pojazdy Star Wars
  • Niezwykłe zagadki Yody

Kolejny numer trafi do sprzedaży już 16 marca, a dodatkiem będzie minifigurka „Wszechmocnego Imperatora Palpatine'a z mieczem świetlnym”.
Najnowszy numer można zakupić m.in. na stronie Empik.com w tym miejscu >>>
KOMENTARZE (3)

Różne

Ledowa lampka BB-8

2021-02-17 17:10:09

Na Amazonie można zamówić ledową lampkę BB-8. Lampka ma zmienne kolory, więc powinna się spodobać niezdecydowanym. Raz może być czerwona, zielona, niebieska, innym razem żółta, różowa lub biała. Ostatni z kolorów to cyjan, czyli taki blady niebieski. Kolory łatwo zmienia się przyciskiem, ale również jest możliwość ich automatycznej zmiany. Lampka daje efekt 3D. Oficjalnie produkt nazywa się Huiyuan 3d Lamp Fuwa Force Awakens Bb-8 Night i możecie go zamówić tutaj. Kosztuje niecałe 12 USD. W ofercie jest też tańsza wersja jednokorowa, a także lampki z Vaderem, R2-D2, czy „Sokołem Millennium” oraz Gwiazdą Śmierci. Oczywiście różnią się one cenami, ale w ofercie są także pakiety lampek.
KOMENTARZE (5)

Różne

Warszawski radny chce upamiętnić Gwiezdne Wojny

2021-02-14 10:49:52 Onet

W Warszawie z ciekawą inicjatywą powiązaną z Gwiezdnymi Wojnami wyszedł jeden z radnych. Jak poinformował Onet Kacper Pietrusiński, stołeczny radny Koalicji Obywatelskiej wspólnie z Warszawskim Forum Samorządowym zwrócił się do prezydenta Rafała Trzaskowskiego z pomysłem stworzenia muralu ze świata Star Wars. Jak napisał w interpelacji: „Mural o tematyce Gwiezdnych Wojen z pewnością uatrakcyjniłby przestrzeń miejską, budząc zainteresowanie zarówno warszawiaków, jak i turystów. Wydarzeniem mógłby się stać sam proces powstawania muralu, w który zaangażować można by nie tylko artystów, ale także warszawskie środowiska fanów Star Wars”.

W stolicy w ubiegłych latach powstało wiele murali upamiętniających m.in. właśnie postacie z różnych filmów i seriali. Ratusz jak na razie nie powiedział „nie” inicjatywie stwierdzając, że muszą ją rozważyć i sprawdzić czy znajdzie się odpowiednia lokalizacja pod taki mural. Na pewno poinformujemy Was jak zakończy się ta sprawa.

Przypomnijmy, że w Polsce mural z Gwiezdnych Wojen znajduje się m.in. w Bydgoszczy - możecie go zobaczyć poniżej, a my pisaliśmy o nim w tym miejscu.


KOMENTARZE (7)

Różne

SW Insider #200

2021-02-13 09:31:16 oficjalna

Czasopismo „Star Wars Insider” doczekało się 200 zeszytu. W tym miesiącu pojawił się jubileuszowy numer oficjalnej amerykańskiej publikacji o Star Wars. Pierwsze zeszyty wersji tego magazynu sięgają jesieni 1987 roku, wydawane wtedy jako „Lucasfilm Fan Club Magazine”. Z okazji okrągłego numeru wydania na oficjalnej stronie Star Wars opublikowano przegląd najciekawszych numerów z ostatnich 20-paru lat. A tymczasem w zeszycie #200 znaleźć można najnowsze wieści o Mandalorianinie, ekskluzywny wywiad z Anthony Danielem, artykuły na temat High Republic, wywiad z Charlsem Soule, a także lista 200 powodów, dla których warto kochać Gwiezdne Wojny.

Tymczasem w kwietniu tego roku wydawnictwo Titan Magazines opublikuje specjalne wydanie zbierające opowiadania wydawane wcześniej w Insiderach. Wśród wymienionych autorów znaleźli się: Jason Fry, Matthew Stover, Timothy Zahn, czy John Ostrander, a wszystkie opowiadania opatrzone będą rysunkami takich rysowników jak Jan Duursema czy John Van Fleet. Wydanie ma zawierać opowiadania zarówno legendarne, jak i te kanoniczne, od przygód Hana Solo i Dartha Vadera, po opowiadania, których bohaterami są Darth Plagueis i Snap Wexley.
KOMENTARZE (3)

Różne

Teatr Osterwy wystawi spektakl inspirowany Gwiezdnymi Wojnami

2021-02-12 16:36:29

Teatr Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim na tegoroczny Dzień Dziecka planuje wystawić spektakl inspirowany Gwiezdnymi Wojnami. Historia będzie opowiadała o strachu i o tym jak go przełamywać, a jednym z jej bohaterów będzie Gook, który się wszystkiego boi. Sztuka będzie połączeniem gry aktorskiej, lalek i multimediów co pozwoli zgrać ze sobą w miarę statyczny świat teatru z bardziej dynamicznymi elementami świata Star Wars. Nad spektaklem będą pracować dobrze znane fanom osoby, m.in. Cezary „Sizar” Żołyński - aktor, reżyser oraz Stanisław Mąderek - filmowiec, specjalista od efektów specjalnych. Obaj są wieloletnimi fanami Gwiezdnych Wojen.

Premiera, jeśli sytuacja pandemiczna pozwoli, zaplanowana jest na 1. czerwca w Teatrze Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim.


KOMENTARZE (8)
Loading..