TWÓJ KOKPIT
0

Spoza galaktyki

Garstka nowinek spoza galaktyki

2010-08-03 13:34:11 różne

Wydawnictwo Dark Horse, zachęcone sukcesem "Odkupienia", zapowiedziało na styczeń 2011 start kolejnej czteroczęściowej serii komiksowej Mass Effect. Evolution - bo tak ma się ona nazywać - będzie osadzona w czasach Wojny Pierwszego Kontaktu, a jej bohaterem będzie nie kto inny, jak osławiony Człowiek Iluzja. Twórcy zapowiadają, że zostanie rozjaśniona nieco przeszłość tej tajemniczej postaci. Komiksem zajmie się ten sam skład, co "Odkupieniem": Mac Walters, John Jackson Miller oraz Omar Francia.

Jeszcze więcej dzieje się w książkowej części uniwersum ME: w Stanach Zjednoczonych ukazał się już trzeci tom serii: Retribution, natomiast w Polsce możemy już nabywać Objawienie. Niestety, stało się tak jak przewidywaliśmy: następne książki, wydawane już przez Fabrykę Słów, będą miały inny format.

Na łamach Bastionu zapowiadaliśmy już premierę Matadory - kontynuacji znakomitego "Człowieka, który nigdy nie chybiał" Steve'a Perry'ego. Teraz możemy już podać konkretną datę: książka ukaże się 13 sierpnia.

Znamy już również datę pojawienia się w księgarniach Kapitularza Diuną - ostatniej części Kronik Diuny autorstwa Franka Herberta. Powieść w kolekcjonerskim wydaniu Rebisu ma ukazać się 26 sierpnia.

Zakończenie opowieści rozpoczętej w "Diunie" - "Czerwie Diuny" (autorstwa syna Herberta oraz Kevina J. Andersona) - ma ukazać się natomiast w 4 kwartale 2010.

Wydawnictwo Rebis oznajmiło, że na tym nie skończy się ich przygoda z uniwersum Diuny - jednak jakie pozycje ujrzymy w 2011, jeszcze nie wiadomo. A wybór jest spory: na wydanie czeka trylogia Preludium do Diuny (dostępna na naszym rynku tylko w wydaniu Zysk i S-ka), tetralogia interqueli Heroes of Dune ("Paul of Dune", "The Winds of Dune", oraz zapowiadane "The Throne of Dune" i "Leto of Dune"), czy kilka opowiadań autorstwa duetu Anderson/B. Herbert.

Kapitularz Diuną stanowi szósty i ostatni tom "Kronik Diuny". To kontynuacja historii zapoczątkowanej w Heretykach Diuny. Konflikt pomiędzy Bene Gesserit i Dostojnymi Matronami doprowadził do zniszczenia Diuny. Zgromadzenie żeńskie próbuje odtworzyć pustynne warunki na planecie zwanej Kapitularzem, stanowiącą tajną siedzibę Bene Gesserit, by utrzymać przy życiu jedynego ocalałego czerwia pustyni z Diuny. Przeciwniczki zgromadzenia starają się odnaleźć Kapitularz, bezlitośnie niszcząc po kolei planety kontrolowane przez siostry. Jednak Bene Gesserit nie wykorzystały jeszcze wszystkich swoich atutów. Do pomocy mają gholę legendarnego baszara Milesa Tega, wziętą do niewoli Dostojną Matronę Murbellę oraz Duncana Idaho - mentata o fenomenalnych zdolnościach. Mimo ogromnego ryzyka, Matka Przełożona Darwi Odrade decyduje się na przyspieszenie realizacji planu, który w razie niepowodzenia doprowadzi do unicestwienia zgromadzenia żeńskiego Bene Gesserit i ostatniego czerwia pustyni...
KOMENTARZE (9)
Loading..