TWÓJ KOKPIT
0

Przyszłe filmy

Jednak nie „Epizod X: Nowy początek”

2024-02-29 07:40:22

W kwestii „Gwiezdnych Wojen” odezwał się Jordan Maison, dziennikarz z długoletnim stażem, który nie raz publikował ciekawe doniesienia zza kulis. W dodatku wiele z nich okazało się potem prawdziwymi. Tym razem zdradził jedną rzecz o filmie o Rey.

Jego zdaniem, wszelkie doniesienia, że tytuł filmu to „Epizod X: Nowy początek”, które ostatnio zaczęły się pojawiać, nie są prawdziwe. Po pierwsze wciąż nie ma jeszcze tytułu tej produkcji, a jej roboczy tytuł to „New Jedi Order” (czyli „Nowy Zakon Jedi” lub może „Nowa Era Jedi”). Co więcej, żadnego innego tytułu nie używa się w kontekście tej produkcji.Film reżyseruje Sharmeen Obaid-Chinoy, nad scenariuszem pracuje Steven Knight a w obsadzie zobaczmy Daisy Ridley. Premiera prawdopodobnie w grudniu 2026. Reszta informacji na razie nie jest znana.
KOMENTARZE (18)

Przyszłe filmy

Donald Glover o Lando i władzy nad przemysłem filmowym

2024-02-09 20:15:16Donald Glover promuje swój najnowszy projekt dla Amazona, czyli nową wersję “Pana i Pani Smith”. Przy okazji wypowiedział się też krótko w Hollywood Reporter mówiąc trochę o projekcie, nad którym pracuje wraz ze swoim bratem Stephenem. Czyli oczywiście o filmie o Lando.

Glover powiedział, że obecnie jest w stanie określić, kiedy coś jest dobre. Bo ma on spore doświadczenie z walką z przemysłem filmowym (w kontekście odciskania swojego piętna na franczyzie tej wielkości). Potem zaczął się trochę motać, mówiąc, że nie chciał powiedzieć, że nienawidzi tej branży, ale obecnie takie zadaje sobie sam pytanie. Przyznał, że lubi kiedy ma kontrolę. Nie jest tak, że jest jakimś maniakiem kontroli, ale to ona sprawia, że wizja jest dość jednolita, spójna, a tym samym wyjątkowa.

I jak twierdzi, właśnie ta wyjątkowość, spójność wizji to coś, czego ludzie chcą. Im tego jest mniej, tym mniej są zainteresowani. Tak są czasy zdaniem Glovera, na Tik Toku można znaleźć wszystko od lalkarstwa, dokumentów przez animację poklatkową. Dla niego liczy się więc wizja i na razie jest zadowolony.

Ale przyznał też, że naprawdę jego władza nad przemysłem filmowym polega na tym, że może sobie pozwolić na odrzucanie projektów. „Gwiezdnych Wojen” na razie nie odrzuca, bo kocha te postaci, a jego dzieciaki uwielbiają sagę.

Obecnie nie wiemy kiedy film będzie gotowy, czy kiedy prace nad nim ruszą na poważnie.
KOMENTARZE (7)
Loading..