TWÓJ KOKPIT
0

Łotr 1

Gareth Edwards zbiera ekipę do spin-offa

2014-10-25 12:50:30

Jeśli spojrzeć na kalendarz to prace nad pierwszym spin-offem muszą już być zaawansowane. Zdjęcia powinny ruszyć w przyszłym roku, więc teraz Gareth Edwards nie tylko nadzoruje pisanie scenariusza nad którym pracuje Gary Whitta, ale też zapewne kontroluje postęp prac projektowych i co najważniejsze zbiera ekipę. Właściwie to przynajmniej z jej częścią powinny być już podpisane lub finalizowane kontrakty. Wiadomo tylko, że Edwards spotyka się z różnymi filmowcami i tu zaczynają się plotki.

Na blogu In Contention przeprowadzono wywiad z Greigiem Fraserem, operatorem filmowym, podczas którego padło pytanie o jego spotkanie z Edwardsem i oczywiście o „Gwiezdne Wojny”. Początkowo Fraser trochę unikał tematu, ale przyciśnięty odpowiedział:

- I potem robię piep*** film „Star Wars”, który jest jak... nie wiem jak dla ciebie, ale „Gwiezdne Wojny” były moją pierwszą filmową miłością, wiesz co mam na myśli.

Następnie Greig przyznał, że Gareth robi niezależny spin-off. Już wiadomo o czym jest, film ma też swój tytuł roboczy, ale jak przyznał Grerg Fraser, nie może nic zdradzić, gdyż kontrakty go do tego zobowiązują. Żartował sobie, że zapisał nerki Lucasowi w umowie, więc nie chciałby potem chodzić na dializy.

Fraser dodał też, że to co sprawiło, że ceni Edwardsa jako filmowca to jego „Strefa X” (Monsters). Kręcąc tamten film Gareth wziął maleńką ekipę do Meksyku i gdzie zrobił go małym nakładem w bardzo pomysłowy sposób. Greig jak mówi nie widział jeszcze nowej „Godzilli” w momencie gdy podjął się pracy przy spin-offie. Obejrzał ją już dopiero razem z Edwardsem po czym dyskutowali o jej zaletach i wadach, dyskusja potem zeszła na temat co najbardziej kochają w „Gwiezdnych Wojnach”.

Sam Greig Fraser jest najbardziej znany ze zdjęć w takich filmach jak „Wróg numer 1” (Zero Dark Thrinity) Kathryn Bigelow, „Królewna Śnieżka i Łowca” (Snow White and the Huntsman) Ruperta Sandersa, „Zabić, jak łatwo powiedzieć” (Killing Them Softly) Andrew Dominika i „Pozwól mi wejść” (Let Me In) Matta Reavesa. Obecnie promuje swój najnowszy film „Foxcathcer” Bennetta Millera (polska premiera w styczniu 2015).

Na razie jedynymi potwierdzonymi osobami pracującymi przy tym spin-offie są Gareth Edwards i Gary Whitta. Produkcją zaś zajmą się ze strony Lucasfilmu Kathleen Kennedy i Jason McGatlin. Premiera jest zapowiedziana na 16 grudnia 2016. Nam pozostaje czekać na oficjalne potwierdzenie ekipy.
KOMENTARZE (2)
Loading..