TWÓJ KOKPIT
0

Spoza galaktyki

Garstka nowinek spoza galaktyki

2006-06-02 20:47:00

Karen Traviss nominowana do nagrody Campbella

Karen Traviss znalazła się wśród grona finalistów nagrody Campbella, za najlepsze powieści roku 2005. Lista prezentuje się następująco:

Baxter, StephenTRANSCENDENTGollancz
Cash, SteveTHE MEQDel Rey
Gerrold, DavidCHILD OF EARTHBenbella
McAuley, PaulMIND'S EYESimon & Schuster UK
McDevitt, JackSEEKERAce
Macleod, KenLEARNING THE WORLDTor
Macleod, Ian R.THE SUMMER ISLESAio Publishing
Marusek, DavidCOUNTING HEADSTor
Sawyer, Robert J.MINDSCANTor
Stross, CharlesACCELERANDOAce
Traviss, KarenTHE WORLD BEFOREEos
Wilson, Robert CharlesSPINTor

Nie jest to jej pierwsza nominacja, w poprzednim roku była nominowana za City of Pearl. Poza nią z SW-wych autorów należy wymienić:

Greg Bear, Darwin's Children (2003)

Steven Barnes, Lion's Blood (2002)
Greg Bear, Vitals (2002)
Którzy byli nominowani w ostatnich latach.
Nagrodę na koncie mają właściwie tylko:
Darwin's Radio, Greg Bear (2000 - 2 miejsce)
Slant, Greg Bear (1998 - 2 miejsce)
Moving Mars, Greg Bear (1994 - 3 miejsce)
Queen of Angels, Greg Bear (1991 - 2 miejsce)
Farewell Horizontal, K. W. Jeter (1990 - 2 miejsce)
Blood Music, Greg Bear (1986 - 3 miejsce)


Komiks o przygodach Sama i Maksa już w Internecie
Jak donosi serwis gry-online.pl:
Firma Telltale Games poinformowała niedawno, że na łamach oficjalnej strony rozpoczęto publikację komiksu Sam & Max, który związany jest z bezpośrednio z następcą legendarnej przygodówki o nazwie Sam & Max Hit the Road.

Pierwszy rozdział komiksu o nazwie The Big Sleep jest już dostępny od piątku, ale oficjalne oświadczenie prasowe opublikowano dopiero 12 grudnia. Za stworzenie obrazkowych przygód Sama i Maksa odpowiada oczywiście Steve Purcell, który przy okazji obiecuje, że kolejne strony historii pojawiać się będą w regularnych odstępach czasowych. Wszyscy, którzy chcieliby otrzymywać wiadomości o następnych epizodach opowieści, powinni czym prędzej dokonać aktywacji konta na łamach oficjalnej strony.

W nowym komiksie Sam i Max zainteresują się tajemniczym cmentarzem, zlokalizowanym nieopodal kościoła Kilpeck w Anglii. Kolejne odcinki opowieści opowiadać będą o perypetiach bohaterów, którzy odnajdą na ścianach budowli malowidła psa i królika, które mają prawie tysiąc lat.

Sam i Max zostali powołani do życia w 1987 roku w komiksie zatytułowanym Monkeys Violating the Heavenly Temple. Przez kilka kolejnych lat powstawały kolejne historyjki obrazkowe, słynni policjanci doczekali się również serialu animowanego. W 1993 roku, na rynku elektronicznej rozrywki pojawiła się gra przygodowa Sam & Max Hit the Road, nad której kontynuacją pracuje obecnie studio Telltale Games. Sequel mógł ujrzeć światło dzienne dużo wcześniej, ale firma LucasArts zdecydowała się zawiesić prace nad swoim produktem – Sam & Max Freelance Police.


Sam i Max we wczesnej fazie produkcji?

Ciekawymi informacjami podzielili się pracownicy studia deweloperskiego Telltale Games. Na odbywającym się jakiś czas temu zjeździe WonderCon (lokacja – San Francisco), oprócz wiadomości na temat gry Bone: Out of Boneville, adaptacji znanego komiksu, która rozprowadzana będzie za pośrednictwem Internetu w formie epizodów, ujawniono kilka faktów odnośnie nowej gry z psem Samem i królikiem Maxem w rolach głównych.

Interesujące nas informacje wyjawił szef Telltale Games, Dan Connors. Oprócz nic nie wnoszących pochwał odnośnie rozbudowanej historii stworzonej przez Steve’a Purcella, wypowiedział kilka zdań o wczesnej fazie produkcji najnowszej gry o perypetiach Sama i Maxa. Stwierdził ponadto, że pracownicy ciągle dopracowują styl, w jakim zostanie stworzona gra (wygląd poszczególnych miejscówek, pobocznych postaci itd.). Warto zaznaczyć, że nad pracami czuwa sam twórca słynnej dwójki, wymieniony już Steve Purcell. Tym samym wcześniejsze informacje o produkcji gry o szalonej dwójce zostały oficjalnie potwierdzone.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku doszło do przekazania praw do tworzenia gier z Samem i Maxem przez LucasArts (twórcy Sam & Max Hit the Road) firmie Telltale Games. Czekamy na kolejne, bardziej rozbudowane i szczegółowe informacje na temat gry.


GameTap współproducentem nowej gry o przygodach Sama i Maksa

Uru Live nie jest jedyną grą, przy której wskrzeszeniu macza palce firma odpowiedzialna za powstanie serwisu GameTap. Została ona również współproducentem następczyni słynnej przygodówki Sam & Max Hit the Road, którą od dłuższego czasu próbuje powołać do życia studio Telltale Games.

Na stoisku GameTap na targach E3, można było zobaczyć zwiastun nowej gry, traktującej o przygodach Sama i Maksa. Trailer zostanie zaprezentowany również na oficjalnych stronach obu firm, pod koniec bieżącego tygodnia. Ta informacja z pewnością ucieszy wszystkich sympatyków pary detektywów, którzy na targach osobiście wstawić się nie mogą.

Przypomnijmy, że GameTap to serwis umożliwiający zabawę na PeCecie w ponad 500 gier, które pierwotnie ukazały się na innych platformach sprzętowych (oczywiście znajdziemy tu także tradycyjne tytuły na „blaszaka”, ale są one w zdecydowanej mniejszości). Opłacając stały abonament za pomocą karty kredytowej, każdy użytkownik serwisu może korzystać z bogatej oferty programów, przygotowanej przez autorów witryny. Nowa odsłona cyklu Sam & Max zostanie dołączona do pozostałych tytułów. Za jej eksploatację, abonenci nie będą ponosić dodatkowych opłat.

Współpraca pomiędzy obiema firmami nie zmienia niczego w kwestii produkcji programu. Telltale Games nadal zamierza publikować nowe przygody Sama i Maksa w odcinkach. Kolejne epizody będą stopniowo dodawane do oferty serwisu GameTap.


Nowego Indianę Jonesa zobaczymy już wkrótce

Czwarty pełnometrażowy film, traktujący o przygodach archeologa Indiany Jonesa, trafić ma do kin Anno Domini 2007 – w roli głównej ponownie Harrison Ford, a o reżyserię i scenariusz zadba odpowiednio Steven Spielberg i George Lucas. Natomiast już w bieżącym roku korporacja LucasArts, należąca do tego ostatniego twórcy, zaprezentuje szerokiej publiczności nową grę z cyklu Indiana Jones.

Pierwsze oficjalne informacje na temat nadchodzącego produktu elektroniczno-rozrywkowego uzyskaliśmy w trakcie poprzednich targów Electronic Entertainment Expo w Los Angeles. Właśnie podczas tegorocznej edycji owej imprezy developerzy wreszcie zademonstrują wygląd rozgrywki i zdradzą szczegóły, dotyczące fabuły, postaci etc. Ponadto ludzie Lucasa przedstawią LEGO Star Wars II: The Original Trilogy, jak również kilka pozycji-niespodzianek.


Ściągnij demo gry Indiana Jones and the Fountain of Youth!

Lubisz klasyczne przygodówki? Z rozrzewnieniem wspominasz przygody Indiany Jonesa, zrealizowane niegdyś przez koncern LucasArts? Jeśli na oba pytania odpowiedź brzmi „tak”, to mamy coś dla Ciebie. Przedstawiciele niezależnego studia Screen 7, które od dłuższego czasu pracuje nad programem o nazwie Indiana Jones and the Fountain of Youth, postanowili opublikować w Internecie jego grywalną wersję demonstracyjną!W Indiana Jones and the Fountain of Youth, nieustraszony archeolog wyrusza na wyspy Bimini, aby odnaleźć pewnego uczonego. Doktor John Burton – ekspert od okultyzmu – zaginął bowiem w tajemniczych okolicznościach. Brytyjski wywiad podejrzewa, że naukowiec współpracuje z hitlerowcami. Biorąc pod uwagę napiętą sytuację polityczną (akcja programu rozgrywa się tuż przed wybuchem II wojny światowej), zlokalizowanie doktora staje się niezmiernie istotne.Demo zawiera dziesięć lokacji oraz zagadki, które nie pojawią się w pełnej wersji gry. Projekt realizowany jest przy pomocy programu Adventure Game Studios i do złudzenia przypomina wydany w 1992 roku produkt Indiana Jones and the Fate of Atlantis. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzin oficjalnej strony gry, gdzie można znaleźć więcej informacji, jak również wspomnianą wyżej wersję demonstracyjną.

KOMENTARZE (0)
Loading..