TWÓJ KOKPIT
0

Różne

Japońskie herbatki

2022-12-30 05:02:03

Tym razem coś o nowych, japońskich produktach. Firma Suntory Foods International Co., Ltd. 10 stycznia wypuści na rynek limitowany produkt o nazwie „Tokucha Star Wars Design Label”. Będzie to nic innego jak ich zielone herbaty „Tokucha” tyle, że w gwiezdno-wojennym opakowaniu. Więc gratka dla kolekcjonerów i miłośników tych napoi. W ramach gwiezdno-wojennego rzutu pojawią się trzy opakowania z ikonicznymi droidami – R2-D2, C-3PO i BB-8, oczywiście będą one na różnych smakach. Oferta będzie dostępna na rynku do wyczerpania nakładów.
KOMENTARZE (6)

Różne

P&O 518: Czemu Luke i Leia tak późno dowiedzieli się o matce?

2022-12-11 08:05:34Dziś pytanie o dawne EU.

P: Dlaczego Luke i Leia nie dowiedzieli się, że ich matką jest Padme Amidala, aż do czasu po kryzysie z Yuuzhan Vongami? Wiemy, że Ben Kenobi, Bail Organa, Yoda, Darth Vader i R2-D2 wiedzieli, dlaczego im nie powiedzieli? Słyszałem, że komiks pokazał kiedyś, że odnaleźli siostrzenicę Padme żyjącą na Naboo. Prawda to?

O: Zacznijmy od procesu eliminacji. Bail nie powiedział Lei, gdyż ta wiedza naraziła by ją na zbyt duże ryzyko, większe niż ukrywanie córki głośnego członka Imperialnego Senatu. Bail zmarł na Alderaanie, zanim zdążył wyjawić Lei, że jest córką senator z czasów Republiki, która sprzeciwiała się dojściu Palpatine’a do władzy.

R2-D2 był zaprogramowany by nie mówić nic nikomu, więc też jest wykluczony. Co więcej utrzymywał on szaradę, gdy spotkał Obi-Wana na Tatooine. Oczywiście Obi-Wan, Yoda i Anakin mogli coś powiedzieć jako duchy Mocy, ale wybrali nie mówić. Właściwie ich dyskusje z Lukiem po „Powrocie Jedi” raczej były ograniczone. Duchy Mocy mogą się zachowywać dziwnie.

W Jedi vs. Sith: The Essential Guide podaje, że jak Leia Organa Solo odkryła tożsamość swojej matki, zrozumiała, że Pooja, która wcześniej reprezentowała Naboo i była przyjaciółką Lei podczas jej służby w Imperialnym Senacie, to nie tylko siostrzenica Padme, ale również kuzynka Lei w pierwszej linii.
KOMENTARZE (5)
Loading..