TWÓJ KOKPIT
0

Star Wars TV

„Wizje” z nagrodami Annie

2024-02-20 20:55:48

W weekend ogłoszono zdobywców tegorocznych nagród Annie. Przypomnijmy, że przyznawane są od 1972 roku za najlepsze dzieła wśród animacji. W tym roku serial „Wizje” nominowany był w sześciu kategoriach, a ostatecznie skończył z dwoma nagrodami:




KOMENTARZE (3)

Star Wars TV

Samuel L. Jackson twierdzi, że Mace Windu jakoś przeżył

2024-02-16 20:42:30

Przy okazji 25-lecia „Mrocznego Widma”, magazyn „Empire” zaprezentował kilka wywiadów z gwiazdami tej megaprodukcji. Jedni mówili o Epizodzie I, inni o innych projektach, a jeszcze inni niepowiedzieli zbyt dużo, ale jednocześnie jasno postawili sprawę, w którym kierunku chcą zmierzać.



Jednym z tych ostatnich jest Samuel L. Jackson, który powiedział wprost, że Mace Windu nie umarł. Nie i koniec. Zapytany o to, co chciałby robić w serialu o Macie Windu (oczywiście pod warunkiem, że taki by powstał), Jackson odparł krótko – że jest na tak z wszystkim.

Przypominamy, że ostatni raz Samuel L. Jackson pojawił się w „Gwiezdnych Wojnach” jedynie głosowo w „Skywalker. Odrodzenie”. No i od lat jest jednym z tych aktorów, który bardzo chciałby wrócić do sagi. Więc jeśli miałby to być serial, to niech tak będzie. Oczywiście na chwilę obecną nie ma nawet plotek na ten temat, ale krzyczeć można.
KOMENTARZE (27)

Star Wars TV

Już dziś debiutują nowe odcinki „Przygód młodych Jedi”

2024-02-14 14:19:21 Różne

Czyż jest lepszy sposób na świętowanie walentynek z drugą połówką, niż oglądanie „Gwiezdnych wojen”? Jeśli macie ochotę na coś nowego, a nie ponowny maraton Sagi, to już od dziś możecie oglądać ostatnie odcinki pierwszego sezonu „Przygód młodych Jedi”. Kai, Lys i Nubs wyruszą na jeszcze więcej przygód... i spotkają kolejnych znanych bohaterów. Poniżej możecie zobaczyć krótki zwiastun i listę odcinków.




Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (8)

Star Wars TV

Ma powstać starwarsowa wersja „A gdyby...?”?

2024-01-13 17:27:30 Twitter



Jako fani na pewno lubicie snuć teorie zaczynające się od słów: „A co by było, gdyby...?”. Możliwości są tysiace: gdyby Obi-Wan opuścił zakon dla Satine? Gdyby Anakin nie przeszedł na ciemną stronę? Albo gdyby to Luke dał się skusić? Albo gdyby rodzice Rey byli kimś innym?

Być może wkrótce będziemy mogli zobaczyć kilka takich historii w wersji animowanej. Znany dziennikarz i przeciekacz Daniel RPG poinformował na swoim Patreonie, że podobno powstaje starwarsowa wersja serialu „A gdyby...?” („What if...?”). Ta dostępna na Disney+ animacja opowiada alternatywne wersje wydarzeń z MCU: na przykład pierwszym Avengerem zostaje nie Kapitan Ameryka, a Carter; Doktor Strange traci nie władzę w dłoni, a serce; Thor nie ma brata; czy też wszyscy Avengersi przenoszą się do XVII wieku.

Na razie brak konkretniejszych informacji, ale będziemy ich z niecierpliwością wyczekiwać. Czy podoba Wam się ten pomysł? Jakie historie alternatywne chcielibyście zobaczyć w „Gwiezdnych Wojnach”? Napiszcie w komentarzach.
KOMENTARZE (18)

Star Wars TV

Zapowiedź nowych odcinków „Przygód młodych Jedi”

2024-01-11 20:02:11 YouTube

Jeśli nie macie pomysłu na tegoroczne walentynki, Disney Plus ma dla Was propozycję: tego dnia na platformie oraz Disney+ ukażą się kolejne odcinki „Przygód młodych Jedi”. Poniżej możecie zobaczyć krótki teaser, w którym można dostrzec między innymi kanclerz Linę Soh - czyli kolejną postać z książek i komiksów.



Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (4)

Star Wars TV

„Ahsoka” i „The Mandalorian” z nominacjami za kostiumy

2024-01-05 19:08:00

Amerykańska Gildia Projektantów Kostiumów ogłosiła wczoraj nominację do nagród które przyznaje od 1998 roku za wyróżniające się kostiumy. Wśród kategorii następuje podział na filmy i seriale, a wśród nich na dalsze kategorie. Od zawsze jednymi z najbardziej wybijających się i dających największe pole do popisu są te dotyczące produkcji s-f/fantasy. Tym razem dwie nominacje w tej samej kategorii, za wyróżniające się kostiumy w produkcji telewizyjnej s-f/fantasy zebrały seriale Star Wars - „Ahsoka” za odcinek 8 pierwszego sezonu i „The Mandalorian” za odcinek 6 trzeciego sezonu. W obu serialach projektowaniem kostiumów zajmowała się zmarła niedawno Shawna Trpcic.


KOMENTARZE (7)

Star Wars TV

„Przygody młodych Jedi" z dwoma nagrodami

2023-12-20 18:27:39

W weekend odbyło się rozdanie dziecięcych i rodzinnych nagród Emmy. Nagrody te są przyznawane od zeszłego roku przez tę samą akademię, która wręcza znane nam dotychczas nagrody Emmy. Wyodrębnienie to ma na celu skupienie się na produkcjach skierowanych do najmłodszych widzów. W tym roku z Gwiezdnych Wojen nominowana była w pięciu kategoriach jedna produkcja: „Przygody młodych Jedi". Ostatecznie nagrody zdobyła w dwóch kategoriach:

  • Najlepszy montaż w animowanym programie przedszkolnym
  • Najlepszy montaż i miksowanie dźwięku w animowanym programie przedszkolnym



KOMENTARZE (6)

Star Wars TV

Premiera nowych odcinków „Przygód młodych Jedi"

2023-11-08 19:47:03 Disney+

Od dnia dzisiejszego można oglądać kolejne sześć odcinków „Przygód młodych Jedi". Tym razem, wedle zapowiedzi, zobaczymy bohaterów z książkowej „Wielkiej Republiki”.

Twórcy opowiadają, że początkowe odcinki były jedynie ciszą przed burzą, choć serial nadal skupi się głównie na dzieciakach. Nie bez kozery jego akcja jest umieszczona podczas ostatnich prac na Gwiezdnym Blasku, jeszcze przed oddaniem - bo twórcy nie chcieli, by wydarzenia z większej galaktyki przyćmiły naszych małych bohaterów. Zdradzili też, że w chcieli Liama O'Briena w roli Estali Maru, bo są wielkimi fanami Critical Role (mimo że ten grał już wcześniej w „Rebeliantach”). Chętnie chcieliby zrobić serial o przygodach Żarki, nawet za darmo.

Pozostałe odcinki pierwszego sezonu zobaczymy w przyszłym roku, tymczasem zapraszamy do obejrzenia teasera i listy epizodów wraz z opisami.




Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (7)

Star Wars TV

„Light & Magic” z drugim sezonem

2023-10-27 22:25:35

W zeszłym roku na Disney+ zadebiutował serial dokumentalny poświęcony wytwórni efektów specjalnych Industrial Light & Magic. Serial był dziełem Lawrence’a Kasdana i Rona Howarda. „Light & Magic” koncentrowało się na początkach wytwórni efektów, dość ogólnikowo traktując inne okresy.



Tymczasem Joe Johnston potwierdził, że skończyli właśnie nagrywać wywiady do drugiego sezonu. Na tę chwile nie ma żadnych innych informacji, kiedy możemy zobaczyć drugi sezon i czego można po nim się spodziewać.
KOMENTARZE (4)

Star Wars TV

O zapowiedziach Lucasfilmu słów kilka

2023-10-21 22:03:45

W USA ukazała się niedawno książka „MCU: The Reign of Marvel Studios”, której autorem jest Joanna Robinson. Właściwie niewiele ma to wspólnego z „Gwiezdnymi Wojnami”, ale pozycja ta ukazuje to, co się dzieje za kulisami Marvela i przy okazji częściowo też Disneya. Wliczając tam pewne tarcia i decyzje. Jedna z nich dotyczy „Gwiezdnych Wojen” i Lucasfilmu.

Według tego, co pisze Robinson, Bob Chapek uznawał strategię, w której należy dać fanom na coś czekać. Stąd nalegał wprost by zarówno Marvel, ale i Lucasfilm zapowiadali w miarę szybko kolejne pozycje, niezależnie w jakim stadium one były. Czyli nawet jeśli dopiero zaczęto przymierzać się do pomysłu, a ten zdawało się, że rokuje, to zapowiedź szła szybko. Kulminacją tego, było oczywiście wielkie przedstawienie z zapowiedziami na Disney+, które miało miejsce w grudniu 2020. Tam zapowiedziano choćby „Ahsokę”, „Rangers of the New Republic”, „Lando” czy „A Droid Story”.


Część z tych propozycji w ogóle nie doczekała się realizacji i już wiemy, że nie powstaną – jak „Rangers”. „Lando” dopiero niedawno ruszył, a o „A Droid Story” póki, co słuch zaginał. Do tego oczywiście dochodzą filmy jak „Rouge Squadron”. Efekt był taki, że Lucasfilm ogłaszał projekty, które były dalekie od fazy realizacji. Zaś Kathleen Kennedy dość dobrze w tym się czuła. Efekt był taki, że dwa lata później Bob Chapek sam zasugerował Kennedy, by nie ogłaszała nic nowego, skoro jest duża szansa, że nic z tego nie wyjdzie.

Oczywiście za każdym z tych niezrealizowanych projektów jest jakaś historia. Czasem bardziej dramatyczna, czasem mniej. Ale faktycznie obecnie Lucasfilm zdecydowanie ostrożniej podchodzi do zapowiedzi.
KOMENTARZE (6)
Loading..