TWÓJ KOKPIT
0

Różne

P&O 573: Jak to możliwe, że Ewoki nie wyginęły po bitwie o Endor?

2023-12-31 06:58:29Dziś o tym jak niektórzy fani są podatni na propagnadę...

P: W teorii po bitwie o Endor, wszystkie Ewoki zginęły z powodu odprysków Gwiazdy Śmierci, które spadły na pobliski księżyc? Mam to gdzieś, ale to przecież kanon!

O: Nie, to nie jest kanon. Lucasfilm nie uważa wymarcia wszystkich Ewoków w efekcie kataklizmu nad Endorem za część oficjalnego kanonu. Od czasu do czasu twórcy EU napiszą coś, co wywołuje dyskusje, ale w takich przypadkach jak ten jest to odwoływanie się do imperialnej propagandy.

K: W nowym kanonie resztkami Gwiazdy Śmierci zostały zaśmiecone także inne miejsca w systemie, jak księżyc Kef Bir.
KOMENTARZE (2)

Różne

P&O 571: Jaki procent wśród szturmowcy stanowiły klony w okresie „Nowej nadziei”?

2023-12-17 09:29:27Tym razem pytanie o to jak twórcy uniwersum godzili wizje klasycznej trylogii i prequeli.

P: Jaki procent wśród szturmowców stanowią, w czasach klasycznej trylogii, klony, które pozostały z Wojen klonów?

O: Prawie jedna trzecia szturmowców w okresie „Nowej nadziei” to klony bazujące na genotypie Jango, gdyż nie wszystkie z tych klonów osiągnęły zdolność bojową przed końcem Wojen klonów. Nie wiadomo ile z tych klonów naprawdę walczyło w Wojnach Klonów. Z powodu przyśpieszonego rozwoju, klony z oryginalnej partii, jak Able 1707 z serii komiksowych „Emprie”/„Rebellion”, zatraciły w okresie Epizodu IV, swą szczytową przydatność bojową. Z kolei w powieści Karen Traviss Komandosi Republiki. Prawdziwe barwy są wspomniane klony bazujące na Jango, które hodowano już specjalnie dla Imperium.
KOMENTARZE (1)
Loading..