TWÓJ KOKPIT
0

Star Wars TV

Powstanie drugi sezon „Przygód młodych Jedi”

2024-06-11 18:46:05 VarietySzał na „Akolitę” trwa w pełni, ale to niejedyny projekt osadzony w czasach Wielkiej Republiki, który zobaczymy w tym roku. Młodsi fani na pewno się ucieszą, że zobaczą nowe przygody Kaia, Lys i Nubsa - albowiem, jak donosi Variety, drugi sezon „Przygód młodych Jedi” zadebiutuje 14 sierpnia na Disney+ i Disney Junior.

Na razie nie znamy większej ilości szczegółów, poza tym, że - jak widać na powyższym obrazku - młodziki dorobią się nowych szat. Co ciekawe, strój Lys wygląda na polowy, a chłopców - na odświętny. Zobaczymy, czy będzie miało to jakieś znaczenie.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (9)

Star Wars TV

Leslye Headland zainteresowana KOTORem

2024-06-10 21:30:00

„Akolita” już po premierze, wciąż czekamy na kolejne odcinki, tymczasem Leslye Headland zajmuje się promocją serialu. Przy okazji odpowiada na inne pytania. Jedno z nich padło w rozmowie z IGN i dotyczy innego projektu giwezdno-wojennego, który się marzy twórczyni serialu.Wygląda na to, że to projekt który jeszcze bardziej ucieszyłby cześć fanów niż „Wielka Republika”. Bowiem Leslye myśli o aktorskiej wersji KOTORa. Dokładniej chciałaby eksplorować postać mistrzyni Krei. Jej zdaniem Kreia i to co ona sobą reprezentuje to naprawdę interesująca historia by ją zekranizować.

Nie jest to pierwszy pomysł, który mówił o zekranizowaniu KOTORa i z pewnością nie ostatni. Zobaczymy jak zostanie przyjęty „Akolita”, tak wśród widzów jak i w recenzjach, ale na to należy jeszcze poczekać. Kto wie, może wówczas otworzą się przed Headland kolejne drzwi. Niezależnie, czy będzie to film, czy serial. Choć ta druga opcja w przypadku Leslye wydaje się być bardziej naturalna.
KOMENTARZE (17)

Star Wars TV

Mają powstać aktorskie "The Clone Wars"?

2024-05-26 11:13:23 RóżneDla wielu osób ulubionym fragmentem „Ahsoki” była retrospekcja z czasów wojen klonów, w której młodej Togrutance (w tej roli Ariana Greenblatt) udzielał lekcji jej mistrz, Anakin (Hayden Christensen). Nic więc dziwnego, że wiele osób zadeklarowało, że oglądałoby zmagania Republiki z Separatystami w takiej właśnie formie.

No i cóż, informację o tym, jakoby Dave Filoni miałby poprosić Lucasfilm o możliwość stworzenia aktorskiej miniserii „The Clone Wars” ujawnił światu użytkownik Twittera MyTimeToShineHello. Źródło co najmniej niewiarygodne, niemniej news zaczął krążyć już po Internecie.

Jeśli już coś takiego miałoby zostać stworzone, to na pewno nie w najbliższych latach, bo Filoni jest niewątpliwie bardzo zajęty „The Mandalorian & Grogu” czy drugim sezonem „Ahsoki”. Poza tym dużo osób pyta czy w ogóle miałoby to sens, jeśli miałoby śledzić przygody wielkiej trójki - Anakina, Obi-Wana i Ahsoki - skoro tak naprawdę większość ich historii z okresu wojen klonów została opowiedziana. Fakt, że jest sporo niewykorzystanych opowieści, które miały się pojawić w serialu - Boba Fett, przygody Parszywej Zgrai czy akt o świątyni Sithów - i pytanie czy kiedykolwiek ujrzą one światło dzienne. Z drugiej strony wielu fanów skomentowało sprawę w ten sposób: tak, ale nie o głównych bohaterach, a o tych mniej znanych.

A co Wy sądzicie o pomyśle aktorskich TCW?
KOMENTARZE (11)

Star Wars TV

Niech moc będzie z matką!

2024-05-14 16:19:19 Disney+


Co prawda nie w dzień Gwiezdnych Wojen jak w zeszłym roku, ale tydzień później, na platformie Disney+ udostępniono kolejna krótką animację „Niech moc będzie z matką!”, której autorami są twórcy popularnego serialu animowanego „Simpsonowie”. Tym razem tematem przewodnim jest Dzień Matki. Zainteresowanych obejrzeniem tejże 5-minutowej animacji odsyłam na platformę Disney+.
KOMENTARZE (3)

Star Wars TV

Premiera „Opowieści z Imperium”

2024-05-04 09:55:17 Różne

W dniu dzisiejszym wszyscy świętujemy 4 maja, czyli Dzień Gwiezdnych Wojen. Z tej okazji swą premierę mają „Opowieści z Imperium” - sześć odcinków opowiadających o Morgan Elsbeth i Barrissie Offee. Można je już oglądać na Disney+. Oto tytuły, opisy i czas trwania:

  • 1. „Ścieżka strachu - Młoda Morgan Elsbeth szuka zemsty po tym, gdy straciła wszystko. - 17 min.

  • 2. „Ścieżka gniewu- Morgan spotyka potencjalnego potężnego sprzymierzeńca - 15 min.

  • 3. „Ścieżka nienawiści- Zamiast odpowiedzieć za swoje zbrodnie, Morgan woli podążyć za przeznaczeniem - 14 min.

  • 4. „Oddanie- Dawna Jedi Barriss Offee zostaje zrekrutowana przez Imperium - 17 min.

  • 5. „Zrozumienie- Komplikacje podczas polowania na Jedi zmieniają Barriss na zawsze - 13 min.

  • 6. „Droga wyjścia- Barriss dopada cień jej przeszłości - 17 min.

To także dobry moment, by przypomnieć sobie zwiastun:Obejrzeliście już odcinki? Jak Wam się podobały? Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (11)

Star Wars TV

Fragment „Tales of the Empire” z Barrissą

2024-05-03 09:15:31 Różne

Do sieci trafił kolejny fragment najnowszej animacji „Tales of the Empire”. Tym razem widzimy jak Lyn - znana bardziej jako Czwarta Siostra - informuje Barrissę o tym, że jednak miała rację co do Jedi i oferuje jej „możliwość”. Zapraszamy do oglądania.Pokazał się również zwiastun z paroma nowymi scenkami.Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (1)

Star Wars TV

Analiza zwiastuna „Tales of the Empire”

2024-05-01 22:09:05 Różne

Najnowsza starwarsowa animacja - „Tales of the Empire” - ma swoją premierę już w sobotę. W związku z tym zapraszamy do przeczytania analizy zwiastuna i teasera, a jest tego całkiem sporo.

Odcinków będzie sześc, trzy o Morgan Elsbeth i trzy o Barrissie. W związku z tym analizę podzieliliśmy na dwie części, niekoniecznie w takiej kolejności, w jakiej sceny pojawiają się w trailerze.

Morgan Elsbeth
Nawet pobieżne obejrzenie zwiastuna ujawnia, że akt o Elsbeth pokaże nam niemalże całe jej życie, poczynając od wojen klonów. Widzimy tutaj bitwę o Dathomirę, podczas której droidy zaatakowały mieszkańców planety.

Co prawda eksterminacja Sióstr Nocy jest kwestią troszkę problematyczną, przynajmniej na chwilę obecną. W odcinku TCW pod tytułem „Massacre” Grievous niszczy wiedźmy... ale tylko jedną ich wioskę, tę, którą zamieszkiwały Talizn i Ventress. Skąd zatem mowa o eksterminacji całej cywilizacji? W komiksie „Darth Maul: Syn Dathomiry” cyborg kończy dzieła, zabijając Matkę w wiosce Braci Nocy. Co ciekawe, w grze „Jedi: Upadły Zakon” możemy znaleźć wykonaną z kości i patyków statuę, która bardzo generała przypomina... aczkolwiek Matt Martin nie dał jednoznacznie potwierdzającej odpowiedzi czy chodzi o Kaleeshanina. Może słynący z kultu siły Bracia Nocy wystawili mu tę rzeźbę? W grze Merrin również wspomina, że pamięta wojownika z mieczami świetlnymi, który zstąpił na nią i jej siostry - pytanie tylko, czy była to osada Talzin, czy też inna.

A skąd przypuszczenie, że ofiarą ataku stały się również inne osady? Po pierwsze, trzeba spojrzeć na samą Elsbeth, która nie jest Dathomirianką, a człowiekiem. W Legendach Siostry Nocy były „złym”, ale niejedynym klanem zamieszkującym Dathomirę, no i składały się właśnie z ludzi. Po drugie, dużą odpowiedź dają nam same napisy - kobieta, która mówi w powyższej scenie: „Twoja ścieżka jest wytyczona, Morgan Elsbeth”, jest podpisana jako „Matrona Klanu Góry”. Może to być nawiązanie do Klanu Śpiewającej Góry, który został skanonizowany w opowiadaniu „Bug”, napisanym przez Elisabeth Anne Convery, żonę Filoniego. Morgan najprawdopodobniej więc należała do tego zgromadzenia.

Na obrazku widzimy młodą Elsbeth z sierpami, szykującą się do nadchodzącej bitwy. Nie ma jeszcze czarnych znaków, które da jej magia Sióstr.Choć na trailerze ciężko to wychwycić, to fragment odcinka pokazuje, że kobietą walczącą z Grievousem nie jest sama Morgan, tylko jakaś inna osoba. Prawdopodobnie jej bliska, bo próbuje ją osłonić i odciągnąć cyborga. Można się też raczej domyślić jaki czeka ją los.

Generał ma nowy model, który widzieliśmy przez chwilę w siódmym sezonie TCW. Tutaj nareszcie będziemy mogli przyjrzeć mu się dłużej.Podczas zwiastuna widać sporo scen z bitwy - uciekające i walczące Siostry, droidy B1 i B2, komandosów, ogień oraz zniszczenia. Tutaj można dostrzec jakiś budynek/strukturę niszczoną przez kanonierkę HMP.

Wydawać by się mogło, że to zwyczajny moment zniszczenia droidów bojowych przez ładunek jonowy... ale w epicentrum wybuchu niewyraźnie widać zarys jakiejś postaci. W powiększeniu wygląda, jakby miała togrutańskie montrale, więc może Ahsoka? Żeby było ciekawiej, postać ta trafiła na plakat miniserii... czy obstawiacie kogoś konkretnego?

Joel Aron, śmieszkując, napisał, że to 11 godzin pracy w programie graficznym (w dużym skrócie).Morgan i postaci w prostych szatach uciekają bądź dopiero ruszają do bitwy. Być może to są owe wspomniane wcześniej „Matrony” (bohaterowie ci są również obecne w scenie, w której Elsbeth przygotowuje sierpy).

Elsbeth uda się uciec wraz z wymienionymi wyżej postaciami. Kobieta obserwuje tutaj rozległe zniszczenia osady i choć jest załamana, to w jej oczach widać determinację. Zauważmy tutaj, że Dathomirze kolorystycznie bliżej tutaj do „Upadłego Zakonu” aniżeli TCW. Warto też zwrócić uwagę na ujęcie z ziemią, które pod względem animacji jest fantastyczne - to nie są już czasy pokracznie biegających bohaterów czy drewnianych modeli.

Wiedziona chęcią zemsty, Morgan uda się do Thrawna. Pytanie - zemsty na kim? Czy Siostra będzie świadoma, że z Separatystów pozostały jedynie pojedyncze planety? Czy będzie świadoma, że dawniejsza Republika, która z bitwą o Dathimirę nie miała zbyt wiele wspólnego, przemieniła się w Imperium?

Przejdźmy zatem do samego Thrawna, tutaj jeszcze w mundurze „zwykłego” admirała. Wedle użytkownika Jana poprawnie ukazano tu plakietkę z rangą (w przeciwieństwie na przykład do komiksu). Swoją drogą, miejmy nadzieję, że seria nie namiesza za bardzo w kanonie literackim, tak jak to zrobiły „Opowieści Jedi”.Skoro o kanonie mowa, to warto zwrócić uwagę na wygląd admirała. W Legendach Chissowie wyglądali po prostu jak ludzie o niebieskiej skórze i czerwonych oczach. W kanonie Thrawn pojawił się po raz pierwszy w „Rebeliantach”, gdzie na czole ma dwie charakterystyczne bruzdy. I można by to uznać za zabieg stylistyczny... gdyby nie późniejsze media wizualne, które podchwyciły to i nawet w „Ahsoce” aktorski Chiss ma wypukłe czoło. Tutaj go zabrakło... co pewnie też da się wytłumaczyć „stylem Tales”. Albo na pewne rzeczy należy przymknąć oko.

Na drugim obrazku, prócz imperialnych niszczycieli, możemy dostrzec sosny, znajdujemy się zatem najprawdopodobniej na Corvusie.

I na Corvusie Elsbeth prawdopodobnie zostanie sporo czasu, prawdopodobnie mniej więcej do czasów „Mandalorianina”. Na twarzy przybyło jej lat, ma też na sobie strój z serialu aktorskiego. Odwiedzają ją ubrani na niebiesko przedstawiciele Nowej Republiki oraz Wing, którego ponownie zagra Wing Tao Chao.

Widać, że rozmowy nie pójdą najlepiej i wywiąże się walka. Statek Nowej Republiki wybuchnie, a zielonoskóra kosmitka (może Imroosianka?) ginie w eksplozji.

Nieporozumienie to jedno, ale czemu Imperialni palą las? Na pierwszym obrazku widać żołnierza (w stopniu pułkownika) wyposażonego w miotacz płomieni. Na drugim Elsbeth stoi triumfalnie na tle pożogi - jakże inaczej w porównaniu do skulonej postaci na Dathomirze.

Jakakolwiek będzie przyczyna wypalenia terenu dookoła miasta, ładnie połączy się to z „Mandalorianinem”, bo w trzynastym odcinku widzimy jedynie kikuty drzew.

Barrissa Offee


Tak to jest, że człowiek czeka na odpowiedź na pytanie o los postaci jedenaście lat [sic!], a potem w jakiś losowy czwartek Oficjalna wrzuca zwiastun. Jak widać, Barrissa przeżyła rozkaz 66... ale to nie znaczy, że będzie miała lekko.

Całkiem niezłe spojrzenie na to, jak Jedi zostawali inkwizytorami rzucają takie dzieła jak komiksowy „Darth Vader”, „Jedi: Upadły Zakon” i powieść „Inquisitor: Rise of the Red Blade”. Palpatine potrafił już podczas wojen klonów upatrzyć sobie przyszłą ofiarę, a Barrissa na pewno nie była wyjątkiem. Miralianka zapewne spędziła sporo czasu w celi (swoją drogą ciekawe gdzie konkretnie się znajduje - jedyna wskazówka to błysk pioruna zza okna). Kobietę odwiedza Czwarta Siostra i składa jej propozycję, która ma ją ocalić. Warto zauważyć, że jest ubrana w szaty Jedi, prawdopodobnie po to, by wzbudzić zaufanie w Offee. Tak nawiasem, to Oficjalna w artykule o zwiastunie zdradziła, że inkwizytorka ma na imię Lyn.Tutaj jeszcze jedno: na dłoniach Barrissy brakuje tatuaży. Błąd modelu czy zostały one usunięte przez Imperium?

Wielki Inkwizytor w nowym stylu, zbliżonym bardziej do TCW. W wielu mediach widać było jak Pau'anin interesował się treningiem nowych inkwizytorów i jest ewidentne, że postanowi również przetestować Offee. Na drugim obrazku na pierwszym planie widnieje półka z wieloma mieczami świetlnymi, zapewne należącymi do ofiar rozkazu 66.

Inkwizytor i Miralianka staną do walki, zapewne po to, aby sprawdzić możliwości młodej kobiety. Pau'anin pokona ją (choć nie bez trudu) i nawet zrani do krwi. Rzadko widać ją w animacji.Wielki i Czwarta Siostra patrzą z góry jak Barrissa i drugi kandydat na inkwizytora pojedynkują się. Sprawy na pewno nie ułatwi fakt, że dostaną tylko jeden miecz świetlny. Mężczyzna walczący z byłą Jedi pochodzi z rasy Caphex, która po raz pierwszy pojawiła się w „Battlefroncie II” (a potem w Epizodzie IX).

Teaser „Revenge” dorzucił jeszcze jedno ujęcie, w którym lepiej widać Capheksa, a poza tym jeszcze jedną postać z niezidentyfikowanej rasy.

Czwarta Siostra ruszy na jakąś planetę ukrywającą rycerza. W teaserze siwowłosy mężczyzna - gubernator - zaprzecza, jakoby na miejscu przebywał przedstawiciel Zakonu. Inkwizytorka ucieknie się więc zapewne do przemocy.

Poniżej Czwarta Siostra w akcji z typowym inkwizytorskim mieczem. Razem z Offee ruszają do walki z ocalałym Jedi... i zdania fanów w tej kwestii są podzielone. Jedni mówią, że to ciemnoskóry mężczyzna rasy ludzkiej. Inni, że to... Luminara. Fakt, nie można odmówić tej postaci podobieństwa do dawnej mistrzyni Barrissy. Powiecie: ale ma niebieski miecz, nie zielony. Owszem, ale właśnie w odcinkach TCW o zdradzie Barrissy pokazano najpierw zwiastun, w którym Anakin dzierżył broń zdrajczyni... ze zmienionym kolorem ostrza właśnie. Może to ten sam przypadek? Albo po prostu Miralianka musiała zmienić miecz. Niedługo się dowiemy.Barrissa już jako inkwizytor - „Rise of the Red Blade” wspomina, że aby uzyskać tytuł Brata bądź Siostry, trzeba było się wykazać, na przykład zabić Jedi. Kto wie co zrobiła Offee? Nawiasem, pamięta ktoś teorie z czasów „Rebeliantów” jakoby Siódma była właśnie uczennicą Luminary? Niby wszyscy o tym zapomnieli, ale teraz niektórzy znowu o tym przebąkują.

Na prawo od kobiety znajdują się Marrok i „Człowiek-Ptak”, jak zwą go niektórzy. Na pewno dobrze będzie dowiedzieć się o nich nieco więcej, bo „Ahsoka” nam za wiele o tym pierwszym nie powiedziała (na przykład dlaczego skończył tak jak skończył), a ten drugi... nie miał za wiele czasu ekranowego.

Do inkwizytorów przybędzie sam Darth Vader... no i ciekawe jak potoczy się jego spotkanie z Barrissą, biorąc pod uwagę, że to właśnie ona doprowadziła do wygnania jego uczennicy z Zakonu. Mroczny lord siada na siedzisku, a niebo w tle sugeruje, że może być to Nur. Była to planeta, na którą przenieśli się Inkwizytorzy z Coruscant, a która jest jednocześnie miejscem akcji ostatniego poziomu „Upadłego Zakonu”.

A czy Wy macie jakieś przemyślenia? Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (3)

Star Wars TV

Spoty „Tales of the Empire”

2024-04-29 19:27:17 Różne

W sobotę czeka nas nie tylko Dzień Star Wars - to także dzień premiery sześcioodcinkowej serii „Tales of the Empire”. Oficjalna wypuściła dwa nowe spoty reklamowe, w których widzimy całkiem sporo nowych scen.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (5)

Star Wars TV

Fragment odcinka „Tales of the Empire”

2024-04-25 07:15:43 YouTube

Choć „Parszywa Zgraja” niedługo zakończy swój trzeci i ostatni sezon, to całe szczęście nie koniec starwarsowych animacji. Na święto 4 maja czeka nas sześć odcinków nowej miniserii „Tales of the Empire”. Wczoraj w późnych godzinach wieczornych pokazano nowy klip z odcinka o Morgan Elsbeth - a konkretnie walkę Sióstr Nocy z generałem Grievousem. Zapraszamy do oglądania.Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (8)

Star Wars TV

Zwiastun „Tales of the Empire”

2024-04-04 21:09:34 RóżneTego zupełnie się nie spodziewaliśmy - Oficjalna nagle wypuściła zwiastun nowego (a może nie do końca?...) serialu - „Tales of the Empire”. Czy jest to oficjalnie zapowiedziany podczas Celebration drugi sezon „Tales of the Jedi”? A może seria przyjmie nowy format, czyli „Opowieści...”? Tak czy siak, oto wspomniany zwiastun oraz plakat.W serialu dwie główne historie opowiedzą nam o Morgan Elsbeth i Barrissie Offee, ale poza tym zobaczymy Inkwizytorów, Thrawna, Grievousa oraz samego Vadera. Serial będzie dostępny na Disney+ 4 maja.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (25)
Loading..