TWÓJ KOKPIT
0

Spoza galaktyki

Nowości i zapowiedzi z rynku wydawniczego

2007-10-16 21:49:00

Na naszym rynku ukazała się książka Seana Stewarta (autor powieści: Yoda: Mroczne Spotkanie) pt. "Krąg doskonały".

rok wydania: 2007
ISBN: 978-83-60504-31-4
cena: 31,95 zł.
wymiary: 125 x 195 mm
liczba stron: 328
oprawa: miękka


Najlepszy horror od czasu „Szóstego zmysłu”.

Will, egzorcysta, poskromiciel duchów zmarłych staje przed najtrudniejszym wyborem w swoim życiu, kiedy nawiedza go dziewczyna z plamami krwi na bluzce i proponuje grę w prawdę i wyzwanie…

Sean Stewart powala czytelnika na łopatki, a później z każdą sceną mocniej przygniata go do ziemi.
To nieprawda, że duchów nie ma. One istnieją, tylko nie każdy może je zobaczyć. William Kennedy, główny bohater i narrator powieści, ma dar ich widzenia, potrafi też z nimi rozmawiać. Nie jest to dar bezpieczny - wprawdzie duch sam nie może nic człowiekowi zrobić, może jednak sprowokować do działań, które niekoniecznie po fakcie uznalibyśmy za właściwe.

Główny bohater spotyka na swej drodze wiele duchów: trzy z nich należące do jego rodziny sprawiają, że ulega on powolnej przemianie wewnętrznej - czy na lepsze, to już niech Czytelnicy osądzą sami.


W USA zaś ukazała się książka będąca wspomnieniem z wyprawy Ewana McGregora i Charleya Boormana. To oczywiście album "Long Way Down".Natomiast Del Rey potwierdził wcześniejsze zapowiedzi, że wydadzą książki powiązane z nowym filmem z cyklu Indiana Jones, czyli Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki, który zadebiutuje 22 maja 2008. Del Rey wyda zarówno adaptację powieściową nowej przygody napisaną przez Jamesa Rollinsa, a także „The Complete Making of Indiana Jones” gwiezdnow-wojennych weteranów – Laurenta Bouzereau i J.W. Rizlera, która opisze proces powstawania wszystkich czterech filmów.

Edytorem serii została Shelly Shapiro. Wydawnictwo Del Rey rozpoczynało przygodę książkową Gwiezdnych Wojen i Indiany Jonesa i jest dumne, że nadal może to kontynuować.
J.W. Riznler jest autorem między innymi: Zemsta Sithów Album czy The Making of Star Wars Revenge of the Sith, natomiast Laurent Bouzereau napisał Gwiezdne Wojny: Część I Mroczne Widmo Jak powstawał film.


KOMENTARZE (0)
Loading..