TWÓJ KOKPIT
0

Spoza galaktyki

"Tajna mapa" Michaela A. Stackpole'a

2006-09-26 19:20:00

W dniu dzisiejszym nakładem wydawnictwa Rebis ukazała się w Polsce pierwsza książka z najnowszej serii napisanej przez Michaela Stackpole'a pt. "Epoka Wielkich Odkryć". Seria ta jest bodajże pierwszą samodzielną tego, która nie ma kłopotów ze znalezieniem odbiorców (więcej). "Tajna mapa", bo tak nazywa się pierwszy tom, to kosztująca 30 PLN, składająca się z 588 stron powieść fantasy osadzona w realiach bliskich erze kolonizacji. Tłumaczył Jan Pyka.

Pierwszy tom cyklu „Epoka Wielkich Odkryć”

Rodzina książęcego kartografa Quira Anturasiego nie tylko wykreśla mapy, ale i bada tereny, których na nich nie ma. Dzięki swemu talentowi Quiro zdobył wielką władzę i bogactwa, ale tym razem zagrożone może być życie członków jego rodziny, gdyż zdobyta przez nich wiedza zmieni obraz świata bardziej niż jakiekolwiek dotychczasowe odkrycie geograficzne. Otworzy ona stare rany, uwolni potężną magię i zagrozi kruchemu pokojowi, który powstrzymał kiedyś apokaliptyczny kataklizm. Atak na kartografów zapoczątkuje łańcuch przerażających zdarzeń.

Michael A. Stackpole (ur. 1957) – znany pisarz SF i fantasy, twórca gier komputerowych i komiksów. Jest autorem kilkudziesięciu powieści, w tym tomów z cyklu „Gwiezdne Wojny”. W Polsce ukazały się m.in. Eskadra Łotrów, Wojna o smoczą koronę, Pułapka Krytosa, Mroczny przypływ i Wojna o bactę z serii „X-Wingi”.
KOMENTARZE (0)
Loading..