TWÓJ KOKPIT
0

Spoza galaktyki

Garstka wieści z uniwersum Mass Effecta

2010-06-24 00:11:17 różne

W dniu dzisiejszym, w ramach nowej serii Egmontu – "Komiksowe hity" – ukazał się komiks "Mass Effect: Odkupienie". Jego scenariusz napisał Mac Walters (współautor fabuły obu gier z uniwersum Mass Effecta) oraz John Jackson Miller (autor Lost Tribe of Sith oraz komiksów Knights of the Old Republic), natomiast za rysunki odpowiadał Omar Francia (twórca oprawy graficznej kilku zeszytów z serii Dziedzictwo).

Opowieść zaczyna się tuż po rozpoczęciu akcji gry ME 2. Minęło jedno pokolenie od odkrycia Przekaźnika Masy w pobliżu Plutona. Rasa ludzka rozpoczęła podbój kosmosu i nawiązała kontakt z pozaziemskimi cywilizacjami. Ziemianie stali się członkami galaktycznej wspólnoty, zrzeszającej rozwinięte technologicznie i kulturalnie rasy z całej galaktyki. Wprowadzeni do Rady Cytadeli, okazali się bystrzy i szybko się uczyli – ku konsternacji niektórych starszych ras. Ludzkość stanęła u progu nowej Złotej Ery. Niestety, jednego z największych bohaterów Ziemi dotknęła tragedia – ledwie kilka tygodni po tym, jak ocalił przed zniszczeniem stolicę galaktyki: Cytadelę. Po tajemniczym ataku na Normandię zaginął pierwszy człowiek w gronie elitarnych agentów znanych jako Widma – komandor Shepard. Teraz przyjaciele – w tym odważna asari, dr Liara T'Soni – szukają odpowiedzi. Jednak dla porywaczy, Shepard nie stanowi jedynego celu. Pragną czegoś jeszcze. Czegoś, za co warto zabijać...

Przykładowe plansze dostępne poniżej.
Komiks ma 96 stron, kosztuje 9,99 zł i został wydany w takim samym formacie jak "Star Wars Komiks - Wydanie Specjalne". Na język polski "Odkupienie" przełożył Maciej Nowak-Kreyer.

Za to na 27 lipca w USA jest zapowiedziana premiera trzeciej książki z uniwersum Mass Effecta: "Retribution", ponownie autorstwa świetnego Drew Karpyshyna. Jej akcja będzie dziać się po wydarzeniach z ME 2, a głównym wątkiem będą działania Człowieka Iluzji, starającego się lepiej poznać technologię Żniwiarzy.

Dodatkowo, serwis IGN opublikował na swojej stronie darmowy, ośmiostronicowy komiks pod tytułem "Mass Effect: Incursion". Można się z nim zapoznać w tym miejscu .
KOMENTARZE (28)

Spoza galaktyki

Zapowiedź "Matadory"

2010-06-05 13:34:21 Fabryka.pl

Dobra wiadomość dla fanów cyklu "Przeciw Konfedowi" Steve’a Perry’ego. Fabryka Słów podała w końcu orientacyjną datę premiery tomu drugiego – "Matadory". Przypomnijmy, początek serii – "Człowiek, który nigdy nie chybiał" – ukazał się w styczniu 2010 i został ciepło przyjęty przez czytelników. Jego kontynuacja została zapowiedziana już na luty, jednak później te prognozy zostały zmienione – "Matadora" wisiała w zapowiedziach na stronie Fabryki bez konkretnej daty.

Sytuacja zmieniła się dopiero niedawno – podano kolejną planowaną datę ukazania się książki: sierpień 2010. Tłumaczem zostanie ponownie Marcin Mortka, również pisarz (trylogia "Miecz i kwiaty", "Ragnarok 1940").


Droga to życie. Życie to walka.
Dirisha wie to lepiej, niż ktokolwiek inny. Nie wolno ani na chwilę stracić czujności, nie wolno ani na chwilę zapomnieć, że za rogiem może czyhać śmierć.
Szkoła Matadorów, miejsce, gdzie tacy jak ona mają uczyć się od siebie nawzajem, oferuje jej wytchnienie. Ale czy na długo?
Zostań Matadorem. Bądź zawsze gotowy do walki. Na śmierć i życie. Z każdym. O wszystko.


Na cykl "Przeciwko Konfedowi" składa się osiem książek. Ostatnia, "The Musashi Flex", ukazała się w 2006 roku.
KOMENTARZE (4)

Spoza galaktyki

"Azureus Rising"

2010-06-04 13:45:37 Strid za AzureusRising.com

David Weinstein to były pracownik Industrial Light and Magic. Zajmował się efektami specjalnymi w “Ataku klonów” oraz animacjami do kilku gier z gwiezdnowojennego uniwersum: Starfighter, Force Commander oraz Jedi Power Battles.

W 2010 roku z sukcesem podążył ścieżką przetartą już przez kilku innych twórców: opublikował w sieci swoją krótkometrażowa animację, swego rodzaju pokaz umiejętności, licząc na bycie dostrzeżonym. Można ją zobaczyć tutaj.

Animacja Weinsteina została doceniona przez łowców talentów z Hollywood - dzięki temu ma on już podpisany kontrakt z agencją CAA. Będziemy z uwagą obserwować jego przyszłe dokonania.
KOMENTARZE (13)

Spoza galaktyki

"God of War" Stovera już w USA

2010-06-03 14:08:36 Kotaku.com

25 maja w Ameryce miała miejsce premiera książki "God of War" autorstwa Matthew Stovera oraz Roberta E. Vardemana. Jest to nowelizacja przygodowej gry akcji o tym samym tytule, wydanej w 2005 roku. Książka oparta jest luźno o grecką mitologię – główny bohater rzuca wyzwanie Aresowi, bogowi wojny, lecz przed konfrontacją z nim musi zmierzyć się z hordami mitologicznych stworów.

Kratos, brutalny wojownik, jest niewolnikiem bogów Olimpu. Prześladowany koszmarami przeszłości i pragnieniem wolności, zrobiłby wszystko by uwolnić się od swojego długu wobec bogów. Już prawie utracił wszelka nadzieję, gdy bogowie dali mu ostatnie zadanie, mogące zakończyć jego służbę.
Musi zniszczyć Aresa, boga wojny.
Ale jaką szansę ma zwykły śmiertelnik przeciwko bogowi? Uzbrojony w śmiertelne Ostrza Chaosu, z pomocą bogini Ateny i kierowany własną chęcią zemsty, Kratos poszukuje jedynego artefaktu wystarczająco potężnego, by pokonać Aresa… wyprawa zabierze go aż do tajemniczej świątyni tytana Kronosa!
Od otchłani Hadesu, poprzez rozdarte wojną Ateny, aż po zaginione pustynie, "God of War" rzuca nowe światło na bestsellerową grę wideo i legendę Kratosa.


Nie ma jeszcze planów wydania "God of War" w Polsce. Amerykańskie wydanie można zamówić m.in. poprzez internetową stronę którejś z większych sieci polskich księgarni.

Tutaj natomiast można zapoznać się z pierwszym rozdziałem książki w języku angielskim.
KOMENTARZE (11)

Spoza galaktyki

Zakończenie "Kronik Diuny"

2010-06-02 12:45:09 Rebis.com.pl

Frank Herbert umarł, pozostawiając swój najsłynniejszy cykl książkowy - "Kroniki Diuny" - niedokończony. Domknięcia historii podjął się jego syn, Brian, wraz z dobrze znanym fanom "Gwiezdnych Wojen" autorem - Kevinem J. Andersonem.

W 2006 roku, 21 lat po ukazaniu się "Kapituły Diuną", na rynku amerykańskim pojawiła się jej kontynuacja - "Hunters of Dune", oraz wydany rok później ósmy i zarazem ostatni tom serii - "Sandworms of Dune".

Polscy czytelnicy musieli czekać nieco dłużej, jednak i my się w końcu doczekaliśmy. Tom siódmy, znany u nas pod tytułem "Łowcy Diuny", trafił do sprzedaży nakładem wydawnictwa REBIS 18 maja, w cenie 49,90 zł. Autorem szaty graficznej został ponownie Wojciech Siudmak, natomiast książkę przetłumaczył Andrzej Jankowski.


"Czerwie Diuny", kontynuacja "Łowców" - i zarazem zakończenie cyklu Kronik - planowane są na 3 października. Będzie to już 11 pozycja z uniwersum Diuny opublikowana w kolekcjonerskim wydaniu REBISu. Wliczając w to "Kapitułę Diuną", która, mimo iż chronologicznie poprzedza "Łowców", zapowiadana jest dopiero na tegoroczne wakacje.

Odkąd Dostojne Matrony zniszczyły Rakis i niemal wszystkie planety Tleilaxan, galaktyce znowu zagląda w oczy widmo głodu przyprawy. To szansa dla Kapitularza, na którym żyją teraz czerwie, i dla Murbelli, która z uporem tworzy tam nowe zgromadzenie żeńskie. Walki z Dostojnymi Matronami, intrygi podzielonej na frakcje Gildii Kosmicznej oraz podstępny plan nowej generacji maskaradników odwracają jednak nieustannie jej uwagę od najważniejszego niebezpieczeństwa - wroga z zewnątrz. Zwycięstwo w zbliżającym się Kralizeku zapewnić może tylko Kwisatz Haderach, lecz jego ghola jest na statku, którym Sziena i Duncan Idaho uciekli z Kapitularza. Tymczasem na statek ten nieustannie zarzucają swą sieć diaboliczni łowcy...


Temat na forum
KOMENTARZE (25)
Loading..