TWÓJ KOKPIT
0

Przyszłe filmy

Shawn Levy o swoim filmie

2023-10-24 18:29:51

Variety przeprowadziło wywiad z Shawnem Levym w którym także wspomniał on o swoim gwiezdno-wojennym filmie. Na chwilę obecną nie jest to projekt wpisany w jakiekolwiek ramy premier Lucasfilmu, czy Disneya, zresztą autor pracuje nad nim swoim tempem. Zobaczymy jak to się skończy.



Przyznał, że Kathleen Kennedy powiedziała mu, że chce dostać film Shawna Levy’ego, z jego tonem i smakiem. Chciała by to wniósł do „Gwiezdnych Wojen”. Jak twierdzi, Levy, dało mu to sporo pewności siebie. Tyle, że byli na początku drogi, gdy zaczął się strajk scenarzystów. Obecnie ufa swojemu instynktowi pracując nad pomysłem. Dodał też, że prace nad „Deadpoolem” idą bardzo dobrze i jest pełen optymizmu wobec „Gwiezdnych Wojen”.

Zapytany, czy będzie to film o Kylo Renie, gdyż Adam Driver jest jego dobrym znajomym, Shawn odparł, że to nie są jego słowa i nie będzie tego komentował.
KOMENTARZE (12)

Przyszłe filmy

Reboot Gwiezdnych Wojen?

2023-10-23 19:43:21

W 2012 roku, gdy jeszcze żyliśmy w świecie plotek na temat zbliżającej się trylogii sequeli, Matthew Vaughn kojarzony był z reżyserią Epizodu VII, o czym pisaliśmy m.in. w tym miejscu. Kilka lat później później reżyser pojawił się w kontekście plotek dotyczących reżyserii jednego ze spin-offów. Jak wiemy ostatecznie Matthew nie wyreżyserował żadnego filmu z Gwiezdnych Wojen, niemniej jednak dalej od czasu do czasu pojawia się w tym kontekście.

Niedawno Matthew Vaughn udzielił wywiadu dla kanału „Happy Sad Confused”, w którym mówił o tym co chciałby zrobić z Gwiezdnymi Wojnami, gdyby mu pozwolono. Dla Matthew robienie filmu Star Wars to zabawa z jego ulubionymi postaciami, więc podjąłby się tego gdyby mu pozwolono na reboot, wzięcie Luke'a Skywalkera, Solo i Vadera a następnie pokazanie ich na swój własny sposób. Reżyser uważa, że obecny kierunek jest zły, bo Gwiezdne Wojny są historią rodu Skywalkerów i potrzeba epickiego filmu właśnie o nich. Pełen wywiad możecie zobaczyć poniżej, z częścią dotyczącą naszego ulubionego uniwersum zaczynającą się od 46 minuty.


KOMENTARZE (19)

Przyszłe filmy

Plotki o filmie o Rey

2023-10-19 18:39:02

Od dawna niewiele słychać nowego w sprawie filmowych projektów. Strajk scenarzystów się skończył, ale w sieci wciąż panuje cisza. Za to na Reddicie pojawiły się informacje o filmie o Rey z Daisy Ridley w roli głównej. Trudno stwierdzić, na ile to źródło jest wiarygodne, nie ma żadnego udokumentowanego przecieku. Ale przynajmniej generuje plotki i tak te wieści należy traktować.

Według tych informacji, zdjęcia do filmu o Rey są planowane na kwiecień. Można by powiedzieć wciąż, bo już wcześniej krążyły takie wieści. Zobaczymy na ile strajk aktorów wpłynie na te zmiany.

Druga rzecz to scenariusz. Podobno tytuł roboczy to „A New Beginning”. I jeszcze przed strajkiem scenarzystów Steven Knight ukończył jego trzy wersje. Pierwsza z nich nie miała Finna, od drugiej Finn znajduje się w filmach. Zbiega się to oczywiście z rozmowami z Johnem Boyegą. Na tę chwilę jednak nie ma informacji, czy Knight powrócił do pisania i ile zmieniają.

W scenariuszu na razie nie ma Poe. Ale też nie ma nic o Ruchu Oporu, czy obu Porządkach. Za to podobno są BB-8, D-O, C-3PO, R2-D@ oraz Ben Solo i Luke Skywalker. Nie wiadomo, czy w formie ujęć z przeszłości, czy jako duchy Mocy. Mark Hamill jakiś czas temu sugerował, że pożegnał się z „Gwiezdnymi Wojnami”, ale on czasem lubi podpuszczać ludzi.

Źródło sugeruje, że Kathleen Kennedy bardzo chciała mieć w tym filmie kobietę reżysera. Sharmeen Obaid-Chinoy została polecona przez Kevina Feige.

Sam film ma konecentrować się na dwójce nowych bohaterów. Choć casting nie jest, wg tych plotek, ukończony, to są kandydaci do tych ról. Yasmeen Fletcher („Ms. Marvel”, „Magia na opak”) miała by zagrać postać określaną jako Tyla. Zaś Aramis Knight („Ms. Marvel”, „Gra Endera”, „Mroczny rycerz powstaje”) wcieliłby się w postać określaną jako Deak.





Następny film pojawi się w kinach 22 maja 2026. Do tego czasu dużo jednak może się zmienić.
KOMENTARZE (13)

Przyszłe filmy

Guillermo Del Toro o filmie o Jabbie

2023-10-11 20:22:44

W zeszłym miesiącu pisaliśmy o filmie Guillermo Del Toro, który miał opowiadać historię Jabby Hutta. Teraz reżyser sam wypowiedział się krótko o projekcie.



Miała to być historia dojścia do władzy i upadku Jabby Hutta. Del Toro był bardzo zadowolony. Przygotowali wiele materiałów, ale to nie były ich pieniądze, ich marka czy ich decyzje. Więc jak mówi reżyser, to jeden z tych 30 scenariuszy, które przepadają. Razem z ekipą zaprojektowali wspaniały świat i wiele się nauczyli. Decyzja to coś, co ich czasem smuci, czasem nie. Ale takie jest życie, cokolwiek zsyła trzeba z tego wyciągnąć lekcję.
KOMENTARZE (17)
Loading..