TWÓJ KOKPIT
0

Przyszłe filmy

David Benioff o powrocie do „Gwiezdnych Wojen”

2024-03-25 23:17:10

Twórcy „Gry o tron”, czyli David Benioff i D.B. Weiss powrócili na mały ekran z kolejnym serialem. To adaptacja powieści „Problem trzech ciał” Liu Cixina. Serial wzbudza zainteresowanie, a twórcy promują go w mediach, więc nie brakuje też pytań o „Gwiezdne Wojny”.Jak pamiętamy Benioff i Weiss dostali szansę na stworzenie własnych „Gwiezdnych Wojen”, prace powoli trwały, ostatecznie jednak ich drogi z Lucasfilmem rozeszły się. Zabrali się oni właśnie za „Problem trzech ciał”.

Podczas rozmowy z podcastem Inside Total Film, Benioff odniósł się do potencjalnego powrotu do „Gwiezdnych Wojen”, jak już skończą obecny serial. Odparł dość krótko, że nie wydaje mu się, by było to możliwe. Jego zdaniem takie franczyzy jak „Gwiezdne Wojny” czy „James Bond” mają taką pozycję, że dają twórcom mniej niezależności. Teraz obaj twórcy wiedzą, że jak zaczną coś od nowa, to daje im to zdecydowanie więcej frajdy.

Zatem wygląda na to, że ten ich projekt został porzucony na dobre.
KOMENTARZE (12)

Przyszłe filmy

Nie ma co się nastawiać na „Rogue Squadron”

2024-03-22 16:12:46

Jeff Sneider znowu nadaje. Tym razem jeden z lepiej poinformowanych dziennikarzy w Hollywood, przynajmniej jeśli chodzi o „Gwiezdne Wojny” ponownie podzielił się swoimi uwagami, przeciekami i przypuszczeniami na temat tego, co się dzieje w Lucasfilmie. Zaś tematem przewodnim jest „Rogue Squadron”.Jak pamiętamy, film ten, został głośno zapowiedziany. Jednakże w pewnym momencie Patty Jenkins skoncentrowała się na „Wonder Woman 3”, ale jak oznajmiła niedawno wróciła do tematu. Twierdząc, że pracuje nad scenariuszem, wyśle go do Lucasfilmu i poczeka na to, co dalej.

I tu właśnie wchodzi Sneider. Otóż on mówi, co mniej więcej może się wydarzyć. Po pierwsze drogi Lucasfilmu i Patty Jenkins się rozeszły. W Lucasfilmie źle ją wspominają i raczej nie będą chcieli z nią współpracować. Więc cały rozwój „Rogue Squadron” to nic innego, zdaniem Sneidera, co fakt, że Jenkins sobie pisze scenariusz, na który nikt nie czeka. Nie ma żadnej realnej aktywności jeśli chodzi o tę produkcje. Żadnego wsparcia ze strony Lucasfilmu.

Co się zatem stanie, jak Patty wyśle scenariusz? Pewnie grzecznościowo go przeczytają. Jeśli się nie spodoba, to nic się nie zmieni. Jeśli się spodoba, to może faktycznie rozważą jego realizację, ale w tym wypadku jest dość prawdopodobne, że znajdą sobie do tego innego reżysera.

Inna sprawa, że na razie grafik filmowy wydaje się być i tak już dość mocno obstawiony, a dwie produkcje – jak „Lando” czy film Taiki Waititiego wciąż gdzieś tam orbitują i nie wiadomo, kiedy (i czy) zostaną zrealizowane.
KOMENTARZE (7)

Przyszłe filmy

Daisy Ridley ma nadzieję, że zdjęcia do filmu o Rey ruszą w tym roku

2024-03-15 18:21:56

Daisy Ridley rozmawiała z portalami Collider oraz Deadline na temat filmu o Rey. Zdradziła kilka ciekawostek na jego temat, acz oczywiście bez istotnych szczegółów.Przyznała, że jest bardzo podekscytowana tym projektem i z tego co słyszała to zdjęcia mają ruszyć jeszcze w tym roku lub na początku 2025. Stwierdziła, że zamierzali, by to był ten rok, ale nie jest pewna, na ile strajk scenarzystów nie pokrzyżował tych planów. Sama ma nadzieję na 2024.

Nic nie wie na temat ewentualnej zmiany tytułu. Inna rzecz, że technicznie rzecz biorąc tytułu na razie w ogóle nie ujawniono.

Fabularnie stwierdziła, że z tego co wie, to Rey ma trochę inaczej prowadzić zakon, niż robił to Luke. Ale nie sądzi, by Rey miała własne dzieci, przecież jest Jedi.

Z innych ciekawostek John Williams powiedział niedawno, że obecnie koncentruje się nad swoimi koncertami, ale gdy skończy trasę to będzie mieć wolne. I na „Indianę Jonesa” i „Gwiezdne Wojny” jest jak najbardziej nadal chętny, o ile oczywiście da się to zgrać w czasie. Więc mimo, że normalnie już nie komponuje muzyki filmowej, kto wie, może wróci w tym filmie.

Na tę chwilę wciąż brakuje nam jednoznacznego potwierdzenia, gdzie jesteśmy ze scenariuszem do tej produkcji. Plotki są różne od tego, że Steven Knight porzucił projekt, przez to, że wciąż nad nim pracuje, albo że już skończył i teraz jesteśmy na etapie szlifów. Czyli nie wiemy gdzie jesteśmy. Natomiast jeśli chodzi o plotki, to po sieci krąży informacja, że ten film został skasowany. Cytują słowa Boba Igera, który mówił, o tym, że trzeba zatrzymać projekty, które nie rokują. Na tę chwilę jednak nie ma podstaw, by twierdzić, że chodziło o film o Rey.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem film z Rey w kinie zobaczymy jakieś 11 lat po premierze „Przebudzenia Mocy”, czyli w grudniu 2026.
KOMENTARZE (15)

Przyszłe filmy

„Rogue Squadron” dalej w grze

2024-03-14 17:45:19Dzieje filmu „Rogue Squadron” to prawdziwa telenowela jeśli chodzi o produkcję. Pierwszy raz o tym tytule usłyszeliśmy w grudniu 2020 roku gdy zapowiedziano, że Patty Jenkins będzie robiła film o najsłynniejszej eskadrze pilotów w odległej galaktyce. Przez długi czas docierały do nas następnie bardzo szczątkowe plotki, które sugerowały brak czasu i zawirowania w produkcji. Niecały rok po ogłoszeniu powstawania filmu przesunięto jego premierę na bliżej nieokreślony termin. Po tym wydarzeniu zaczęły się również spekulacje o skasowaniu produkcji. Biorąc pod uwagę ile czasu minęło obecnie głównie pozostawały już tylko plotki albo potwierdzające skasowanie, albo mówiące, że sprawa jest dalej otwarta ale nie wiadomo nic pewnego. Ostatnio w wywiadzie Patty Jenkins została zapytana wprost o film Star Wars i przyznała, że po tym jak skasowano „Wonder Woman 3” wróciła do tematu. Na krótko przed strajkami sfinalizowała swoją wstępną pracę i ma obecnie draft nowego filmu. Lucasfilm co prawda ma obecnie inne filmy w planach i musi zdecydować które i w jakiej kolejności wyjdą, ale Patty wróciła z powrotem do gry w temacie stworzenia swojego filmu Star Wars. Poniżej możecie sami przesłuchać ten fragment wywiadu (zaczyna się mniej więcej od 41:30).


KOMENTARZE (11)

Przyszłe filmy

Casting do filmu o Rey ruszył?

2024-03-08 19:17:39

Dziś mamy kolejne plotki, których autorem jest Daniel Richtman a dotyczą one filmu o Rey. Problemem jest to, że Richtman jest źródłem które więcej razy pudłowało, niż trafiło. Obiecał nam drugi sezon „Księgi Boby Fetta” i Amber Heard w The Acolyte, ale w małych rzeczach aż jego wyniki są lepsze. W przypadku filmu o Rey ma on dwie małe rzeczy do zakomunikowania i jedną dużą. I to tę drugą, biorąc pod uwagę jego dotychczasowa wiarygodność, należy raczej traktować z dystansem.Ta duża rzecz to oczywiście kwestia obsadowa. Jego zdaniem Angela Bassett rozmawia z Lucasfilmem o roli w któreś z przyszłych produkcji. Oczywiście niekoniecznie musi to być film o Rey, a jakiś serial, ale to właśnie nasuwa się najbardziej. Zwłaszcza w kontekście drugiej informacji.

Przejdźmy do plotek mniejszego kalibru. Podobno trwają już poszukiwania nowych aktorów i tu Daniel mówi wprost, że chodzi o dwoje młodych uczniów Rey a także nowy szwarccharakter (kimkolwiek on będzie). Nic więcej nie zdradził. Kwestia poszukiwania dwójki nowych uczniów przewija się przez wiele innych źródeł, więc coś w tym jest.

Kolejna mała rzecz, którą precyzuje Richtman to kwestia kolejnych części filmu o Rey. To ma być pojedyncze dzieło. Nie wykluczają kontynuacji, ale na tym etapie nikt nie planuje trylogii. Nikt nie planuje nawet sequela. Będzie to będzie, a jak nie będzie też dobrze.

Na razie wszystko wskazuje na to, że film o Rey trafi do kin w grudniu 2026.
KOMENTARZE (7)
Loading..