TWÓJ KOKPIT
0

Różne

Magazyn LEGO Star Wars 06/2022

2022-05-31 00:32:29 Blue Ocean Polska


Na półkach w salonach prasowych można znaleźć już najnowszy numer Magazynu LEGO Star Wars w cenie 14,99 zł, do którego została dołączona minifigurka „Wojownika Tuskeńskiego” oraz specjalna limitowa karta LEGO Star Wars Seria 3 przedstawiająca Dartha Vadera.

  • Ciekawostki z Galaktyki
  • Nieznane, zabawne komiksy
  • Kultowe pojazdy Star Wars
  • Niezwykłe zagadki Yody

Kolejny numer trafi do sprzedaży już 7 czerwca a dodatkiem będzie minizestaw „Brzeszczot”.

Najnowszy numer można zakupić m.in. na stronie Empik.com w tym miejscu »
KOMENTARZE (1)

Różne

P&O 490: Jak wyglądają Jawowie bez płaszczy?

2022-05-29 07:47:37P: Jak Jawowie wyglądają pod swoimi płaszczami? Czy są w części cyborgami, skoro świecą im oczy?O: Chociaż Jawów nigdy nie pokazano bez płaszczy, wiemy, że nie są cyborgami. Wg Expanded Universe świecące oczy, to wypolerowany pomarańczowy kamień szlachetny zwany durindfire, który jest przymocowany do okrycia twarzy. Ta chroni ich przypominające szczurze oczy od jasnego światła obu słońc Tatooine.
KOMENTARZE (4)

Różne

Reklama Volkswagena i „Obi-Wan Kenobi”

2022-05-20 16:14:54

Wygląda na to, że premiera „Obi-Wana Kenobiego” będzie bogatsza w różne wydarzenia i promocje od poprzednich seriali. Raczej podobnie jak to było przy filmach, będzie też dźwignią do reklamowania innych produktów „Gwiezdnymi Wojnami”. Pierwszy jest Volkswagen i nowy elektryk tej firmy - ID. Buzz EV. Wykorzystuje on pewne elementy z serialu Disneya. Reklamę możecie obejrzeć poniżej.Szczegóły na temat tego małego droida, znajdziecie w naszym newsie w sekcji spoilerowej.
KOMENTARZE (3)

Różne

P&O 488: Skąd pochodzi niebieskie mleko?

2022-05-15 07:26:16Tym razem dostajemy odpowiedź na jedno z najważniejszych pytań w historii galaktyki.

P: Jakie zwierzę dojono by uzyskać niebieskie mleko?

O: To doskonale odżywcze mleko pochodzi od eopie, które także dostarczają mięso i skóry. Warto jednak dodać, że w 2006 w kategorii najlepsza komercyjna parodia podczas Star Wars Fan Film Awards, zwyciężył film „Blue Milk”, który przypisywał pochodzenie mleka banthom. To jednak nie jest częścią kanonu.


KOMENTARZE (3)

Różne

4 maja i Ukraina

2022-05-07 09:35:45

Choć okoliczności, mówiąc delikatnie, nie są sprzyjające, to Ukraina nie zapomniała o „Gwiezdnych Wojnach” i ich święcie, czyli 4 maja. Spece od PRu, którzy perfekcyjnie rozumieją, jak należy relacjonować tę wojnę, pozwolili sobie na mały żart, gwiezdno-wojenne nawiązanie. 4 ma 2022 opublikowano kolejne zdjęcie prezydenta Wołodymyra Ołeksandrowycza Zełenskiego, nadzorującego obronę Ukrainy. Niby nic nowego, ale pewien drobny szczegół był dość istotny. Koszulka, którą nosił Zełenski, miała mały gwiezdno-wojenny ozdobnik – X-winga. PRowcy zadbali, by w sieci pojawiło się nie tylko zdjęcie prezydenta, ale też sam myśliwiec na jego koszulce. Odrobina uśmiechu, w tych ponurych czasach.

Tocząca się wojna z rosyjskim najeźdźcą na terytorium Ukrainy to jednak przede wszystkim katastrofa humanitarna, a miliony Ukraińców schroniły się w Polsce. Jeśli ktoś byłby zainteresowany dodatkową pomocą, warto zajrzeć na oficjalny profil rządowy, koordynujący pomoc i zbiórki.
KOMENTARZE (7)

Różne

Premiera „Behind the Mac: Skywalker Sound”

2022-05-04 21:25:32

Kolejną premierą z okazji święta Star Wars jest krótki film dokumentalny „Behind the Mac: Skywalker Sound” od Apple. Jego twórcy zabierają widzów na ranczo Skywalkera aby zobaczyć jak pracowali ludzie ze Skywalker Sound zajmujący się ścieżkami dźwiękowymi do wielu produkcji na przestrzeni ostatnich 40-tu lat. Materiał możecie obejrzeć poniżej.


KOMENTARZE (2)

Różne

P&O 486: Czy Obi-Wan to brat Owena Larsa?

2022-05-01 07:15:29Dziś mało kto o tym pamięta, ale kiedyś mocno zastanawiano się nad tym pytaniem. Nie bez powodów, o tym w odpowiedzi.P: Czy Obi-Wan Kenobi to brat Owena Larsa?

O: Nie. Oni pochodzą z dwóch osobnych rodzin, które nie dzielą więzów krwii. Chociaż kilka materiałów, które opublikowano w 1983 i późniejszych latach wskazuje na to, że te postacie są spokrewnione. Te materiały bazują na przeterminowanych i ostatecznie porzuconych informacjach.
Owen Lars jest synem Cliegga Larsa. Rodzice Obi-Wana pozostają nieznani, a on ma z nimi niewielkie lub żadne kontakty, wychowując się w świątyni Jedi. Jest za to świadom posiadania brata, ale bardzo niewiele informacji na temat tego brata opublikowano.

K: Jude Watson w serii „Uczeń Jedi” wspomniała, że brat nazywał się Owen, co ożywiło wówczas dyskusję na nowo.
KOMENTARZE (3)
Loading..