TWÓJ KOKPIT
0

Łotr 1

Gareth Edwards ponownie o zmianach osobowych w „Łotrze 1”

2023-10-03 20:22:08

Gareth Edwards promuje swój najnowszy film „Twórca”. Przy okazji miał szansę ponownie wypowiedzieć się na temat „Łotra 1”, a dokładniej zmian osobowych jakie miały w tam miejsce. Mówiąc krótko, stwierdził, że po internecie krąży mnóstwo plotek, które nie oddają właściwie sytuacji. Mówił o tym w wywiadzie dla Variety.Zdaniem Edwardsa, Tony Gilroy przyszedł i zrobił wspaniałą robotę. W to nikt nie wątpi. Natomiast Edwards był obecny na planie i aktywnie uczestniczył w pracach, do samego końca. Jedną z ostatnich scen nagrywanych na potrzeby tego filmu, była scena z Vaderem w korytarzu. Gareth twierdzi, że to on pracował nad tą sceną.
KOMENTARZE (8)

Łotr 1

Czy Jyn Erso czuła Moc?

2023-09-23 08:04:53

Gareth Edwards obecnie promuje swój film „Twórca”, więc co pewien czas zdarza mu się wrócić do „Łotra 1” w wywiadach. Tym razem mówił o tym, czy Jyn Erso odczuwała Moc, czy mogła nią władać w jakiś sposób.

Nie wiem. Znaczy, postrzegam Moc trochę w jak religię, co jest oczywiste. I tu jest tak, że mówi się dziecku: „Ufaj Bogu”. Ale to nie znaczy, że staje się ono Mesjaszem. Więc to jest tak trochę, jak wiara w zamysł, że istnieje coś więcej niż my, jakieś przeznaczenie pewnego rodzaju. Ale wcale nie potrzeba drugiego przyjścia Chrystusa by móc czynić wielkie rzeczy w swoim życiu.


Warto tu przypomnieć, że kwestię różnych kultów Mocy są choćby dobrze pokazane na przykładzie Strażników Whillów.

Ponadto Edwards odniósł się również ostatnio do kwestii wymiany go jako reżysera „Łotra 1”. Jak wiemy pod koniec zastąpił go Tony Gilroy. Edwards przyznał jedynie, że praca nad tym filmem to był wielki dar losu i cieszy się z tego, co mógł zrobić i co przeżył.
KOMENTARZE (5)

Łotr 1

Skąd się wzięła nazwa Scarif?

2023-08-26 18:49:02

Gareth Edwards promuje swój najnowszy film pt. „Twórca”, który zadebiutuje w kinach z końcem września. Cześć efektów w tej produkcji przygotowuje ILM, i poniekąd pomagają mu w promocji nie wprost. Na Instagramie wrzucili filmik z Edawardsem, w którym opowiada on krótko o kulisach „Łotra 1”.Gareth wspomniał, że gdy jeszcze Gary Whitta pisał scenariusz, przyznał, że jest już zmęczony wymyślaniem nazw kolejnych rzeczy. Poprosił Edwardsa o pomoc. Kazał mu wymyślić nazwę planety na której dzieje się finał filmu. Gareth się zgodził, myślał. W tym czasie poszedł zamówić sobie kawę. Tam zawsze na kubku zapisują imię osoby dla której to jest. Ta osoba zapisująca, źle usłyszała. Z Gareth zrobił jej się Scarif. Edwards zobaczył to potem na kubku i tak zostało. Teraz śmieje się, że tamta osoba nawet nie ma pojęcia jak wpłynęła na ten film.
KOMENTARZE (3)

Łotr 1

Nie będzie „Łotra 1” w wersji reżyserskiej

2023-05-16 21:39:52

Jak wiemy oficjalnie reżyserem „Łotra 1” jest Gareth Edwards, jednak film tak naprawdę kończył Tony Gilroy. Edwards na ten temat się nie wypowiadał, Gilroy mówił to wprost, prawdopodobnie jednak obaj nie są zadowoleni z finalnego filmu, acz pewnie z innych powodów. Pierwszy został odsunięty i nie mógł skończyć filmu po swojemu, drugi nie miał dość czasu, by wszystko przerobić wg własnego pomysłu.W rozmowie z The Hollywood Reporter Tony Gilroy został zapytany o możliwość innej wersji „Łotra 1” w przyszłości, jakiegoś montażu bardziej reżyserskiego. Od razu stanowczo odpowiedział, że nie ma takiej możliwości. To najlepsza możliwa wersja filmu i dodał, że nie zamierza wchodzić w szczegóły. Dużo na ten temat można w sieci przeczytać, ale najczęściej to wyssane z palca historie, on zaś na razie nie zamierza się w ogóle wypowiadać na temat szczegółów. Może kiedyś. Potem dodał jeszcze raz, że to najlepsza wersja filmu, jaką można było sobie wyobrazić, zrobiona w takim czasie jaki mieli.
KOMENTARZE (8)

Łotr 1

„Łotrowe” ciekawostki

2023-03-20 01:21:39

Wciąż wiele rzeczy o filmach Disneya nie wiemy, czasem pojawiają się więc strzępy informacji, które rzucają na tę produkcję nowe światło. Tak ostatnio było w przypadku „Łotra 1”.

Po pierwsze pojawiła się informacja, że zanim Tony Gilroy przejął stery tej produkcji, rozważano kogoś innego. Przez kilka tygodni pracował nad nią Christhoper McQuarrie, czyli reżyser ostatnich filmów z cyklu „Mission: Impossible”. Ostatecznie jednak film ratował Gilroy.

Ciekawostki tego typu nie zawsze muszą być prawdziwe. Freddie Prinze Jr., czyli głos Kanana Jarrus, wrzucił w sieć niedawno informację, że to Dave Filoni wyreżyserował scenę z Vaderem w korytarzu, pod koniec filmu. Wieść jednak okazała się być nieprawdziwa, więc w tym wypadku nawet ludzie z Lucasfilmu (jak Pablo Hidalgo) zareagowali, mówiąc, że to nie prawda.

Donnie Yen promując film „John Wick 4”, wspomniał niedawno o swoim udziale w „Łotrze 1”. Przypomniał, że miał wpływ na swoją postać. Chirrut Îmwe miał być bardziej poważny, Yen zaproponował by uczynić go niewidomym (o tym już słyszeliśmy wcześniej), ale także uśmiechającym się.
KOMENTARZE (7)

Łotr 1

Alan Tudyk o improwizacji na planie „Łotra 1”

2022-10-29 05:23:32

Alan Tudyk był gościem podcastu The SDR Show i przy okazji wspomniał o swoich filmach, wliczając w to „Łotra 1”. Wciąż dowiadujemy się o nim ciekawostek.Jak twierdzi, wiele elementów, które widzimy w ostatecznej wersji była zaimprowizowana. Choćby sekwencja w której K-2SO uderza w twarz Cassiana Andora i poucza go, by się więcej nie odzywał. Diego Luna pojawił się na planie z obrzękiem, który miał odzwierciedlać uderzenie. Ale dowiedzieli się, że scena w której miał być uderzony, została przepisana. Była to scena wcześniejsza, nie ta sama, którą widzimy w filmie. Aktorzy zamiast poczekać, aż Luna wróci z charakteryzatorni postanowili dodać nową scenę, w której K-2SO uderza Cassiana. Dialog też jest zainspirowany na poczekaniu.

Ciekawe jak wiele innych rzeczy faktycznie zaimprowizowali aktorzy.
KOMENTARZE (2)

Łotr 1

Wyniki „Łotra 1” po powrocie do kin

2022-08-31 16:31:12

Pierwszy weekend z „Łotrem 1” w amerykańskich kinach IMAX za nami. Na pierwszy rzut oka wynik nie wygląda rewelacyjnie. Zaledwie 14 miejsce i 1.060.459 USD przychodu. Oczywiście, weźmy pod uwagę, że reklamy znów prawie nie było, raczej to wydarzenie niszowe mające promować serial „Andor”.Jednak jak spojrzymy na dane bardziej szczegółowo, to wygląda na to, że „Łotr 1” poradził sobie całkiem nieźle. Film był wyświetlany na 255 ekranach, znów niewiele. Natomiast średnia kwota jaką wygenerował jeden ekran to 4.158 USD i to rekord jeśli chodzi o ten weekend. Zwycięzca tego weekendu, czyli film „Zaproszenie” miał 2.185 USD na kopię (ale grano go na 3114 ekranach, więc sumarycznie 6.805.468 USD).

Wynik „Łotra 1” to dużo i mało. Z globalnego, korporacyjnego punktu widzenia, niewiele zmieni. Natomiast może sprawi, że za jakiś czas, Disney i Lucasfilm przychylniejszym okiem spojrzą na szersze powroty filmów do kin. Teraz korporację czeka drugi, tym razem zdecydowanie większy test tego typu, powrót „Avatara” do kin, zaplanowany na drugą połowę września. Warto przypomnieć, że przy okazji pandemii do kin wróciły także starsze filmy, oczywiście w wersji limitowanej. W Polsce mogliśmy oglądać „Imperium kontratakuje”. Wówczas jednak sytuacja wyglądała inaczej, dystrybutorzy nie chcieli dawać nowych filmów do kin. Teraz „Łotr 1” musiał konkurować z reklamowanymi nowościami.
KOMENTARZE (2)

Łotr 1

„Łotr 1” wraca do kin IMAX

2022-08-26 16:01:24

Premiera „Andora” nadchodzi wielkimi krokami. Z tej okazji Lucasfilm i Disney przygotowały specjalną promocję. Dziś, to jest 26 sierpnia, na ekranach 150 amerykańskich IMAXów ponownie zagości „Łotr 1”. Tym razem wzbogacony o krótką zapowiedź serialu „Andor”. Na razie nie zdradzono szczegółów tej zajawki. Prawdopodobnie będzie ona miała jakieś 10 minut. Czy będzie to dokument, czy fragment serialu, pewnie niebawem się dowiemy.

W związku z ponownym wejściem do IMAX „Łotra 1” przygotowano także plakat okolicznościowy.Głównym twórcą serialu „Andor” jest Tony Gilroy. Warto pamiętać, że to on przejął od Garetha Edwardsa „Łotra 1” i odpowiadał za dokrętki i poprawki, a także zmiany wprowadzone dość późno. Jedną z nich była choćby scena z Vaderem na okręcie Rebeliantów.

W „Łotrze 1” śledzimy losy grupy Rebeliantów, której przewodzą Jyn Erso (Felicity Jones) i Cassian Andor (Diego Luna), tytułowy protagonista nowego serialu. Serial „Andor” będziemy mogli oglądać na Disney+ od 21 września.

Na razie nie ma informacji, czy „Łotr 1” trafi do kin także w innych krajach.
KOMENTARZE (3)

Łotr 1

Hayden Christensen o Vaderze w „Łotrze 1”

2022-03-21 08:08:40

Przy okazji promocji „Obi-Wana Kenobiego” Entertainment Weekly rozmawiało z Haydenem Christensenem także o „Łotrze 1” i o tym, co myśli na temat swojego angażu (lub jego braku).Aktor potwierdził, że nie brał żadnego udziału w filmie, nie było żadnych rozmów na ten temat. Ale podoba mu się to, co zrobili. Christensen jest świadom, że postać Vadera jest starsza niż on sam (urodził się w 1981), i zawsze była wynikiem pracy wielu osób. To było wspaniałe jego zdaniem.

Kathlenn Kennedy przyznała, że nie kontaktowali się Christensenem, gdyż w przypadku „Łotra 1” chodziło właściwie o pewną scenę akcji.

Vadera w filmie zagrali aktor Spencer Wilding i kaskader Daniel Naprous. Głosem był ponownie James Earl Jones.
KOMENTARZE (3)

Łotr 1

Gary Whitta o reakcji na scenę z Vaderem

2022-02-25 21:26:16

Gary Whitta, scenarzysta „Łotra 1”, co pewien czas na twitterze przypomina o tym filmie i swoim angażu w nim. Po ponad pięciu latach czasem zdarzy mu się zdradzić coś nowego. Tym razem opisał reakcję po tym jak Gareth Edwards pokazał mu pierwszy montaż sceny z Vaderem. Bez muzyki, czy efektów. Ale już wtedy wiedzieli, że publiczność pokocha tę scenę. No i podobno Peter Jackson był wówczas na planie i także był pod wrażeniem.


KOMENTARZE (13)
Loading..