TWÓJ KOKPIT
0

Spoza galaktyki

Garstka nowinek spoza galaktyki

2011-10-13 21:48:39 różne

W wakacje ukazało się w naszym kraju kilka nowych pozycji autorstwa gwiezdnowojennych pisarzy. Fani Karen Miller (Dzika przestrzeń, dylogia Gambit) mogą już nabyć pierwszy tom jej autorskiej serii „Królotwórca, Królobojca”: Nieświadomego Maga. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Galeria Książki, można ją nabyć za 39,90 zł.

Witajcie w królestwie Lur, gdzie stosowanie czarów niezgodnie z literą prawa oznacza śmierć.
Dawno temu, zdesperowane plemię Doranów - obdarzonych magiczną mocą wojowników, opuściło spustoszony wojnami rodzinny kraj. Uciekali przed Morganem – okrutnym czarownikiem, który dla władzy gotów był zrobić wszystko. W końcu przybywają do Lur, gdzie zawierają pakt z jego olkińskimi mieszkańcami – jeżeli ci poddadzą się ich magicznym prawom, Doranie zapewnią całemu państwu bezpieczeństwo i dobrobyt.
Jednak grupa Olków ślubuje strzec swych własnych, zakazanych przez dorańskie prawo, rytuałów. Czekają na wybawcę - nieświadomego swego daru maga, który przywróci im ich dziedzictwo.
Tymczasem do miasta przybywa w poszukiwaniu pracy młody Olk Asher. Po tym, jak przychodzi z pomocą dorańskiemu księciu, jego życie przybiera nowy, dramatyczny obrót...


Tymczasem w USA ukazało się wznowienie powieści Kevina J. Andersona, opublikowanej pierwotnie w 2002 roku. Podstawą fabuły Captain Nemo: The Fantastic History of a Dark Genius jest założenie, że wiele rzeczy o których pisał Juliusz Verne było oparte o opowieści, przekazane mu przez istniejącego naprawdę Kapitana Nemo.

Skoro już mowa o Kevinie: Dom Wydawniczy Rebis zmienił nazwę najnowszej Diuny. Zamiast Wiatrów z Diuny (przekształconych później w… Wiatry Diuny), otrzymamy Wichry Diuny. Sama książka ukazała się właśnie, po lekkiej obsuwie, na naszym rynku, w cenie 55,90 zł. Następny w planach jest Ród Atrydów, który ukaże się w styczniu 2012.

Straciwszy ukochaną Chani, matkę swoich dzieci, Paul niespodziewanie porzuca Imperium i odchodzi na pustynię. Władzę przejmuje jego nastoletnia siostra Alia, Zły Duch. Pierwsze miesiące jej panowania to wyjątkowo burzliwy okres – okrucieństwa regentki dorównują najgorszym wydarzeniom Dżihadu Muad’Diba, panoszy się wszechwładny kwizarat, a Imperium rozrywają konflikty wewnętrzne. Chociaż wrogowie Atrydów ciągle knują spiski, Alia stopniowo zraża do siebie matkę i najwierniejszych towarzyszy Paula, do rangi wroga publicznego numer jeden urasta zaś Bronso z Ixa, jego dawny przyjaciel.

Fabryka Słów ruszyła na całego z twórczością znanej i lubianej Karen Traviss. Pierwszy tom z serii Gears of War - Pola Aspho – jest już dostępny na naszym rynku, a tłumaczenie jego kontynuacji: Jacinto's Remnant jest już za półmetkiem. W zapowiedziach na stronie wydawnictwa można znaleźć również trzeci tom, tak więc istnieje szansa że doczekamy się publikacji w Polsce całego pięcioksięgu. W przeciwieństwie do Przeciw Konfedowi Steve’a Perry’ego: dalej nie ma żadnych wieści o ewentualnej premierze trzeciej części serii, The Machiavelli Interface.

Nie ma już rodzin, o które można się troszczyć. Nie ma technologii, którą trzeba zdobyć. Nie ma przeciwnika, z którym można pertraktować. Można tylko przeżyć lub zginąć.

14 lat od dnia, w którym na powierzchnię Sery wydostała się szarańcza, są ostatnią nadzieją ludzkości zdziesiątkowanej atakiem. Jedyną barierą odgradzającą ocalonych od ostatecznej zagłady. Gearzy. Wojskowa elita.
Znają tylko walkę. Mają tylko siebie: Tych, którzy bronią im pleców i tych, którzy zabiorą ich ciała z pola bitwy.
Ale wydaje się, że desperacka walka dobiega końca. Czy Gearzy będą mogli zdjąć zbroje i odłożyć broń? A może los właśnie postawił ich przed kolejnym wyzwaniem? Muszą zrobić wszystko, aby przetrwać. Muszą zrozumieć, co zrobić, aby ocalić swój świat.


Premiera Deception – czwartej powieści osadzonej w uniwersum Mass Effecta – została przesunięta na 31 stycznia 2012 roku. Przypomnijmy, że Drew Karpyshyna zastąpił William C. Dietz, znany fanom Gwiezdnych Wojen z trylogii książkowej o Kyle’u Katarnie.
KOMENTARZE (2)
Loading..