TWÓJ KOKPIT
0

Han Solo

Zdjęcia do „Solo” skończone

2017-10-19 16:51:14

Właściwie nie jest to żaden nowy news, bo już przy okazji ujawnienia tytułu Ron Howard mówił, że kończą właśnie prace na planie „Solo”. Dość szybko Joonas Suotamo, czyli Chewbacca, potwierdził, że to faktycznie był koniec zdjęć. Teraz formalnie zrobił to samo Ron Howard.To czekamy na zwiastun, który się najpewniej pojawi do końca roku. Premiera w maju 2018.
KOMENTARZE (13)

Han Solo

„Solo: A Star Wars Story” to oficjalny tytuł Hantologii

2017-10-17 18:30:33 www.starwars.com

To już oficjalne! Nowy film Lucasfilm o Hanie Solo będzie miał tytuł „Solo A Star Wars Story”.


Przez ostatnich kilka miesięcy, odkąd Ron Howard przejął rolę reżysera przy solowym filmie o Hanie Solo, legendarny filmowiec wrzucał do sieci społecznościowych różne zdjęcia z planu. Na zakończenie okresu zdjęciowego w filmie podziękował fanom za dobrą wspólną zabawę, a potem dowcipnie ujawnił tytuł filmu:Wiadomość potwierdziła oficjalna starwars.com pisząc: "w niespodziewanym ogłoszeniu, reżyser Ron Howard wyjawił oficjalny tytuł dotą niezatytułowanego filmu o Hanie Solo: „Solo: A Star Wars Story”. Ogłoszenie pojawiło się w wiadomości, w której legendarny filmowiec (wraz z małą pomocą słynnego Wookieego) podziękował swojej ekipie filmowej i obsadzie na zakończenie zdjęć do filmu." Do wiadomości dołączono oficjalne logo filmu.

Film „Solo: A Star Wars Story”, czyli po polsku najprawdopodobniej „Solo, Gwiezdne wojny – historie”, będzie dział się przed wydarzeniami z „Nowej nadziei” i ma trafić do kin 25 maja 2018.

Warto dodać, że tytuł ten po raz pierwszy pojawił się przy okazji prezentacji Hasbro w 2014. Część ekipy miała go także na firmowych koszulkach.
KOMENTARZE (55)

Han Solo

Komiksowi bohaterowie w filmie o Solo? [Aktualizacja]

2017-10-15 09:45:41 Twitter

Ron Howard zamieścił na swoich kontach w mediach społecznościowych kolejne zdjęcie z planu nadchodzącego filmu o Hanie Solo. Nie byłoby w nim nic niezwykłego, gdyby nie opis, który dodał do tego zdjęcia: „#tagandbink ?”.

Przypomnijmy, że Tag i Bink to bohaterowie wydanego ponad dziesięć lat temu humorystycznego komiksu Tag & Bink kopnęli w kalendarz, który cieszył się sporą popularnością wśród fanów. Później pojawiły się jeszcze mniej lub bardziej udane kontynuacje, o których możecie poczytać w tym miejscu. Ta dwójka bohaterów mogłaby pasować do komediowego filmu Star Wars. O tym jednak czy reżyser tylko żartował, czy też rzeczywiście przewidział dla nich jakąś rolę przekonamy się pewnie dopiero w kinie.

Aktualizacja: Na Twitterze, w odpowiedzi na wpis Kevina Rubio (autora komiksów o Tagu & Binku), Jon Kasdan potwierdził, że Tag i Bink rzeczywiście znaleźli się w filmie. Jon wcielił się sam w jedną z postaci, podczas gdy drugiego gra Toby Hefferman.


KOMENTARZE (15)

Han Solo

Zwiastun i tytuł w drodze

2017-10-14 08:42:10

Zaczynamy od filmiku, który umieścił Ron Howard. Oczywiście związanego z Hantologią.

Secrets to uncover & challenges to face for a young #HanSolo #UntitledHanSoloMovie

Post udostępniony przez RealRonHoward (@realronhoward)Ale to dopiero początek wieści. Jordan Maison, redaktor naczelny Cinelinx, a także artysta tworzący gwiezdno-wojenne karty TOPPS umieścił twitta w sieci, że Disney pracuje już nad materiałami reklamowymi do filmu o Hanie Solo, wiele z nich jest bardzo zaawansowanych. Zwiastun podobno już jest gotowy i prawdopodobnie zostanie pokazany przed końcem roku. Właściwie najbardziej realne terminy są dwa, albo przy okazji premiery „Thora”, albo już po premierze „Ostatniego Jedi”. Maison dostał informację, że pokażą go wkrótce, co on rozumie jako przed końcem roku.

W zeszłą sobotę odbyło się przyjęcie zamykające zdjęcia. Pojawiła się na nim Kathleen Kennedy. Zdjęcia zbliżają się ku końcowi, ale wciąż nie są skończone. Imprezę zorganizowano wcześniej, bo wielu aktorów musiało opuścić plan ze względu na inne zobowiązania. Jeśli mają coś do nakręcenia to wracają bardziej gościnnie. Stąd może faktycznie Howard ma rację sugerując, że więcej czasu spędza teraz w montażowni. Nie tylko dlatego, że jest pracoholikiem, raczej ze względu na terminy nowe ujęcia mogą obecnie powstawać trochę wolniej. Jeden z kaskaderów, niejaki Luke Scott przyznał, że czeka go jeszcze tydzień pracy. To wszystko sugeruje tylko, że niezatytułowany film o Hanie Solo został przez Howarda nakręcony praktycznie od początku.
KOMENTARZE (15)

Han Solo

Zdjęcia prawie skończone

2017-10-09 20:52:03

Ron Howard na swoich kontach społecznościowych powiadomił, że już prawie skończył zdjęcia do spin-offa o Hanie Solo. Czekają go jednak jeszcze długie miesiące postprodukcji. Przypomnijmy, że reżyser pojawił się na planie filmu pod koniec czerwca, co daje prawie trzy i pół miesiąca kręcenia. Przy okazji Ron podzielił się również drobnymi ujęciami z planu / studia.

Tough neighborhoods contain Doorways to adventure, mystery & excitement #UntitledHanSoloMovie

Post udostępniony przez RealRonHoward (@realronhoward)
KOMENTARZE (7)

Han Solo

Wyciekła fabuła Hantologii

2017-10-08 21:13:26 AlbertChessa

W przyszłym roku odbędzie się premiera Hantologii, drugiego spinoffa z Gwiezdnych Wojen, wprowadzającego do wydarzeń Epizodu IV Nowej Nadziei. Do sieci wyciekła fabuła filmu o Hanie Solo. (Spoiler):

Han Solo (Alden Ehrenreich) wraz z przywódcą Beckettem (którego Han traktuje jak ojca) żyją na Corelii, gdzie na codzień uczestniczą w nielegalnych lokalnych wyścigach ścigaczy/swoopów/podracerów.
W skład ich zespołu należy kilka osób, a wśród nich Kira (Emilie Clarke). Kiedy film się rozpoczyna, Han Solo jest już niemal w pełni uformowanym bohaterem, jakiego znamy z klasycznej trylogii. Historia nie opowie ani o dzieciństwie, ani o tym jak Han odkrywa samego siebie. Postać Hana opisywana jest w filmie jako: szelmowski, porywczy, arogancki o złotym sercu, co ugruntowało Solo jako pilota/asa wyścigów.
W trakcie jednego z wyścigów przybywa lokalna policja, która aresztuje Becketta i Hana (Han stwierdzi, że wygrałby wyścig gdyby nie zjawiły się gliny). Zostają zaprowadzeni na przesłuchanie, gdzie okaże się, że nie jest to zwyczajna łapanka na ulicy w trakcie wyścigów. Zostali tu sprowadzeni w poważniejszej sprawie. Oficer, w którego podobno ma wcielić się Paul Bettany, wyjaśni, że krążą plotki na temat inwazji Imperium i okupacji planety. W związku z tym władze Corelii poszukują doświadczonych pilotów aby dołączyli do straży miasta by przygotować się na to co niedługo nastąpi.
Han i Beckett (w swoim szelmowskim stylu) wyjaśnią, że nie wierzą w bratanie się z żadną władzą oraz, że Corellia jest tylko ich domem, a nie ojczyzną. Oficer stwierdzi, że nie ważne czy z nimi czy z Imperium, kiedy nastąpi inwazja, postawa lokalnych pilotów będzie musiała się zmienić. Han i Beckett zlekceważą zdanie oficera policji.
Następnie akcja przenosi się o kilka lat do przodu. Han i Beckett jako żołnierze imperialni (co wyjaśni braterstwo Hana do Finna w Przebudzeniu Mocy - Solo należał do tyranii Imperium). Solo preferuje buty imperialnych żołnierzy. Han zostaje przydzielony na służbę jako pilot fregaty ładunkowej. W trakcie zwykłego dnia na służbie w miejskiej straży imperialnej na Korelii, Han i Beckett zostaną zmuszeni do wykonania nieludzkiego rozkazu, zleconego przez samego Lorda Vadera (poza ekranem). Przed całym plutonem żołnierzy będą musieli zabić rodzinę szpiega rebelianta. Obaj odmówią wykonania rozkazu. Zostaną za to zesłani do kopalni na Kessel.
Na Kessel panuje surowe życie. Odwaga i sarkazm Hana zostają poddane próbie. To właśnie tutaj Solo dowiaduje się, że znaczna część siły roboczej w kopalniach stanowią rodziny Wookiee`ch.
Han i Beckett ustalają plan ucieczki. Jednak Solo spiera się z Beckettem odnośnie Wookieech. Beckett stwierdza, że dotąd troszczyli się tylko o siebie i jak na razie tylko to utrzymuje ich przy życiu. Dochodzi do bójki między dwoma przyjaciółmi. Beckett zostaje pokonany przez Hana na oczach Chewbaccy i jego rodziny. Okazuje się, że Beckett specjalnie zgrywał samoluba i sprowokował kłótnię z Hanem po to aby przyjaciel wraz z Chewiem i jego rodziną mogli uciec.
Han spogląda za siebie, widzi jak Beckett szelmowsko się uśmiecha, po czym zostaje zabity przez szturmowców na oczach pracowników kopalni. Spowoduje to zamieszki, dzięki czemu Han i Chewie będą mogli uciec. Wszyscy dostaną się na pokład fregaty koreliańskiej YT z niebieskimi znacznikami i odlecą do oddalonego portu kosmicznego.
W porcie spotkają Lando (Donal Glover), który okażę się administratorem placówki. Od razu rozwinie się przyjaźń i rywalizacja między Hanem i Lando. Calrissian stwierdzi, że Solo posiada niezłe umiejętności pilotażu, jednak znajduje się na jego placówce i nie jest tutaj upoważnionym gościem. Dodatkowo wspomni, że statek którym przyleciał wraz z całym sprzętem na Kessel należą do niego. Wywiąże się kłótnia między Hanem i Lando, w której Lobot powstrzyma Solo przed zaatakowaniem Calrissiana.
Han przeprosi Chewiego i jego rodzinę za wyjście z jednego więzienia i wejścia w kolejne. Han w trakcie zesłania w kopalniach na Kessel, poznał dialekt Wookieech. Dzięki czemu zrozumie co odpowie Chewie. Wookie oddaje mu dług życia, niezależnie od tego w ilu więzieniach skończą razem. Han przysięga, że kiedy to wszystko się skończy, osobiście przetransportuje rodzinę Chewiego na ich planetę.
Han będzie chciał pomówić z Lando. Solo powie, że jeśli Carlissian wynegocjuje w kopalniach aby uwolniono Wookiech, będzie mógł zabrać jego statek. Lando odmówi i zadecyduje, że jeśli wygra z nim w Sabacca, czyli tradycyjną metodą negocjacji w takich sytuacjach, rozważy jego propozycję.
Niespodziewanie pojawi się Kira, której zaczęło się powodzić od czasu inwazji Imperium na Korellię. Stała się partnerem biznesowym Lando, w pewnym sensie ma na niego wpływ.
Han wygra z Lando, zatrzyma sokoła, i z pomocą Wookieech (oraz Kiry) "grzecznie poproszą" Lando o pomóc w realizacji jego planu.
Sokół zostaje naprawiony w szybkim tempie, a Lando skuszony obietnicami wykorzystania całej wydobytej rudy Kessel i rozpoczęcia czystego biznesu - wydobycia gazu Tibanna. Lando zobowiązuje się oddać wszystkie swoje statki transportowe w planie Hana, celem uwolnienia Wookieech/zniszczenia kopalni/pomszczenia Becketta.
Sokół wśród statków transportowych, przemyka między statkami. Scena kończy się pokonaniem trasy na Kessel w mniej niż 12 parseków. Han uwalnia Wookiech, sprowadza wszystkich na rodzinną planetę Kashyyyk. Chewie nazywa oficjalnie statek Sokołem Tysiąclecia, na podstawie lokalnej legendy Kashyyku, w której proroczy Sokół pojawia się tylko raz na tysiąc lat, aby ocalić Wookieech przed pewną zagładą.
Następuje ceremonia, gdzie Han staje się członkiem honorowym Wookieech. Finałowa scena, w której Chewie żegna się z rodziną na Kashyyku i odlatuje z Hanem Sokołem.
(Koniec Spoilera)

Powyższe informację należy traktować z rezerwą, ponieważ nie zostały oficjalnie potwierdzone przez Lucasfilm ani Disney.
KOMENTARZE (31)

Han Solo

Kolejne zdjęcie z planu

2017-10-07 07:37:46

Cały czas możemy liczyć na Rona Howarda jeśli chodzi i podgrzewanie atmosfery wokół nowego filmu o Hanie Solo. Tym razem na zamieszczonym przez niego zdjęciu reżyser jest z Jonem Kasdanem, który wraz ze swoim ojcem Lawrencem odpowiada za scenariusz spin-offa.


KOMENTARZE (5)

Han Solo

Nowe zdjęcie z planu

2017-10-06 11:19:47

Ron Howard zamieścił kolejne zdjęcie z planu nowego filmu o Hanie Solo. Tym razem zobaczyć mogliśmy fragment akcji na pokładzie Sokoła Millenium.


KOMENTARZE (17)

Han Solo

Thandie Newton wraca na plan

2017-10-02 07:11:58

Na początek mamy kolejne zdjęcie od Rona Howarda. Tym razem jednak nie informuje nas o tym, kto kończy pracę na planie, ale kto na niego wraca. Wróciła Thandie Newton, by dograć kilka scen. Wygląda na to, że prace na planie Hantologii jeszcze trochę potrwają, co właściwie świadczy o tym, że film jest w większości kręcony od nowa.Zdjęcie, jak zdjęcie, ale ostatnio Ron zaczął na nich więcej zdradzać. Tym tropem poszli sieciowi śledczy fani. Ich zdaniem Thandie gra kogoś w imperialnej kurtce.Śledczy znaleźli też nawiązanie do Ralpha McQuarriego, które zasugerował Ron.Ale to jeszcze nie koniec wieści. Podobno Warwick Davis ma zagrać w tym filmie GONKa, czyli droida. Ale jest jeszcze ciekawsza informacja, otóż kilka miesięcy temu Ian McDiarmid nagrał kilka kwestii imperatora. Podejrzewano, że może chodzić o „Rebeliantów”, ale Dave Filoni ostatnio temu zaprzeczył. Więc jeśli to nie „Siły przeznaczenia” to kto wie, może usłyszymy go niebawem w aktorskim projekcie? Może właśnie w Hantologii?
KOMENTARZE (12)
Loading..