TWÓJ KOKPIT
0

Spoza galaktyki

Charles Soule z nową rolą w Lucasfilm

2022-04-28 11:52:38

Charles Soule to autor, który jak mało kto zasłużył się dla współczesnych książkowo-serialowych Gwiezdnych Wojen. Już na początku istnienia aktualnego kanonu napisał przychylnie odebrany przez fanów komiks „Lando”, później przyszedł czas na historie o Obi-Wanie Kenobim i Anakinie oraz Poe Dameronie, lecz dopiero komiks „Darth Vader: Mroczny Lord Sithów” przyniósł mu większy rozgłos i sympatię czytelników. W kolejnych latach musiał sprostać wysokim oczekiwaniom fanom - wtedy też pojawiła się jego nowa opowieść o Kylo Renie sprzed „Przebudzenia Mocy” oraz flagowy komiks „Star Wars”. Jego powieść „Światło Jedi” rozpoczęła nową erę Wielkiej Republiki, a komiks „Eye of the Storm” zakończył pierwszą fazę tego projektu. Autor jest też związany z paroma innymi projektami komiksowymi oraz nadchodzącymi pozycjami drugiej fazy „Wielkiej Republiki”. Razem z Cavanem Scottem są twórcami najprężniej działającymi w aktualnym kanonie. W przypadku Charlesa to jednak nie koniec wpływu na powstające opowieści gwiezdno-wojenne.


Wszystko wskazuje na to, że Charlesowi Soule'owi udało się wyrwać z dość niszowego świata książek i komiksów Star Wars i mieć wpływ na większą całość. Jak donosi sam autor oraz treść na stronie Star Wars Celebration, Charles został Konsultantem Kreatywnym (Creative Consultant) Lucasfilmu. Póki co nie wiemy z czym wiążę się ta nowa rola, ale biorąc pod uwagę dorobek autora w świecie komiksów i książek, wydaje się, że Soule będzie łącznikiem między tym „światem”, a filmami, serialami lub grami. Jego rola może się też ograniczać tylko do produkcji związanych z erą Wielkiej Republiki — przypominamy, że przed nami takie historie jak „The Acolyte” (dziejące się u schyłku wspomnianej ery), gra „Eclipse”, animowane opowieści „Tales of the Jedi” czy chociażby serial młodzieżowy z Wielkiej Republiki, o którym słychać pogłoski już od dłuższego czasu.

Niezależnie jak oceniać ostatnie seriale Star Wars na platformie Disney+ to niezaprzeczalnym faktem jest to, że widać w nich zauważalny wzrost ilości nawiązań do książek i komiksów. Ostatnio istotną rolę odgrywał bohater komiksów o Doctor Aphrze, wcześniej zaś pojawił się pewien blondyn z trylogii „Koniec i Początek”. Owe nawiązania i awans Soule'a na nowe stanowisko pokazuje, że Lucasfilm poważnie myśli o większej spójności świata Star Wars.
KOMENTARZE (5)
Loading..