TWÓJ KOKPIT
0

Star Wars TV

„Maggie Simpson: W odległej galaktyce” na Disney+

2023-05-06 18:21:40

Na Disney+ 4 maja 2023 pojawił się jeszcze jeden film, a właściwie filmik niespodzianka, który raczej umknął uwadze w wirze euforii nad „Wizjami” i „Młodymi Rycerzami Jedi”. Jest to kolejna parodia, czyli „Maggie Simpson: W odległej galaktyce”. Polski tytuł zupełnie rozmija się z duchem oryginału, który brzmi: Maggie Simpson in Rogue Not Quite One, co ewidentnie nawiązuje do „Łotra 1”.Parodia jest oczywiście zrobiona w klimatach popularnych „Simpsonów”. Trwa zaledwie 4 minuty i w polskim Disney+ jest dostępna jedynie z napisami.

W drodze do przedszkola Homer traci z oczu Maggie, która wskakuje do gondolki Grogu i wyrusza w hiperprzestrzenną podróż po galaktyce. Gdy Maggie stawia czoła imperialnej eskadrze myśliwców TIE, walka przenosi się do Springfield. Wszytsko to w spektakularnym krótkim metrażu na cześć uniwersum Gwiezdnych Wojen. I jeszcze oryginalny plakat.Warto przypomnieć, że poprzednia parodia w stylu „Simpsonów” - The Force Awakens from Its Nap pojawiła się na Disney+ dokładnie dwa lata temu. Trwała trzy minuty, więc obecna jest o 33% dłuższa.
KOMENTARZE (2)

Star Wars TV

Premiera „Przygód młodych Jedi”

2023-05-04 13:41:45 Różne

W dniu dzisiejszym, z okazji Dnia Gwiezdnych Wojen, ma swoją premierę serial dla dzieci przedszkolnych - „Przygody młodych Jedi”. Wszystkie siedem odcinków jest już dostępnych na Disney+, łącznie z filmikami krótkometrażowymi, które pokazały się na platformie w zeszłym tygodniu. Jeśli jednak wolicie tradycyjną telewizję, to dwa pierwsze epizody będą dziś emitowane na Disney Junior o 08:00, 11:00, 13:30, 16:00, 18:30 i 21:00. Poniżej zapowiedź oraz zwiastuny po polsku i angielsku.

Nie wiadomo też czemu odcinków jest siedem, a nie - jak wedle polskiej zapowiedzi - dwadzieścia pięć. Niemniej trwają one po 27 minut, więc całkiem sporo.

Młodzi Jedi: Kai, Lys i Nubs razem uczą się na planecie Tenoo i przeżywają przygody, przemierzając galaktykę razem z doświadczoną pilotką Nash na pokładzie „Karmazynowego Jastrzębia”!

A oto lista poszczególnych odcinków wraz z opisami i link do spisu.

  • Odcinek 1 - „Młody Jedi/Misja Yody” - Jedi lądują na Tenoo. Yoda ma misję dla Kaia.

  • Odcinek 2 - „Wyścig Nash/Zaginiony statek Jedi” - Nash startuje w wyścigu. Jedi znajdują zaginiony statek.

  • Odcinek 3 - „Zdrowiej, Nubs/Złomdroidka” - Kai i Lys uczą się współpracy. Jedi zatrzymują złodzieja.

  • Odcinek 4 - „Lys i ratunek w śnieżycy/Atak droidów” - Jedi zaganiają zwierzęta. Dzieci muszą powstrzymać droidy.

  • Odcinek 5 - „Pogoń za owocem/Safari stworzeń” - Jedi zakradają się do siedziby piratów. Bohaterowie odkrywają nowy gatunek.

  • Odcinek 6 - „Szwadron/Leśni obrońcy” - Jedi mają próbny lot. Dzieci bronią lasu.

  • Odcinek 7 - „Jedi i złodziejka/Zaginiony kibbin” - Kai i Zia łączą siły. Lys pomaga łowcy nagród.


Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (5)

Star Wars TV

Premiera drugiego sezonu „Star Wars: Wizji”

2023-05-04 13:22:46 Różne

W dniu dzisiejszym - May the 4th, święcie „Gwiezdnych Wojen” na Disney+ trafia drugi sezon „Star Wars: Wizji”, czyli animowanej antologii prezentującej różne opowieści i różne style z naszego ukochanego uniwersum. Przez ostatni tydzień oficjalny Twitter wstawiał plakaty z poszczególnych odcinków, które prezentujemy poniżej.

Wszystkie odcinki możecie oceniać już w naszym spisie.

Na początek mamy też trochę reklam i gifów.

Opis odcinkówNazwa odcinka: „Sith”.

Studio: El Guiri (Hiszpania).

Opis: Spokojne życie byłej uczennicy Sitha zostaje zagrożone.Nazwa odcinka: „Screecher's Reach”. („Leże skrzeczuchy”)

Studio: Cartoon Saloon (Irlandia).

Opis: Młoda dziewczyna wyrusza z przyjaciółmi w podróż do legendarnej jaskini skrywającej mroczną siłę.Nazwa odcinka: „In the Stars”. („Wśród gwiazd”)

Studio: Punkrobot (Chile).

Opis: Dwie siostry, ostatnie przedstawicielki swojego ludu, walczą z siłami Imperium o przetrwanie.Nazwa odcinka: „I am your Mother”. („Jestem twoją matką”). Tu nie ma jeszcze plakatu, ale jak się pojawi, wstawimy.

Studio: Aardman (Wielka Brytania).

Opis: Młoda pilotka Anni, zażenowana troskliwością swojej mamy startuje razem z nią w szaleńczym wyścigu..Nazwa odcinka: „Journey to the Dark Head”. („Wyprawa do Mrocznej Głowy”)

Studio: Studio Mir (Korea Południowa).

Opis: Zdeterminowana specjalistka od statków i sceptyczny rycerz Jedi próbują odwrócić losy wojny.Nazwa odcinka: „The Spy Dancer”. („Wirująca agentka”)

Studio: La Cachette (Francja).

Opis: Na jaw wychodzi tożsamość głównej tancerki w popularnym wśród żołnierzy Imperium lokalu.Nazwa odcinka: „The Bandits of Golak”. („Bandyci z Golak”)

Studio: 88 Pictures (Indie).

Opis: Chłopiec i jego wrażliwa na Moc młodsza siostra szukają schronienia w tętniącej życiem dhabie.Nazwa odcinka: „The Pit”. („Dół”)

Studio: D’Art Shtajio i Lucasfilm Ltd (Japonia/USA).

Opis: Młody robotnik, zmuszony przez Imperium do wydobywania kyberu, chce uwolnić siebie i współwięźniów.Nazwa odcinka: „Aau's Song” („Pieśń Aau”)

Studio: Trigger Fish (RPA).

Opis: Dziewczynka, która pragnie śpiewać, musi być cicho, by nie wywołać katastrofy w kopalni.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (7)

Star Wars TV

Polska zapowiedź „Przygód młodych Jedi”

2023-04-28 17:42:50 Disney PressJuż niecały tydzień dzieli nas od największego święta fanów - Dnia Gwiezdnych Wojen, czyli 4 maja. Wraz z debiutującym tego dnia serialem „Przygody młodych Jedi” to świetna okazja, by do naszego grona dołączyli też najmłodsi.

Animacja ukaże się na Disney+, ale można będzie ją również oglądać na Disney Junior. Na stronie firmy ukazała się poniższa informacja prasowa.

(Uwaga - zauważcie, że w informacji na stronie godzina premiery serialu to 08:00, a w reklamie 18:30. Program TV podaje następujące godziny emisji - 08:00, 11:00, 13:30, 16:00, 18:30 i 21:00. Wszędzie po dwa odcinki).

„Gwiezdne wojny: Przygody Młodych Jedi” to pierwsza produkcja z uniwersum „Gwiezdnych wojen” kierowana do grupy odbiorców w wieku 3-7 lat. Zadebiutuje na antenie Disney Junior już 4 maja o godz. 8:00. Przyjaźń, poczucie odpowiedzialności czy lojalność to tylko niektóre z wartości, jakich bohaterowie serii, a wraz z nimi najmłodsi widzowie, będą się uczyć od legendarnego Mistrza Yody.

Nowa seria przedstawia widzom młodych adeptów szkoły Jedi – Kaia, Lys i Nubsa, którzy przechodzą szkolenie prowadzone przez mistrza Yodę. Towarzyszy im przyjaciółka Nash, która jest pilotką statku „Karmazynowy Jastrząb”. Bohaterowie wspólnymi siłami stawiają czoła napotkanym wyzwaniom, pamiętając o wszystkim, czego nauczyli się w szkole Jedi. W każdym odcinku grupa przyjaciół pomaga napotkanym postaciom i przy okazji wyciąga z tych przygód ważne wnioski na przyszłość osadzone w wartościach jakimi są przyjaźń, praca zespołowa, odpowiedzialność, odwaga i nadzieja. 25-odcinkowa seria, dzięki zaskakującej fabule oraz atrakcyjnej formie wizualnej, pozwoli odbiorcom przeżyć niesamowitą, pozytywną przygodę.

Kolejne pokolenia wychowywały się na wartościach płynących z filmów i seriali z tego uniwersum. Teraz seria „Gwiezdne wojny: Przygody Młodych Jedi” daje szansę również przedszkolakom na pokochanie tego świata, a ich rodzicom pewność, że uniwersum, które sami dobrze znają, zostanie pokazane w sposób interesujący i dostosowany do ich wieku.


Poza 25 odcinkami serii „Gwiezdne wojny: Przygody Młodych Jedi” emitowanymi na antenie Disney Junior, przygotowano również trzy krótkie 3-minutowe epizody przygód adeptów Mistrza Yody.

Serial „Gwiezdne wojny: Przygody Młodych Jedi” oglądaj już od 4 maja na antenie Disney Junior o godzinie 8:00.


Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (6)

Star Wars TV

„Przygody młodych Jedi”: klip #6

2023-04-24 19:35:26 Oficjalna

Dzień Star Wars już w przyszłym tygodniu, a tymczasem cierpliwie czekamy na nowe animacje, między innymi „Przygody młodych Jedi”. Oczekiwanie na pewno umili nam kolejny, szósty już fragment związany z serialem. Tym razem możemy obserwować jak młodziki walczą z Taborrem, który próbuje okraść sprzedawcę owoców.Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (2)

Star Wars TV

„Przygody młodch Jedi”: klip #5

2023-04-17 19:55:53 Różne

Za dwa i pół tygodnia czeka nas nowa pozycja w panteonie gwiezdowojennych animacji: „Przygody młodych Jedi”. Na Celebration mieliśmy okazję zapoznać się ze zwiastunem, a wcześniej z klipami. Dzisiaj możemy obejrzeć piąty z serii, w którym Nash musi dowieźć bezpiecznie przyjaciół do domu... jednocześnie unikając goniącego ich Taborra.A skoro o Celebration mowa, to na różnorakich forach pojawiają się już wypowiedzi osób, które widziały premierę w Londynie. Poniżej nieco spoilerowy opis:

(Spoiler):Nasza trójka głównych bohaterów - Kai, Lys i Nubs - opuszczają świątynię na Coruscant, by udać się na Tenoo. Planeta jest dawno wyludniała, więc znajduje się na niej dużo sekretów. Po drodze do tamtejszej placówki dostają sygnał z prośbą o pomoc od sklepikarza, którego ratują od Taborra, jego droida i Gamorreanki - trójki głównych złoczyńców serialu, widocznych zresztą w powyższym filmiku.

W drugiej historii Kai podczas treningu woli ocalić własny miecz, a nie kolegę. Yoda wysyła go więc w dzicz po nasiona, gdzie chłopak staje przed podobnym wyborem, gdy wpada w zasadzkę złoczyńców.

Kolejna to wyścig łodzi, ostatnia zaś opowiada o gwiezdnym kompasie, który ekipa znajduje w świątyni (podobnym do tego, którego w erze sequeli używał Luke). Artefakt prowadzi ich do statku byłego łowcy reliktów, który pracował dla Jedi, gdy świątynia na Tenoo wciąż funkcjonowała.
(Koniec Spoilera)

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (3)

Star Wars TV

Donald Glover o „Lando”

2023-04-12 18:05:55

W rozmowie z „GQ”, którą można zobaczyć na YouTubie, aktor Donald Glover odniósł się do serialu „Lando”. Przyznał, że wciąż chce zagrać tę rolę i rozmawiają na ten temat z Kathleen Kennedy, ale poza tym chyba niewiele się dzieje w tym temacie.Aktor mówił, że nie specjalnie zależy mu by wracać dla samego powrotu czy nawet wypłaty. Pandemia i zmieniający się świat uświadomiły mu wiele rzeczy. Czas jest dla niego najcenniejszą wartością i woli go spędzać z osobami w których towarzystwie się bawi, zamiast uganiać się za kolejnym serialem. Więc postawił warunek, to musi być naprawdę odpowiedni powód, by wrócić do Landa. Więcej nie może powiedzieć, żeby go Kennedy nie dorwała.

Przy okazji wywiadu wspomniał, że dla niego Lando był pierwszym prawdziwym czarnoskórym w kosmosie. Owszem, była jeszcze Uhura w „Star Treku”, ale to Lando zapamiętał. Mówił też o tym jak przygotowując się do roli spotkał się z Billym Dee Williamsem, który zdradził mu sekret Landa. Bycie czarującym.

Więc na razie nic nie wskazuje na to, by serial miał się wydarzyć w najbliższym czasie. Może kiedyś.
KOMENTARZE (7)

Star Wars TV

O „Star Wars: Wizjach” z Celebration

2023-04-11 16:59:06 Różne

W dniu wczorajszym pokazano nam zwiastun „Wizji” - drugiego sezonu animowanych antologii ze świata „Gwiezdnych Wojen”. O ile pierwsza seria skupiała się na dziełach japońskich twórców, o tyle z drugą zwiedzimy pół świata. Ale po kolei.

Po pierwsze, pokazano plakat drugiego sezonu.Po drugie, zaprezentowano mnóstwo nowych informacji na temat fabuły i twórców poszczególnych epizodów. To uzupełnienie wieści z lutego.Nazwa odcinka: „Sith”.

Studio: El Guiri (Hiszpania).

Obsada: Ursula Corbeo - Lola; Luis Tosar - Mistrz Sithów.

Opis: Była uczennica Sithów, prowadząca spokojne, lecz odizolowane życie, musi zmierzyć się z przeszłością, gdy dopada ją dawny mistrz.

Komentarz: Pytanie tego filmiku brzmi: czy można użyć Mocy nie do walki, lecz tworzenia sztuki? Fani zauważyli, że mroczny lord wygląda podejrzanie podobnie do Dartha Malgusa - jednej z twarzy „The Old Republic”. Odcinek ma 14 minut.Nazwa odcinka: „Screecher's Reach”.

Studio: Cartoon Saloon (Irlandia).

Obsada: Eva Whittaker - Daal; Alex Connolly - Baython; Noah Rafferty - Quinn; Molly McCann - Keena; Anjelica Huston - sithańska matka; Niamh Moyles - Duch.

Opis: Młoda dziewczyna, szukająca wytchnienia od pracy w rolniczym warsztacie, razem z przyjaciółmi odkrywa legendarną nawiedzoną jaskinię. Mroczny wpływ groty zmieni bieg życia kobiety na zawsze.

Komentarz: Na panelu opisano ten odcinek jako „irlandzką historię o duchach ze zwrotem akcji”.Nazwa odcinka: „In the Stars”.

Studio: Punkrobot (Chile).

Obsada: Valentina Muhr - Koten; Julia Oviedo - Tichina; Katie Dickie - oficer; Amparo Noguera - oficer.

Opis: Dwie siostry, ostatnie ze swojego rodzaju, które żyją w ukryciu na swojej spustoszonej ziemi, sprzeczają się jak przetrwać w obliczu nadchodzącego Imperium. Podczas wyprawy po wodę dziewczyny muszą walczyć, gdy zostają odkryte.

Komentarz: Ta opowieść sięga do chilijskiej historii i problemów. Animację stworzono, zbudowawszy najpierw lalki, a potem przeskanowano je do modeli 3D.Nazwa odcinka: „I am your Mother”.

Studio: Aardman (Wielka Brytania z polskim akcentem :D).

Obsada: Maxine Peake - Kalina Kalfus; Charithra Chandran - Annisoukaline Kalfus; Daisy Haggard - Dorota Van Reeple; Bebe Cave - Julan Van Reeple; Denis Lawson - Wedge Antilles.

Opis: Młoda pilotka Anni, która wstydzi się swojej słodkiej, lecz nieco przylepnej mamy, musi połączyć z nią siły w wariackim wyścigu rodzinnym w akademii. W międzyczasie ich relacja jest poddana próbie przez żywioły, ich stary statek, innych wyścigowców... i przez nie same!.

Komentarz: Reżyser Magdalena Osińska chciała przedstawić relację matka-córka, ale z pozytywnym akcentem, a nie jak w przypadku na przykład Luke'a z Vaderem. Artystka nie mogła spać, gdy dostała ofertę. Chciała koniecznie, by bohaterami filmu byli obcy, by odzwierciedlić to, jak się czuła, gdy przyjechała z Polski do Wielkiej Brytanii. No i zwróćcie uwagę, że powraca Denis Lawson jako Wedge - podobno ma więcej linijek tekstu niż w filmach z OT.Nazwa odcinka: „Journey to the Dark Head”.

Studio: Studio Mir (Korea Południowa).

Obsada: Ashley Park - Ara/młoda Ara; Eugene Lee Yang - Toul; Daniel Dea Kim - Bichan; Albert Kong - Interpretator/mistrz Jedi A; Greg Chun - sprzedawca/mistrz Leesagum/partner treningowy/padawan; Jonella Landry - mistrzyni Duta; Judy Alice Lee - mistrzyni Moru/inna Jedi.

Opis: Pełna nadziei młoda mechaniczka i pozbawiony złudzeń Jedi łączą siły w ryzykownym zadaniu zmienienia przebiegu galaktycznej wojny, lecz podążają za nimi mroczne siły.

Komentarz: To interpretacja Studia Mir dotycząca starożytnych wojen pomiędzy Jedi a Sithami.Nazwa odcinka: „The Spy Dancer”.

Studio: La Cachette (Francja).

Obsada: Camille Cotin - Loi’e; Lambert Wilson - Jon; Kaycie Chase - Hétis; Rudi-James Jephcott - oficer; Barbara Weber Scaff - Mee’ma/dodatkowe głosy; Bruce Sherfield - dodatkowe głosy; Taylor Gasman - dodatkowe głosy.

Opis: Główna tancerka w słynnym, uczęszczanym przez imperialnych kabarecie używa swojego niezwykłego zestawu zdolności, by szpiegować dla Rebelii, lecz pojawienie się tajemniczego oficera grozi niepowodzeniem jej misji..

Komentarz: Inspiracją były tutaj oczywiście prawdziwe tancerki, które zbierały dane wywiadowcze dla aliantów podczas II wojny światowej.Nazwa odcinka: „The Bandits of Golak”.

Studio: 88 Pictures (Indie).

Obsada: Suraj Sharma - Charuk; Sonal Kaushal - Rani; Neeraj Kabi - inkwizytor; Lillete Dubey - Rugal; Sahil Vaid - Maghadi i złomiarz; Richard Joel - złomiarz; Sumanto Ray - konduktor, przywódca Jangorich i Dhoona; Rajeev Raj - pomocnik; Aviral Kumar - szturmowiec; Ish Thakkar - szturmowiec i obcy; Aaditya Sharma - szturmowiec i obcy; Shivani Darbari - tłum.

Opis: Chłopiec i jego wrażliwa na Moc młodsza siostra uciekają pociągiem ze swojej wioski przed straszliwymi siłami Imperium i znajdują schronienie w kolorowej, lecz niebezpiecznej dhabie.

Komentarz: Dhaba to hinduska restauracja uliczna, która serwuje lokalną kuchnię.Nazwa odcinka: „The Pit”.

Studio: D’Art Shtajio i Lucasfilm Ltd (Japonia/USA).

Obsada: Daveed Diggs - Crux; Anika Noni Rose - Eureka/matka; Jordyn Curet - Livy; Cedriic Yarbrough - stary więzień; Steve Blum - komandor; Matthew Wood - szturmowcy.

Opis: Nieustraszony młody więzień, zmuszony do wydobywania kyberu dla Imperium, planuje ryzykowną ucieczkę dla siebie i swoich ludzi.

Komentarz: W tworzeniu tego odcinka pomagał Dave Filoni.Nazwa odcinka: „Aau's Song”.

Studio: Trigger Fish (RPA).

Obsada: Mpilo Jantjie - Aau (dialogi); Dineo du Toit - Aai (śpiew); Tumisho Masha - Abat; Cynthia Erivo - Kratu; Faith Baloyi - Attu.

Opis: Młoda kosmitka, która pragnie śpiewać, jest wychowywana przez swojego kochającego, lecz surowego ojca. Każe on jej być cicho z powodu zgubnego wpływu, jaki ma jej głos na kryształy w pobliskich kopalniach.

Komentarz: Dziewczynka jest oczywiście wrażliwa na Moc. Twórcy chcieli zrobić filmik przywołujący na myśl zabawę lalkami w stylu południowoafrykańskim.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (4)

Star Wars TV

Zwiastun „Przygód młodych Jedi” z Celebration

2023-04-10 21:01:16 YouTube

Choć nieco późno, to jednak pokazano w sieci zaprezentowany na Celebration zwiastun „Przygód młodych Jedi” - serialu z okresu Wielkiej Republiki dla młodszej widowni. Perypetie Kaia, Lys, Nubsa i Nash będzie można oglądać na Disney Plus i Junior od 4 maja. Tymczasem bez zbędnych wstępów zapraszamy do oglądania.Czego jeszcze dowiedzieliśmy się z imprezy? Niestety niewiele, bo też niewiele osób aktywnych w Internecie było na panelu. Pokazano dwa pierwsze epizody, podobno były bardzo sympatyczne i lekkie w odbiorze. Animację oceniono jako dobrą, o wiele lepszą niż w podonych produkcjach, np. „Psim patrolu". Jeden odcinek to dwie historie mniej więcej po 10 minut. Dee Bradley Baker, grający Nubsa, mówił na scenie po poobańsku. A Nash - rudowłosa pilotka - ma dwie mamy.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (4)

Star Wars TV

Zwiastun drugiego sezonu „Star Wars: Wizji”

2023-04-10 15:08:43 Różne

Na Celebration podczas panelu poświęconego „Wizjom” pokazano nowy zwiastun drugiego sezonu serii. Całe szczęście udostępniono go również szerszej publice na YouTubie.

Możemy zatem zobaczyć, że - zgodnie z zapowiedzią - mamy tutaj o wiele większą różnorodność stylów niż w pierwszym sezonie.Panel trwa w chwili obecnej, zatem więcej informacji o odcinkach pojawi się później. Przypominamy, że serial powraca 4 maja.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (12)
Loading..