TWÓJ KOKPIT
0

Spoza galaktyki

„Czerwie Diuny” już w księgarniach

2010-11-23 23:56:51 REBIS.com.pl

W księgarniach na terenie całej Polski można od dziś kupić Czerwie Diuny – długo wyczekiwane zakończenie klasycznych Kronik Diuny. Kevin J. Anderson i Brian Herbert zamykają w książce wątki rozpoczęte w Kronikach, jak również w Legendach Diuny własnego autorstwa.

Książka kosztuje 49,90 zł, a jej przekładem zajął się Andrzej Jankowski. Wciąż nieznane są plany REBISu związane z Diuną na 2011 rok. A jest w czym wybierać: na publikację czeka wciąż trylogia Prelude to Dune oraz dwie części tetralogii Heroes of Dune, obecnie wstrzymanej na rzecz nowej trylogii, dziejącej się niedługo po zakończeniu Dżihadu Butleriańskiego. Opowiadać ma ona o początkach Bene Gesserit, Gildii Kosmicznej i jej nawigatorów oraz innych organizacji znanych z klasycznej serii. Pierwszy tom - The Sisterhood of Dune - jest wstępnie zapowiadany na początek roku 2012.

W zapowiedziach wydawnictwa znajdują się za to książki Phillipa K. Dicka, które to – po raz pierwszy w Polsce w kolekcjonerskim wydaniu – mogą być gratką dla niejednego fana science-fiction.

Kralizek, przerażająca bitwa na końcu wszechświata, o której wiadomo było od tysięcy lat, zbliża się wielkimi krokami.
Matka Dowodząca Murbella mobilizuje ludzi do walki o przetrwanie, borykając się z problemami politycznymi, zagrożeniem ze strony maskaradników i tarciami w łonie samego zgromadzenia żeńskiego.
Tymczasem dowodzona przez Duncana Idaho i Szienę Itaka po ćwierćwieczu nieustannej ucieczki wpada w końcu w sieć diabolicznych łowców. Czy przebywający na pokładzie Kwisatz Haderach pozwoli wrogowi przechylić na jego stronę szalę zwycięstwa i doprowadzi do wyniszczenia rodzaju ludzkiego? Duncan, Bene Gesserit i ghole postaci z przeszłości podejmują ostatni rozpaczliwy wysiłek...

KOMENTARZE (4)

Spoza galaktyki

„Pierwsi w boju” już w księgarniach

2010-11-16 14:46:41 Dwójka Bez Sternika

Wydawnictwo Dwójka Bez Sternika zaczęła publikację serii "StarFist” – zbioru czternastu jak na razie militarnych powieści osadzonych w odległej przyszłości.
Jej autorami są Dan Cragg oraz David Sherman – dwaj emerytowani żołnierze amerykańskiej armii, znani fanowi Gwiezdnych wojen jako twórcy Próby Jedi – książki opowiadającej m.in. o pasowaniu Anakina Skywalkera na rycerza Jedi.

Pierwszy tom "StarFist” – Pierwsi w boju – jest już dostępny w polskich księgarniach, w cenie 32,90 zł.

„Marines, właśnie zostaliśmy patrolem dalekiego zwiadu bez wsparcia technicznego…”
Porzucony na obcej pustyni, z zapasem wody tylko na jeden dzień, sierżant Marines, Charlie Bass, i jego siedmioosobowy patrol ma przed sobą beznadziejne zadanie. Od bazy dzieli ich dwieście czterdzieści kilometrów piekła oraz dwa tysiące spragnionych krwi nomadów. Jednak przeciwnik nie wziął pod uwagę wyszkolenia oraz determinacji sierżanta Charliego Bassa i kilku Marines, gotowych za nim wskoczyć w ogień.


Dodatkowo, w najnowszym, trzecim numerze pisma Fantasy & Science Fiction, zamieszczone jest opowiadanie Szóstka czarnoksiężnika autorstwa Alexa Irvine’a. Zachęcamy do zapoznania się z nim wszystkich ciekawych stylu tegoż autora – w końcu za rok w amerykańskich księgarniach powinna się pojawić jego powieść o Nomi Sunrider, wstępnie zapowiadana pod radosnym tytułem „Mandorla”.
KOMENTARZE (5)
Loading..