TWÓJ KOKPIT
0

Spoza galaktyki

Garstka nowinek spoza galaktyki

2011-02-25 13:58:44 różne

Od niedawna na polskim rynku można zakupić Odwet - trzecią i jak na razie ostatnią książkę autorstwa Drew Karpyshyna, osadzoną w świecie Mass Effecta. Została ona - tak jak "Podniesienie" - wydana nakładem Fabryki Słów, a tłumaczeniem ponownie zajęła się Milena Wójtowicz. Książka liczy 336 stron i jest już siódmą powieścią Drew opublikowaną w Polsce.

Człowiek Iluzja, samozwańczy obrońca ludzkości. Albo terrorysta, jak twierdzi Przymierze.
Żniwiarze. Mechaniczne bestie z mrocznej pustki na skraju galaktyki. Obserwują nas, by w odpowiedniej chwili bezlitośnie oczyścić galaktykę z organicznego życia. Nikt nie wie o zbliżającej się zagładzie. Raporty utajniono, a rozsiane kłamstwa okazały się tak skuteczne, że nawet ci, którzy pomagali ukryć prawdę, uwierzyli, że Żniwiarze to tylko legenda.
Ale Człowiek Iluzja całe życie poświęcił na stawianie czoła niewygodnym prawdom. Ludzkość musi dowiedzieć się więcej o swoim bezlitosnym wrogu. Poznać jego wrażliwe punkty. Jest na to sposób – badania zdobytych technologii. Poznanie zasad ich działania. Odtworzenie bestialskich eksperymentów obcych prowadzonych na żywych ludziach.
Jeden człowiek nadaje się do tych badań wprost idealnie. Paul Grayson. I są między nim, a Iluzją niewyrównane rachunki.


Na rok 2011 została w USA zapowiedziana czwarta część cyklu, na razie jeszcze bez tytułu czy zarysu fabuły.

Fani Matthew Stovera również mają powody do radości: Wydawnictwo MAG wyraziło zainteresowanie wydaniem na naszym rynku jego powieści: God of War, o której już pisaliśmy na Bastionie. Z zaznaczeniem, że nie nastąpi to prędzej niż w 2012 roku.

Tymczasem Dom Wydawniczy Rebis uchylił rąbka tajemnicy, informując o swoich planach związanych z uniwersum Diuny. W 2011 roku ukażą się: Paul z Diuny i Wiatry z Diuny (z niedokończonej tetralogii Heroes of Dune) oraz Ród Atrydów, pierwsza część trylogii Preludium do Diuny. Wszystkie trzy książki są autorstwa Briana Herberta oraz Kevina J. Andersona. Gdy tylko podane zostaną konkretne daty, niezwłocznie Was o nich poinformujemy.
KOMENTARZE (4)
Loading..