TWÓJ KOKPIT
0

Spoza galaktyki

Zapowiedź "Mass Effect: Ascension"

2010-07-15 17:20:50 Fabryka.pl

Przedwczoraj informowaliśmy, że wydawnictwo ISA planuje wydać Objawienie - książkę będącą prequelem gry Mass Effect. W dniu dzisiejszym Fabryka Słów ogłosiła, że zamierza wydać drugi tom z serii: Ascension. Akcja książki dzieje się około dwa miesiące po wydarzeniach z gry. Pojawia się w niej po raz pierwszy w szerszej roli Cerberus - organizacja głosząca wyższość ludzi nad innymi rasami kosmosu - oraz postać Człowieka Iluzji, tajemniczego przywódcy Cerberusa.

Z jednej strony jest to dobra wiadomość - w końcu mamy pewność, że doczekamy się w tym roku nie jednej, ale dwóch książek z uniwersum ME. Z drugiej jednak martwi takie rozbijanie jednej serii na dwa wydawnictwa - książki zostaną wydane w innych formatach, co może się nie spodobać czytelnikom dla których ważna jest również jakość wydania. Dodatkowo ich przekładem zajmą się inne osoby - tłumacz Objawienia jest na razie nieznany, natomiast Ascension przypadł Milenie Wójtowicz - polskiej pisarce fantasy (Wrota, Załatwiaczka, Podatek). Zastanawiający jest również krótki odstęp czasowy między obydwoma zapowiedziami - tym bardziej, że do tej pory żadne wydawnictwo nie wyrażało nimi zainteresowania (a premierę miały odpowiednio w 2007 i 2008 roku).

Fani Drew Karpyshyna mają powody do radości: zanosi się na to, że w 2010 roku zostaną wydane w Polsce minimum cztery jego książki. Minimum, bo przedstawiciel Fabryki Słów oznajmił, że wydawnictwo będzie starało się również o prawa do wydania trzeciego tomu z uniwersum ME - Retribution.

Będziemy na bieżąco informować o rozwoju sprawy.
KOMENTARZE (14)

Spoza galaktyki

Zapowiedź "Mass Effect: Objawienie"

2010-07-13 20:47:42 ISA.pl

Kolejna radosna wiadomość dla fanów Mass Effecta. Niecałe trzy tygodnie temu na polskim rynku ukazał się komiks Odkupienie, a tymczasem w dniu dzisiejszym wydawnictwo ISA zapowiedziało że ma w planach Objawienie - pierwszą z trzech książek Drew Karpyshyna osadzonych w uniwersum ME. Akcja powieści jest osadzona przed wydarzeniami z gry.

Premiera Objawienia będzie miała miejsce już niedługo - bo 23 lipca, w cenie 26,90 zł. Do dnia premiery ISA oferuje w swoim sklepie internetowym zniżkę: książkę można kupić za jedyne 21 zł.

Wszystkie rozwinięte cywilizacje w galaktyce posługują się technologią Protean, istot starożytnego gatunku, który wyginął pięćdziesiąt tysięcy lat temu. Po odkryciu tajnego składu proteańskiej technologii na Marsie w roku 2148, ludzkość wyruszyła w przestrzenie międzygwiezdne, by znaleźć miejsce dla siebie pośród innych gatunków istot inteligentnych.

Na skraju skolonizowanej części wszechświata, dowódca okrętu kosmicznego, bohater Wojny Sojuszu David Anderson bada pozostałości ściśle tajnej wojskowej placówki badawczej, dymiące zgliszcza pełne martwych ciał i pytań pozbawionych odpowiedzi. Kto zaatakował tę bazę? W jakim celu? I gdzie jest Kahlee Sanders, młoda pracownica naukowa, która w tajemniczych okolicznościach zniknęła z bazy na parę godzin przed tym, jak wszyscy jej koledzy zostali wymordowani?

Sanders jest główną podejrzaną, ale odnalezienie jej, zamiast rozwiązać problemy Andersona, przysparza mu jeszcze więcej kłopotów. W towarzystwie podstępnego agenta obcych, któremu nie może zaufać, ścigany przez zabójcę, któremu nie może uciec, Anderson, z nikłymi szansami na powodzenie odwiedza nieznane światy żeby wykryć złowrogi spisek – przez tę wiedzę będzie musiał umrzeć. A przynajmniej tak sądzą jego wrogowie.


Będzie to piąta (po trylogii Dartha Bane'a oraz Wrotach Baldura II: Tronie Bhaala) powieść Drew Karpyshyna wydana w Polsce. Nie licząc Objawienia, publikacji u nas nie doczekały się na razie dwie kolejne książki z uniwersum ME: Ascension i Retribution.
KOMENTARZE (21)

Spoza galaktyki

20 urodziny Egmont Polska

2010-07-07 14:05:38 Egmont.pl


Wydawnictwo Egmont Polska, od przeszło dziesięciu lat raczące nas przeróżnymi komiksami z gwiezdnowojennego uniwersum, obchodzi swoje 20 urodziny. Z tej okazji zaprasza do udziału w Wielkim Konkursie Rodzinnym, w którym do wygrania jest wiele interesujących nagród. Konkurs trwa od 15 czerwca do 10 września. Ze szczegółami konkursu można zapoznać się tutaj.

Wydawnictwo Egmont zajmuje się obecnie publikacją trzech serii komiksowych w wydaniach kolekcjonerskich: Dziedzictwo, Mroczne Czasy oraz Rycerze Starej Republiki. Dodatkowo, co miesiąc wychodzi magazyn Star Wars Komiks, w którym zazwyczaj znajdują się 2-3 krótsze historie oraz (okazyjnie) publicystyka, a co kwartał – Star Wars Komiks – Wydanie Specjalne.

Pełna lista pozycji wydanych przez Egmont znajduje się tutaj i tutaj, natomiast więcej o historii wydawania komiksów ze świata Gwiezdnych Wojen w Polsce można poczytać tutaj oraz tutaj.

Pomijając pozycje gwiezdnowojenne, Egmont w ciągu 20 lat wydał również szeroki wachlarz czasopisma, książek i komiksów dla dzieci i młodzieży oraz gier planszowych. W jego ofercie znalazły się również pozycje dla starszego czytelnika – jak chociażby doceniona przez czytelników na całym świecie seria Sandman Neila Gaimana. Egmont opublikował również kilka kultowych polskich tytułów, jak: Kajko i Kokosz czy Tytus, Romek i A’Tomek. Oto garść ciekawostek dotyczących jego działalności:

• Pierwszym wydanym przez Egmont Polska pismem był Donald Duck.
• W ciągu 20 lat wydali łącznie 35.880.162 egzemplarzy czasopism.
• W tym czasie wprowadzili na rynek polski ponad 150 tytułów czasopism.
• W Klubie Świata Komiksów ukazało się łącznie około 1000 tytułów komiksowych.

Redakcja Bastionu Polskich Fanów Star Wars chciałaby złożyć Wydawnictwu Egmont w imieniu swoim, oraz wszystkich użytkowników portalu, serdeczne życzenia urodzinowe, oraz podziękować za ciągłe zainteresowanie rynkiem komiksowym naszego ulubionego uniwersum.
KOMENTARZE (28)
Loading..