TWÓJ KOKPIT
0

Spoza galaktyki

"Mass Effect: Podniesienie" już w księgarniach

2010-10-25 17:57:27 Fabryka Słów

W piątek na polskim rynku ukazało się Podniesienie - druga powieść Drew Karpyshyna osadzona w uniwersum Mass Effecta. Jak już podawaliśmy, zmieniło się wydawnictwo zajmujące się serią: ISĘ zastąpiła Fabryka Słów. Książka kosztuje 33,90 zł, a jej tłumaczką jest Milena Wójtowicz. Co ciekawe, Fabryka ostatecznie nie zastosowała żadnego z pięciu proponowanych projektów okładki, tylko wersję znaną z amerykańskiego wydania Podniesienia.

Teraz pozostaje nam czekać na premierę Retribution - trzeciego tomu autorstwa Drew.

Ludzkość wyrwała się z okowów Ziemi, ale nie odnalazła oblicza Boga. Zamiast niego odkryła galaktyczną społeczność. Jeśli chciała przetrwać musiała się adaptować i ewoluować.
Mała Gillian Grayson. Nieprzydatna do czasu odkrycia jej zdolności: biotycznego potencjału większego niż u dzieci objętych Projektem Podniesienie. Większego niż wszystko z czym dotąd zetknęli się naukowcy.
W walce o wyniesienie Ziemi i jej mieszkańców ponad inne rasy, Gilian znaczy teraz wszystko - jako narzędzie. I nic, jako istota.
Na szczęście jest ktoś, kto w jej obronie gotowy jest rzucić wyzwanie wrogom i przeciwnościom losu. Tylko czy to wystarczy?
Agenci Cerberusa są wszędzie - Jeśli Człowiek Iluzja czegoś chce - Człowiek Iluzja to dostaje.

KOMENTARZE (9)

Spoza galaktyki

Haden Blackman otworzył Fearlees Studio

2010-10-18 20:48:22 GRY-Online

Haden Blackam – scenarzysta i główny producent „The Force Unleashed” oraz kontynuacji gry – opuścił pod koniec lipca LucasArts. Długo jednak nie wytrzymał poza przemysłem gier rozrywkowych. Wraz ze swoim przyjacielem Cedrickiem Coulombo otworzył Fearless Studios. Coulombo był odpowiedzialny za warstwę techniczną „The Force Unleashed”. Stroną finansową Fearless zajmie się Marc Jackson z Seahorn Capital Group. Blackman w jednym z wywiadów zdradził, że prowadzenie własnego studia było jednym z jego marzeń. Jak sam przyznaje: drogę ku temu znacznie ułatwiła mu praca przy tytułach Star Wars.

Fearless Studios ma być niezależnym studiem i pracować głównie nad grami, jakie podobają się jego pracownikom. Studio Blackmana i Coulombo opracowuje właśnie sześć różnych projektów. Mało prawdopodobne, by któryś z nich stał się wysokobudżetową produkcją, ale część z nich z pewnością będzie przeznaczona dla iPhonów lub dostępna na platformach pokroju Xbox Live Arcade i PlayStation Network.

Na zdjęciu poniżej od lewej: Haden Blackam i Cedrick Coulombo.KOMENTARZE (7)

Spoza galaktyki

"Fundacja i chaos" Grega Beara już w księgarniach

2010-10-05 22:55:19 REBIS.com.pl

Na naszym rynku ukazał się dodruk powieści Fundacja i chaos, napisanej przez Grega Beara - autora budzącej wśród fanów SW mieszane uczucia Planety życia.

Fundacja i chaos wraz z Zagrożeniem... i Tryumfem... stanowi uzupełnienie jednego z klasycznych cykli science-fiction: Fundacji Isaaca Asimova.

Wydawnictwo REBIS od 2009 roku publikuje dodruki całej serii, dzięki czemu większość z dziesięciu tomów jest już dostępna w księgarniach. Przed 2009, cena pojedynczej części Fundacji najczęściej przekraczała na Allegro 100 zł.

Fundacja i chaos kosztuje 43,90 zł i jest wydana w twardej oprawie, w rozmiarach takich samych co REBISowskie wydania cyklu Diuny.

R. Daneel Olivaw, były Pierwszy Minister, wspiera z ukrycia Hariego Seldona, lecz na drodze staje mu Lodovik Trema, robot o uszkodzonej matrycy z fundamentalnymi Trzema Prawami. Hari Seldon, przewidując Upadek Imperium, również nie ustaje w działaniach i opracowuje podwaliny obu Fundacji. Tymczasem Linge Chen, Naczelny Komisarz Komisji Bezpieczeństwa Publicznego, wytacza Helikończykowi proces i poluje na mentalistów, a Farad Sinter, tajny doradca imperatora Klayusa I, walcząc z Chenem o wpływy i władzę nad Trantorem, tropi zawzięcie roboty...
KOMENTARZE (7)
Loading..