TWÓJ KOKPIT
0

Spoza galaktyki

Nowy Salvatore x1,5

2006-04-28 20:53:00

Nakładem wydawnictwa ISA ukazały się dwie nowe powieści. Pierwsza z nich to kolejny tom przygód Drizzta Do'Urdena autorstwa Roberta Anthony'ego Salvatore'a.

SAMOTNY NA POLU BITWY.
OTOCZONY PRZEZ ŚMIERĆ.
OSACZONY PRZEZ WROGÓW.
GOTÓW UMRZEĆ.

Drizzt Do’Urden stał się Łowcą, najgorszym koszmarem orków pustoszących Północ. Odcięty od przyjaciół i samotny, jest przekonany, że wszystko, co było dla niego ważne, zostało zniszczone. Pozostało mu już tylko zabijanie, zabijanie, zabijanie, póki nie będzie już żadnych wrogów. Lecz wrogów jest wielu, a Łowca to tylko samotny drow.

Liczba stron: 400

Cena: 29 PLN

Oficjalna premiera dopiero jutro, ale we Wrocławiu moża było ją kupić już dziś.

Druga to też dzieło Salvatore'a ale nie do końca. To piąty tom cyklu nad którym piecze trzyma RAS. Również osadzony w realiach Forgotten Realms.

Autorem jest Philip Athans (tego pana nie chcemy do SW). Choć warto wspomnieć o pewnym kuriozum, Athans, jest tak na prawdę głównym redaktorem FR (prawie jak Sue Rostoni w SW), ale tu jego redaktorem był RAS.

Ryld Argith, fechmistrz Melee-Magthere, jest gotowy na wszystko i nie spotkał jeszcze przeciwnika, któremu nie dorównywałby umiejętnościami. Ale podczas gdy Pajęcza Królowa nie może, lub nie chce, dać żadnego znaku swym wyznawcom, a społeczeństwo drowów chwieje się na krawędzi coraz głębszej przepaści, Rylda coraz bardziej pociąga kobieta, którą z kolei pragnie bogini. Lecz boginią tą nie jest Lolth. Kiedy fechmistrza zdradzi własne serce czy pójdzie za jego głosem jak człowiek, czy też oprze mu się jak drow?

Pozostałych czeka podróż przez bezlitosny przestwór bezdennej Otchłani. Na końcu podróży mają nadzieję spotkać samą Lolth. Choć udało im się przeżyć upadek Ched Nasad, wrogie knowania abolethów i przedrzeć się przez pełne demonów ruiny Myth Drannor, Podmrok okazał się jedynie dziecinną igraszką w porównaniu z chaotyczną nieskończonością Pajęczych Otchłani. Szukają prawdy, ale możliwe, że czeka ich tylko
UNICESTWIENIE

Liczba stron: 384

Cena: 28 PLN.

Na koniec zapraszam do dyskusji nt. książek z serii Forgotten Realms na Forum.
KOMENTARZE (0)
Loading..