TWÓJ KOKPIT
0

Spoza galaktyki

W poszukiwaniu smoka

2007-01-24 17:57:00

W dniu dzisiejszym nakładem wydawnictwa ISA ukazał się drugi tom kronik Zaczarowanego Lasu autorstwa Patrici C. Wrede pt. "W poszukiwaniu smoka".

Porwać smoka? Jakże odważne!
Jakże głupie...

Cimorena – księżniczka, która nie lubi zachowywać się jak księżniczka – powraca. Ale gdzie jest smoczyca Kazul? To właśnie Cimorena postanawia wyjaśnić. Na szczęście – a może nie całkiem na szczęście – zyskuje wsparcie: Mendanbar, niezbyt królewski Król Zaczarowanego Lasu, towarzyszy jej w misji poszukiwawczej. Zabierając ze sobą zepsuty latający dywan, ociekający magią miecz i kilka wiader mydlin z sokiem cytrynowym, wyruszają przez Zaczarowany Las, by zmierzyć się z porywaczami i ocalić Króla Smoków.

„Tę zabawną kontynuację cechuje to samo zwichrowane poczucie humoru... z dodatkiem odrobiny romansu. Po raz kolejny Wrede prezentuje opowieść, która zachwyci fanów fantasy.”
– Booklist
„Kolejny znakomity rozdział cudownej historii.”
– School Library Journal
Wyróżniająca się Książka dla Dzieci (American Library Association)

Najlepsza Książka dla Młodzieży (American Library Association)

Najlepsza Książka dla Nastolatków (New York Public Library)

Całość kosztuje 19,90 PLN, czyta się szybko.

Inne pozycje tej autorki to: The Phantom Menace
Atak klonów
Revenge of the Sith
Konszachty ze smokami

Ale to nie koniec nowości na naszym rynku, choć część trochę zaległa.
Kiedy zawodzi grawitacja, której autorem jest George Alec Effinger (opowiadania w antologiach SW). Oryginalny tytuł: When Gravity Fails
Wydanie PL: Wydawnictwo Dolnośląskie, 2006
Wydanie USA: 1986
Przekład: Jarosław Włodarczyk
Stron: 326
Cena: 24,90
Żyjący w dekadenckim świecie tanich przyjemności i łatwej śmierci prywatny detektyw Marîd Audran ceni sobie niezależność. A jednak, jak każdy w Budajin, on też jest do wynajęcia – za odpowiednią cenę. I dostaje propo-zycję nie do odrzucenia. Ojciec chrzestny półświatka chce wykorzystać detektywa jako narzędzie zemsty. Po ulicach arabskiego getta krąży bowiem nowy zabójca – szaleniec używający elektronicznych chipów, które zmieniają jego osobowość od Jamesa Bonda po sadystycznego rzeźnika zwanego Khanem. Kiedy zawodzi grawitacja została rewelacyjnie przyjęta i okrzyknięta klasykiem już w momencie opublikowania, a trylogia powieści o Marîdzie Audranie, którą rozpoczyna, wyznaczyła kulminacyjny punkt kariery autora.

Powstanie ekranizacja cyklu "Wojny Demona" R.A. Salvatore

Prężnie działająca firma Devil’s Due Publishing zakupiła prawa do produkcji filmu kinowego, wersji telewizyjnej oraz gadżetów na podstawie serii książek fantasy "Wojny Demona" autorstwa R.A. Salvatore. Saga, rozgrywająca się w pustoszonym przez złowrogiego demona świecie Corony, znana jest również polskim czytelnikom.

Robert Anthony Salvatore to amerykański pisarz science-fiction i fantasy znany przede wszystkim z powieści w świecie Forgotten Realms i Gwiezdnych wojen. Wykreował jedną z najbardziej znanych postaci literatury fantasy, Drizzta Do'Urdena, poszukującego lepszego życia mrocznego elfa. Wielokrotnie nagradzany zarówno w swoim kraju jak i poza nim. R. A. Salvatore jest jednym z najbardziej płodnych pisarzy gatunku, jest również współtwórcą świata Forgotten Realms, jednego z najpopularniejszych uniwersów literatury fantasy i RPG.

KOMENTARZE (0)
Loading..