TWÓJ KOKPIT
0

Star Wars TV

Droids i Ewoks na DVD już w listopadzie UPDATE #2

2004-08-25 23:28:00 TFN

W serwisie DVDtoons opublikowano zdjęcia przedstawiające pudełka DVD z seriali animowanych "Droids" i "Ewoks", które zostaną wydane pod szyldem "Star Wars Animated Adventures". Choć informacje o wydaniu tych kreskówek na DVD pojawiały się od dawna to jednak zostały one potwierdzone dopiero kilka dni temu na konwencie Wizard World w Chicago.

Premiera obydwu płyt DVD planowana jest na 23 listopada 2004 roku, a sugerowana cena to około 15 dolarów. Niestety, póki co nic nie wiadomo, czy płytki te trafią na polski rynek i czy wogóle będą posiadały polskie napisy (albo dubbing). Jednak już wkrótce ma się pojawić więcej informacji na ten temat.Oprócz kreskówek, na DVD mają zostać wydane filmy z aktorami: "The Ewok Adventure: Caravan of Courage" i "The Battle for Endor". Ale narazie nie ma żadnych konkretnych informacji na ten temat.

UPDATE (2004-08-26 11:40):
Pojawiły się kolejne informacje (tym razem już od Lucasfilm Ltd. i Twentieth Century Fox Home Entertainment) - otóż na każdym DVD znajdą się po dwa filmy:
  • Płyta Star Wars Animated Adventures: Ewoks będzie zawierała kreskówki The Haunted Village i Tales from the Endor Woods. Całkowity czas trwania 177 minut.
  • Płyta Star Wars Animated Adventures: Droids będzie zawierała filmy animowane The Pirates and the Prince i Treasure of the Hidden Planet. Całkowity czas trwania to 172 minuty.
  • Natomiast na 3 płycie DVD znajdą się wspomniane wcześnie filmy fabularne ("Star Wars Ewok Adventures: Caravan of Courage" i "The Battle for Endor"). Całkowity czas trwania wynosi 190 minut.
Płyty będą sprzedawane na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady.


UPDATE #2 (2004-08-27 14:08):
W internecie opublikowano okładkę trzeciej płyty DVD - zawierającej dwa filmy z serii "The Ewok Adventure" ("Caravan of Courage" i "The Battle for Endor").

Jak wspominaliśmy wcześniej - płyty będzie można nabyć w USA i Kanadzie, a do Polski będzie je można sprowadzić raczej tylko za pośrednictwem sklepów internetowych (np. Amazon).
Można było się tego spodziewać, gdyż DVD z paradokumentalnym filmem o przygodach R2-D2 poza planem ("R2-D2 Beneath the Dome") do tej pory nie trafiło na polski rynek, choć premiera tego wydania odbyła się pod koniec 2002 roku.
KOMENTARZE (17)

Star Wars TV

Więcej Gwiezdnych Wojen na DVD

2004-08-09 12:33:00 StarWars.com

Już na Comic-conie pojawiła się informacja, że jeszcze w tym roku pojawią się w USA na DVD prawie wszystkie produkcje telewizyjne związane z Gwiezdnymi Wojnami. W skład pakietu miałyby wejść dwa pełne seriale - Droids i Ewoks, a także dwa filmy telewizyjne: "The Ewok Adventure" oraz "Ewoks: The Battle for Endor". Wszystkie te produkcje pochodzą z polowy lat 80., z czasów po zakończeniu produkcji "Powrotu Jedi". W USA najprawdopodobniej pojawią się na Gwiazdkę. Niedawno Sue Rostoni, która nadzoruje cały program dodatków książkowych, komiksowych czy telewizyjnych, potwierdziła, że wszystko wskazuje na to, iż pakiet ten także pojawi się w drugim regionie, a przynajmniej w Anglii. Na pewno nie pojawi się w tym samym czasie, być może nawet w ciągu roku od premiery w USA - w dużej mierze pewnie zależy to od amerykańskich wyników. Na dzień dzisiejszy nie wiadomo jeszcze, czy to co określane jest mianem pakietu, rzeczywiście będzie jedną pozycją, czy będą to cztery różne rzeczy.

Na tym jednak nie koniec. Potwierdzono też wydanie "Wojen Klonów" na DVD, które nastąpi jednak najprawdopodobniej dopiero wiosną przyszłego roku. W przeciwieństwie do Ewoków, ten serial ma być jednocześnie dostępny zarówno w pierwszym jak i drugim regionie (a przynajmniej w Anglii).
Nic nie wskazuje na to, by na DVD szybko pojawił się program TV z roku 1978 - "Star Wars: Holiday Special". Pomimo zapewnień, że zarówno Wojny Klonów jak i pakiet z Ewokami pojawią się w drugim regionie, nie ma żadnych informacji na temat ewentualnego polskiego wydania. Dla przypomnienia inny film Lucasfilmu - "Willow" w 2002 pojawił się w drugim regionie - np. w Anglii, ale do Polski nigdy nie dotarł. Jak będzie z serialami zobaczymy.
KOMENTARZE (11)
Loading..