TWÓJ KOKPIT
0

Różne

Magazyn LEGO Star Wars 05/2022

2022-04-19 00:56:10 Blue Ocean Polska


Na półkach w salonach prasowych można znaleźć już najnowszy numer Magazynu LEGO Star Wars w cenie 14,99 zł, do którego został dołączony minizestaw „Imperialna maszyna krocząca AT-AT”, paczka pięciu kart LEGO Star Wars Seria 3 oraz specjalna karta limitowana.

  • Ciekawostki z Galaktyki
  • Nieznane, zabawne komiksy
  • Kultowe pojazdy Star Wars
  • Niezwykłe zagadki Yody

Kolejny numer trafi do sprzedaży już 10 maja a dodatkiem będzie minifigurka „Wojownik Tuskeński”.

Najnowszy numer można zakupić m.in. na stronie Empik.com w tym miejscu »
KOMENTARZE (2)

Różne

Biurkowy X-wing trzymadełko na długopisy

2022-04-05 21:19:12

Bałagan na biurku? Jest rozwiązanie, trzymadełko na długopisy, najlepiej w kształcie X-winga. Takie cudo pojawiło się na Etsy. Kosztuje koło 150 PLN plus koszty wysyłki. Produkt rzemieślniczy, ograniczona ilość.


KOMENTARZE (3)

Różne

Pelikanon oficjalnie wchodzi do kanonu [aprilis]

2022-04-01 12:34:16


Od jakiegoś czasu dla wielu fanów problematyczna stawała się nazwa „Nowy Kanon” — ani on nowy, a dla wielu nawet niezbyt kanoniczny. Określenie „Kanon” też wydaje się błędne, gdyż sugeruje jakoby był tym jedynym, najważniejszym i najlepszym, a przecież „Stary Kanon” wciąż jest żywy w sercach wielu fanów Gwiezdnych Wojen — szczególnie na Bastionie Star Wars, do którego przymiotnik „stary” pasuje jak znalazł. Część z Was stosuje po prostu „Kanon Disneya”, lecz owa nazwa wskazuje na to, że kanon ten należy do firmy Disney, a wiadomym jest, że za wszystko co w nim zawarte odpowiada tylko Kathleen Kennedy.

Wyszliśmy więc naprzeciw tym wszechobecnym problemom i postanowiliśmy wprowadzić oficjalną nazwę, która od dziś należy używać w kontekście kanonu powstałego w 2014 roku. Mowa oczywiście o nazwie „Pelikanon”, która idealnie oddaje sedno sprawy. Niezależnie od tego czy poznajesz Star Wars z Pelikanonu czy nie to nazwa ta sprawdza się wręcz idealnie. Czyż ktoś kto gardzi współczesnymi historiami z tego uniwersum nie nazwałby pelikanem kanonu tego, kto czyta książki i komiksy w nim zawarte? Czy ktoś kto czyta owe pozycje nie zostanie nazwany „pelikanem”, nawet jeśli nim nie jest? I w końcu, czy najlepsza postać z obu sezonów „The Mandalorian” i pierwszego sezonu „The Book of Boba Fett” nie nazywa się Peli Motto? Wszystko więc wydaje się jasne i słuszne. Serdecznie zachęcamy do używania nowego nazewnictwa. Oczywiście jesteśmy środowiskiem tolerancyjnym i nadal można używać innych określeń, ale może się to wiązać z pomniejszymi ostrzeżeniami wydawanymi przez moderację.
KOMENTARZE (9)
Loading..