TWÓJ KOKPIT
0

Różne

Polski niesporczak został Mandalorianinem

2024-05-17 21:08:21

Wygląda na to, że mieszkańcy Wielkopolski mają do czynienia z Mandalorianinami. Jakieś 30 kilometrów od Poznania w Lasach Czerniejewskich grasują mandaloriańskie niesporczaki. Zostały one niedawno odkryte i opisane przez polskich naukowców i nadano im nazwę Mesobiotus mandalori. Tak, specjalnie nawiązując do Mandalorian z „Gwiezdnych Wojen”.

Naukowcy nadali tę nazwę tym niewielkim stworzeniom ze względu na to, że żyją na mchu w głębokim lesie, co skojarzyło się pracownikom Uniwersytetu Adama Mickiewicza, z dawnymi przedstawieniami Mandalory. Choć naukowcy nie potrafili wskazać cech wyróżniających ten gatunek, fakt jego odrębności potwierdziły badania genetyczne. Został on więc opisany i uznany za nowy gatunek.Już kilka gatunków zwierząt zostało nazwanych w ten sposób by uczcić „Gwiezdne Wojny”. W tym owady, a ostatnio węża nazwano na cześć jednego z aktorów. Swoją drogą ciekawe czemu nie nazwali niesporczaka na cześć serialu „Star Trek: Discovery”, gdzie gigantyczny niesporczak przewinął się przez ekran.
KOMENTARZE (1)

Różne

Lucasfilm o sobie

2024-05-11 13:34:02

Lucasfilm wypuścił ostatnio dwa krótkie materiału wideo skupiające się na pracy studia. Pierwszy z nich podkreśla to jak ważne jest to aby mieć wspaniałą historię do opowiedzenia, drugi skupia się na wyzwaniach jakie trzeba pokonać i różnych rolach zaangażowanych w pracę. Oba materiały, zawierające mnóstwo ujęć z produkcji Star Wars, możecie zobaczyć poniżej.
KOMENTARZE (7)

Różne

Apple reklamuje się Mandalorianami

2024-05-05 20:55:21 Apple

Przy okazji Dnia Gwiezdnych Wojen opublikowany został klip reklamowy telefonów iPhone amerykańskiej firmy Apple. Tym razem twórcy zaprezentowali podstawowe funkcjonalności nowego telefonu na przykładzie fanów Mandalorian najwyraźniej odwiedzających lokalny konwent fantasy w Los Angeles.

Reklamę wyreżyserowała Kim Gehrig, do nakręcenia zaproszono prawdziwych fanów, między innymi członków z 501st Legionu, głównego bohatera zagrał fan o imieniu Owen. Film zawiera wiele wizualnych nawiązań do gwiezdnej sagi. Lucasfilm przeanalizowało kilkaset zgłoszeń, i ostatecznie zaprosiło do udziału w klipie 172 fanów, to ponoć największa taka produkcja filmowa z udziałem fanów, zatwierdzona przez Lucasfilm.

KOMENTARZE (3)
Loading..