TWÓJ KOKPIT
0

Spoza galaktyki

"Jaina Proudmoore: Wichry wojny" - premiera

2012-11-16 14:17:42 Fabryka Słów

Zgodnie z zapowiedziami, w dniu dzisiejszym ukazała się kolejna książka Christie Golden, współautorki serii Przeznaczenie Jedi (Omen, Sojusznicy, Hegemonia). Jaina Proudmoore: Wichry wojny to powieść dziejąca się jednak nie w uniwersum Gwiezdnych Wojen, a World of Warcraft.

Popioły Kataklizmu zdążyły już osiąść w podzielonych królestwach Azerothu. Gdy zniszczony świat dochodzi do siebie po katastrofie, znana czarodziejka, Lady Jaina Proudmoore nie ustaje w walce o poprawę relacji między Hordą, a Przymierzem. Jednakże napięcia pomiędzy frakcjami rosną i światu grozi otwarta wojna, która zniszczyłaby ledwie odzyskaną odrobinę spokoju.
Do ukochanego miasta Jainy, Theramore, nadchodzą złowróżbne wieści. Skradziono jeden z najpotężniejszych artefaktów należących do niebieskich smoków, Źrenicę Światła. Jaina wyrusza na poszukiwanie zaginionego skarbu, przyłączając się do Aspekta niebieskich smoków, Kalecgosa. W trakcie pogoni pomiędzy dwójką znamienitych bohaterów powstaje zaskakująca więź, jednak kolejna katastrofa czyha na nich tuż za zakrętem.
Garrosh Hellscream gromadzi armie Hordy, by przeprowadzić otwarty atak na Theramore. Pomimo rozłamu, który staje się coraz bardziej widoczny pośród frakcji, której przewodzi, zuchwały wódz wojenny zamierza rozpocząć epokę, w której absolutna władza będzie należała do Hordy. Trawiący go głód podboju sprawia, że ci, którzy mu śmią się mu sprzeciwić, ponoszą okrutne konsekwencje.
Armie Przymierza gromadzą się wokół Theramore, by odeprzeć najazd Hordy, jednak dzielni obrońcy nie są przygotowani na prawdziwy wymiar przebiegłej i zwodniczej strategii Garrosha. Jego atak nieodwracalnie przemieni Jainę, zatapiając zagorzałą głosicielkę pokoju w chaotycznych, niszczycielskich odmętach wojny.


Jaina Proudmoore: Wichry wojny pojawiła się na naszym rynku nakładem Fabryki Słów, ma równo 400 stron i kosztuje 39,90 zł. Fani Christie mają jeszcze jeden powód do radości – Fabryka Słów zapowiedziała już premierę jej kolejnej książki, Starcraft 2: Punkt krytyczny.

KRÓLOWA OSTRZY UPADŁA. NADCHODZI SARA KERRIGAN

– Jim, wiem, co zrobiłam. Pamiętam... Miliony zabitych... PRZEZE MNIE!
– To bez znaczenia. Sara Kerrigan, Królowa Ostrzy... Nie rozumiesz – westchnęła Kerrigan. – I pewnie nigdy nie zrozumiesz. Mam to wrodzone, tę zdolność niszczenia. Wszystkiego, czego dotknę, wszystkiego, na czym mi zależy... Dlatego zergi mnie wybrały, Jim. Dlatego, że WSZYSTKO NISZCZĘ...

Powieść ukazuje nieznane dotąd fragmenty przeszłości Jima Raynora i Sary Kerrigan. Otwiera okno na świat namiętności, akcji i przygody. „StarCraft II: Punkt krytyczny” opisuje zdarzenia rozgrywające się między tym, co zaszło w „StarCraft II: Wings of Liberty”, a co dopiero się zdarzy w „StarCraft II: Heart of the Swarm”.
I choć nie ma już Królowej Ostrzy, to Sara Kerrigan żyje. Kobieta, która niegdyś władała niezliczonymi umysłami obcych i wiodła zergów do gwiazd, została zdetronizowana przez tego samego człowieka. Teraz flota Dominium Arcturusa Mengska depcze jej po piętach i żąda krwi. Dla Jima Raynora będzie to sprawdzian jego siły, sprytu i lojalności, skoro wbrew wszystkiemu pragnie chronić kobietę, którą kocha.


Starcraft 2: Punkt krytyczny ukaże się już za niecały miesiąc, bo 6 grudnia.
KOMENTARZE (9)

Spoza galaktyki

Premiera "Blasto: Eternity is Forever"

2012-11-07 16:06:58 Dark Horse Digital

W dniu dzisiejszym na stronie Dark Horse Digital miała miejsce premiera Blasto: Eternity is Forever - kolejnego komiksu z uniwersum Mass Effecta. Jest to najnowsze dzieło Omara Francii, rysownika który fanowi Gwiezdnych Wojen może być znany jako autor okładek oraz rysunków w kilku zeszytach z serii Dziedzictwo . Fabułę Blasto opracował Mac Walters, scenarzysta gier Mass Effect 2 i 3 oraz pozostałych komiksów z tego uniwersum.

Bohaterem komiksu jest Blasto – pierwsze Widmo z rasy Hanarów, o którym mówi się że „ma kochankę w każdym porcie i broń w każdej macce”.

Podczas tajnej misji na planecie Virmire, Blasto serwuje sprawiedliwość na wybuchowej tacy … a towarzyszy mu piękna i zabójcza asari - Błękitna Gwiazda!

Osoby zainteresowane kupnem komiksu mogą to uczynić w tym miejscu, kosztuje on tylko 0,99$.
KOMENTARZE (9)
Loading..