TWÓJ KOKPIT
0

Różne

Gofrownica R2-D2

2021-03-27 21:28:21

Dziś kolejny gadżet do kuchni, tym razem gofrownica inspirowana R2-D2 (R2-D2 Waffle Maker – Star Wars). Nie chodzi tylko o malowanie zewnętrzne, ale też kształt gofrów. Razem jest to dość spójny produkt. W sklepie Disneya kosztuje niecałe 30 USD.


KOMENTARZE (2)

Różne

Torba na butelkę – Chewbacca

2021-03-23 21:54:05

Na Etnertainment Earth można kupić gadżet stylizowany Chewbaccą. To torba do noszenia wody. Idealna na piesze wycieczki w gorący dzień, gdy chcemy się schłodzić. Produktów podobnych jest wiele, ale ten jest inspirowany Chewiem. Star Wars Chewbacca Cooler Bag kosztuje 19,90 USD. Producentem jest firma Picnic Time, a sam produkt wytworzono w Chinach.


KOMENTARZE (2)

Różne

Magazyn LEGO Star Wars 04/2021

2021-03-16 22:40:46 Blue Ocean Polska


Na półkach w salonach prasowych można znaleźć już kwietniowy numer Magazynu LEGO Star Wars w cenie 14,99 zł, do którego została dołączona minifigurka „Wszechmocnego Imperatora Palpatine'a z mieczem świetlnym”.

 • Ciekawostki z Galaktyki
 • Nieznane, zabawne komiksy
 • Kultowe pojazdy Star Wars
 • Niezwykłe zagadki Yody

Kolejny numer trafi do sprzedaży już 13 kwietnia, a dodatkiem będzie minizestaw „Myśliwiec V-Wing”.
Najnowszy numer można zakupić m.in. na stronie Empik.com w tym miejscu >>>
KOMENTARZE (6)

Różne

Gwiezdno-wojenne piszczałki dla psów

2021-03-15 21:34:44 Asfo

Kiedyś psy zadawalały się zabawą patykiem. Potem były gumowe jeże, kości i inne tym podobne rzeczy. Dziś psy są zdecydowanie bardziej wybrednym konsumentem i też chcą mieć gwiezdno-wojenne piszczałki. W Zooplus można kupić oficjalne, licencjonowane przez Lucasfilm piszczałki dla psów w kształcie BB-8, Chewbaccy, Grogu i Vadera. Wszystkie normalnie kosztują 29,80 PLN.

Przykładowy opis:

Zabawa „ciemną stroną mocy” to świetna zabawa! Gadżet dla psa Gwiezdne Wojny Darth Vader jest idealna dla fanów sagi – lub dla ich pupili. Akcesorium zostało zaprojektowane na kształt kultowego Lorda Sithów Dartha Vadera, a dzięki swojej wielofunkcyjności gwarantuje różnorodne zajęcie.

Zabawka wykonana jest z wytrzymałego płótna. Wewnątrz ukryta jest piszczałka, która podczas zabawy wydaje śmieszne dźwięki, co dodatkowo pobudzi psa. Gadżet nie posiada żadnych małych elementów, które mogłyby zostać połknięte.

Zabawka dla psa Star Wars Darth Vader w skrócie:
 • Zabawka dla psa o wyglądzie Darth Vadera.
 • Różnorodność: gadżet do zabaw, gryzienia, rzucania i aportowania.
 • Wysokiej jakości zabawka: wytrzymała na szarpania.
 • Piszczałka: dla jeszcze większej zabawy.
 • Bez małych części, które mogłyby zostać połknięte.
 • Oficjalny produkt z licencją firmy Lucasfilm Ltd.
 • Kolor: czarny/szary.
 • Materiał: 100% płótno
 • Wymiary: dł. x szer. x wys.: ok. 16 x 16 x 7 cm.
Uwaga!
Jak przy każdym innym produkcie, należy obserwować psa podczas zabawy tym artykułem. Sprawdzaj regularnie, czy zabawka nie uległa uszkodzeniu. Jeśli to zaniedbasz, Twój pies może znaleźć się w niebezpieczeństwie.


Temat na forum
KOMENTARZE (6)

Różne

Kathleen Kennedy zostaje w Lucasfilmie

2021-03-10 16:35:55

Wygląda na to, że plotki o odejściu Kathleen Kennedy ze stanowiska prezesa Lucasfilmu są mocno przesadzone. Są strony i Youtuberzy, którzy ciągle to sugerują, ale na razie nic takiego się nie wydarza. Plotki te wracają jak bumerang, czasem nawet pojawiają się też w bardziej filmowych mediach w różnej formie. Obecnie zaś część osób sympatyzujących z Giną Carano spamuje gwiezdno-wojenne filmiki hasztagiem #FireKathleenKennedy. Między innymi dlatego, Lucafilm przestał umieszczać filmiki związane z Wielką Republiką na YouTubie i przerzucił się na oficjalną.Wczoraj zaś odbyło się walne zgromadzenie akcjonariuszy Disneya. Zazwyczaj wiązało się ono z mniej lub bardziej ciekawymi dla nas informacjami na temat planów. Tym razem Disney mógł się tylko pochwalić tym, że Disney+ ma już ponad 100 milionów subskrybentów. Natomiast „Gwiezdne Wojny” pojawiły się dwukrotnie w trakcie sesji pytań i odpowiedzi.

Pierwsze pytanie dotyczyło Kathleen Kennedy i tego, czy zostanie zwolniona i zastąpiona przez Dave’a Filoniego lub Jona Favreau. Bob Chapek szef Disneya odpowiedział wprost, że są bardzo zadowoleni z tego, że tak utalentowana osoba jak Kathleen kieruje Lucasfilmem. Liczą, że będzie nim kierowała przez następne lata.

Drugie pytanie dotyczyło tematu, który wciąż ciągnie się za Lucasfilmem, czyli Giny. Tu zapytano czy Disney ma jakąś czarną listę osób do zwolnienia ze względu na swoje poglądy. Powoływano się na to, że i Gina i Pedro Pascal mogą się pochwalić nie do końca przemyślanymi wpisami w mediach społecznościowych, a jedynie wobec Giny wyciągnięto konsekwencje, sugerując tu rolę głoszonych poglądów. Chapek nie odpowiedział wprost na pytanie, raczej powiedział, że nie widzi by Disney był lewicowy, czy prawicowy, a reprezentuje uniwersalne wartości, takie jak różnorodny świat, w którym wszyscy mogliby żyć w harmonii i pokoju.

Tak więc wygląda na to, że Kathleen jeszcze przez jakiś czas porządzi w Lucasfilm.
KOMENTARZE (40)

Różne

Ahsoka Tano odkryta w Meksyku

2021-03-09 19:54:20 National Geographic

Archeolodzy odkryli niedawno ciekawe znalezisko w środkowym Meksyku (dokładniej w Hidalgo Amajac). To około 500-letni posąg tajemniczej kobiety. Niby nic szczególnego, ale ich uwagę przykuł jeden szczegół, nakrycie głowy. Ono skojarzyło się od razu z „Gwiezdnymi Wojnami” i Ahsoką Tano. To oczywiście dość luźne skojarzenie, ale jest.Sam posąg ma 2 metry wysokości, 60 cm szerokości i 25 cm grubości. Jest też ładnie rzeźbiony. Szczegółowość wykonania wskazuje, że prawdopodobnie to przedstawienie kobiety z wyższych sfer. To prawdopodobnie pozostałość z czasów kultury Hausteków. Ponieważ rzeźba została odkryta na terenie prywatnego sadu nie są znane obecnie plany wobec niej. Meksykański Narodowy Instytut Archeologii i Historii prowadzi negocjacje w sprawie możliwości przeprowadzania badań, dopiero potem będą rozmawiać na temat sprzedaży lub wystawienia rzeźby.
KOMENTARZE (10)

Różne

Tatuaże Star Wars

2021-03-01 21:49:04 Emq Bro, Tomasz Matynia

W przeszłości wielokrotnie prezentowaliśmy tatuaże fanów na łamach Bastionu. Dziś chcemy pokazać nowe przykłady, ale z "polskiego podwórka".
Pierwszy z poniższych tatuaży podesłał nam Emq Bro aka em qb. Pozostałe zostały wykonane przez Tomasza Matynię, którego zapewne wielu fanów kojarzy jako autora gwiezdnowojennych grafik i obrazów. Niedawno w tym miejscu prezentowaliśmy kilka z jego nowych prac, więcej znajdziecie w tej galerii lub na Instagramie.


Temat na forum
KOMENTARZE (6)
Loading..