TWÓJ KOKPIT
0

Różne

20-lecie Bastionu: Testy prawdę powiedzą

2022-01-30 13:38:27


Kolejnym elementem rozszerzonym z okazji naszych urodzin są testy, które pozwalają odpowiedzieć na kluczowe pytania zadawane sobie przez fanów z całego świata. Jeśli zastanawialiście się, który galaktyczny rząd najbardziej przydałby Wam do gustu lub którym Jedi byście byli w czasach Wielkiej Republiki, to jest to coś dla Was. Dodaliśmy pięć nowych testów odpowiadających na powyższe i inne pytania. Zachęcamy do zabawy i dajcie znać co Wam wyszło!

Testy

Przypominamy również, że z okazji urodzin przygotowaliśmy też inne atrakcje. Cały czas możecie brać udział w trwających aktualnie konkursach:

KOMENTARZE (6)

Różne

Vaderowa poduszka

2022-01-29 12:14:18

Na Allegro pojawił się fenomen. Poduszka z Vaderem. Poszukajcie pod hasłem „Darth Vader poduszka”. Kosztuje zaledwie 22,50 PLN, a jak macie Smarta to przyjdzie za darmo.Specyfikacja:
 • rozmiar 40x25cm
 • materiał bawełna 70% poliester 30%
 • kolor tkaniny biały, nadruk wielokolorowy jednostronny
 • metoda druku termosublimacja
 • poduszka pełna bez wyjmowanego środka (zszyta na krótszym boku) druga strona biała
 • wypełnienie kulka silikonowa szarpana (zwiększa delikatność i sprężystość)
 • waga wypełnienia 180g
 • pranie do 40 stopni

KOMENTARZE (3)

Różne

Magazyn LEGO Star Wars 02/2022

2022-01-21 23:58:02 Blue Ocean Polska


Na półkach w salonach prasowych można znaleźć już lutowy numer Magazynu LEGO Star Wars w cenie 14,99 zł, do którego została dołączona minifigurka „Imperialnego szturmowca śnieżnego”.

 • Ciekawostki z Galaktyki
 • Nieznane, zabawne komiksy
 • Kultowe pojazdy Star Wars
 • Niezwykłe zagadki Yody

Kolejny numer trafi do sprzedaży już 15 lutego, a dodatkiem będzie minizestaw „Sokół Millenium”.

Najnowszy numer można zakupić m.in. na stronie Empik.com w tym miejscu »
KOMENTARZE (1)

Różne

Gwiezdno-wojenne pierścionki

2022-01-15 11:08:10

Jak ktoś ma ochotę na gwiezdno-wojenny pierścionek – obrączkę, to firma Enso przygotowała specjalną ofertę. Także związaną z promocją serialu „Księga Boby Fetta”. W chwili obecnej oferują 9 różnych pierścionków, każdy kosztuje 44,99 USD, plus oczywiście koszty przesyłki (choć ta jest oferowana jedynie do USA i Kanady). Z pełną ofertą można zapoznać się tutaj. Jest tam także oferta kupienia całej kolekcji. Natomiast przykładowe obrączki wyglądają jak poniżej.


KOMENTARZE (3)

Różne

Kolejna inicjatywa w ramach „Force for Change”

2022-01-11 21:32:15

Od ponad trzydziestu lat FIRST działa na rzecz rozwoju młodych ludzi w dziedzinach nauk przyrodniczych, technologii, inżynierii i matematyki (STEM). FIRST zachęca młodych do zagłębiania się w naukę i inżynierię, rozwija w nich jednak nie tylko umiejętności techniczne, ale również miękkie.

Disney od ponad dwóch dekad wspiera FIRST finansowo. Środki przeznaczane na to przez Disneya są kierowane przede wszystkim do tych, którzy z powodów finansowych bądź społecznych mają mniejsze szanse na rozwój swoich umiejętności. W latach 2020-2021 dzięki funduszom Disneya FIRST był w stanie zorganizować wsparcie dla ponad 50 tysięcy takich osób w wielu różnych krajach (m.in. Kolumbii, Chile, Meksyku, Hiszpanii, Brazylii czy na Filipinach).

W tym roku Disney i Lucasfilm rozpoczęli kolejną inicjatywę w ramach „Force for Change” mającą na celu danie możliwości osobom korzystającym z programów FIRST opowiedzenia swoich historii i pomysłów na to jak zmieniać świat na lepsze. Więcej o całej inicjatywie możecie przeczytać w tym miejscu. Zachęcają do niej również aktorzy ze świata Star Wars.


KOMENTARZE (4)

Różne

P&O 470: Jak działa grawitacja w „Gwiezdnych Wojnach”?

2022-01-09 08:26:53Tym razem trudne pytanie o grawitację i to jak działa, lub raczej nie działa w „Gwiezdnych Wojnach”.

P: Jak działa grawitacja na różnych planetach „Gwiezdnych Wojen”? Wygląda na to, że niezależnie na jakiej planecie w „Gwiezdnych Wojnach” jesteśmy (Tatooine, Dagobah, czy nawet lesisty księżyc Endora i inne), zawsze mają one tę samą siłę grawitacji. Co znaczyłoby, że mają one wszystkie tę samą masę i wielkość (zamieszkałe planety czy księżyce).

O: Z pewnością byłoby to rozpraszające i kosztowne, by w filmie spróbować ukazać różną grawitację, więc tu możemy się zgodzić. Grawitacja na głównych planetach jest taka sama jak na Ziemi. Przypominamy, że fizyka w naszej galaktyce jest inna od tej, w której słychać dźwięk w próżni. Jest całkowicie bezcelowe by określać wielkość planet, po tym co widzimy w filmach. I pamiętajmy, że oficjalne statystyki są zrobione, by było ładniej je porównywać w przewodnikach po Expanded Universe.

Mając to w pamięci, należy dodać, że kilku bardziej nastawionych na fizykę autorów starało się określić wielkość planety. Często dla nich punktem wyjścia jest średnia średnica Ziemi, czyli 12742 km. Dlatego właśnie planety takie jak Naboo, Alderaan czy Coruscant nie są odległe wielkościowo od Ziemi. Do innych elementów w równaniu pisarze biorą czasem pod uwagę też wpływ gwiazdy i innych planet, jak się ich pola nakładają, jak daleko są one od słońca i wiele innych czynników.
KOMENTARZE (9)

Różne

Knajpa na wyspie Funzi prowadzona przez aktora z „Mrocznego widma”

2022-01-01 07:55:05

Przywykliśmy do tego, że aktorzy z „Gwiezdnych Wojen”, którzy odgrywali mniejsze role, najczęściej wciąż związani są dalej z kinem i często marką, na konwentach. Niektórym z czasem nawet udaje się wybić, ale są też tacy, którzy odnieśli sukces w zupełnie innych dziedzinach. Jednym z nich jest Hassani Shapi.Zagrał on niewielką rólkę, mistrza z Rady Jedi, Eetha Kotha w „Mrocznym widmie” George’a Lucasa. Później, gdy Lucas przeniósł się z „Gwiezdnymi Wojnami” do Australii, ich drogi się rozeszły. Hassan Shapi (bo tak przedstawia się w Kenii), cały czas grywa jakieś niewielkie rólki. Może poszczycić się nawet występem w przygodach Jamesa Bonda, dokładniej w „Świat to za mało”, ale aktorstwo nie jest jego głównym źródłem dochodu. Prawdę mówiąc nawet nie mieszka najczęściej w Wielkiej Brytanii, a w Kenii.

Shapi zajął się turystyką. Założył firmę Funzi Kinazini Day Safari, która organizuje wycieczki na wyspę Funzi w Kenii. Co więcej, prowadzi tam restaurację i właśnie w niej można go czasem spotkać, gdy pilnuje, by turyści się najedli.

Wyspa Funzi znajduje się na południowym krańcu Kenii, tuż przy granicy z Tanzanią, na wybrzeżu Oceanu Indyjskiego. Jest to jedna z bardziej popularnych destynacji wycieczkowych z Mombasy i kurortów na południe od niej. Ludzie przybywają tam, by zobaczyć las namorzynowy, jak Moc da to krokodyle, a także lokalną wioskę. Wycieczka tu jest oferowana przez wiele agencji i często można ją zamówić bezpośrednio w hotelu. Bardziej szczegółowy opis atrakcji znajdziecie tutaj.

Wizyta w restauracji „Funzi Kinazini” jest w programie (i jest wliczona w cenę). Sam Hassan nie tylko chętnie rozmawia z gośćmi, pilnuje by byli zadowoleni, ale zagadnięty o „Gwiezdne Wojny” potrafi coś powspominać. Nam udało się zamienić z nim kilka zdań.Jeśli planujecie wypoczynek na kenijskim wybrzeżu, może warto pomyśleć o wycieczce na wyspę Funzi. Można tam wesprzeć i zobaczyć aktora z „Gwiezdnych Wojen”, który zajął się turystką.
KOMENTARZE (13)
Loading..