Star Wars TV

Rick, George i Steve o serialach

0

Na odbywającym się we Francji konwencie Star Wars Reunion 2 w ubiegły weekend odbyło się spotkanie z Rickiem McCallumem, który mówił trochę o serialu aktorskim.

Postaci z EU nie będzie w pierwszych 100 odcinkach, wszystkie postaci będą nowe. I tu jedna uwaga nigdzie wcześniej nie było mowy o tym, że postaci z EU się pojawią w serialu. Praktycznie nawet w spoilerach, które są nieoficjalne i mogą nie mieć nic wspólnego z rzeczywistością mówi się raczej o nawiązaniach do EU niż postaciach z EU. Jedno nie jest adekwatne z drugim.

Zatrudniono już sześciu scenarzystów, którzy zaczną pracować w listopadzie.

McCallum ma nadzieję, że John Williams napisze muzykę do serialu, acz póki co jest zbyt wcześnie by o tym mówić.

Każdy z odcinków ma mieć swoją własną muzykę. Dlatego Rick twierdzi, że dobrze by było, aby John Williams zaczął już nad tym pracować.

Powiedział też o kolejnym wydaniu sagi, tu Lucasfilm czeka na zwycięstwo HD DVD czy Blue Ray. W każdym razie możemy się spodziewać 100 godzin dokumentów, które obecnie są tworzone.

Tymczasem o serialu animowanym TCW wypowiadał się Steve Sansweet.
Pierwszy sezon będzie miał 21 odcinków po 22 minuty. Steve widział już 6 z nich.
Pojawi się więcej zwiastunów, kiedy tylko zostanie wybrana stacja, która będzie go nadawać.

W niedawnym wywiadzie dla "The Los Angeles Times" George Lucas potwierdził rozpoczęcie prac nad aktorskim serialem poświęconym "Gwiezdnym wojnom". Dziś wiadomo już na pewno, że w produkcji tej nie pojawią się Luke Skywalker ani Darth Vader. W projekcie tym nie ma Skywalkerów, serial poświęcony będzie mniej kojarzonym postaciom - mówi twórca. Lucas nie chciał jednak ujawnić szczegółów. Na razie prace jego Lucas Animation koncentrują się wokół serialu animowanym "Star Wars: The Clone Wars". Wkrótce dojść ma do spotkania w sprawie tematyki scenariuszy aktorskiego serialu.

Update

I kolejny update spoilerów prosto od Ricka, tym razem nabierają już mocno kształtów. I tak w serialu aktorskim Boba Fett będzie miał centralną rolę z pośród hordy łowców nagród. Natomiast budżet jednego odcinka jest przewidywany na 1,7 do 2 milionów USD, co jest niespotykane na warunki amerykańskie. Wyzwaniem będzie aby przy takim budżecie zachować jakość filmów. Natomiast warto zauważyć, że grupą docelową serialu będzie szeroka publiczność, a nie tylko fani sagi, stąd prawdopodobnie będzie to zupełnie nowa historia.

Według Ricka, natomiast serial The Clone Wars będzie przeznaczony na sobotnie poranki dla widowni w wieku 8 – 10 lat. George twierdzi co prawda coś innego, ale tu trzeba pamiętać, że Rick McCallum nie jest osobiście zaangażowany w produkcję nowych Wojen Klonów. Wie natomiast, że George jest z niej zadowolony.

Rick McCallum o serialu...

ICO
30

Nasi czujni koledzy z portalu Imperial City Online prędko wychwycili kolejną wypowiedź mrocznego Ricka McCalluma umieszczoną na The Force Net dotyczącą nadchodzącego serialu aktorskiego. W końcu dostaliśmy dzięki temu parę konkretów:
- Boba Fett z pewnością pojawi się w serialu i Rick chciałby, żeby postać tę odgrywał Daniel Logan
- Serial nadawany będzie w sieci kablowej.
- Na ten moment nie jest planowany udział żadnej postaci z Expanded Universe. Wszystkie postacie będą nowymi.
- Rick posiada kontrakt na 100 odcinków, ale ma nadzieję, że zostanie rozszerzony do 400 i jest szansa, że wówczas pojawią się postacie z Expanded Universe.

Czyli miało być pięknie, a wyszło jak zwykle. Jak widać "zainteresowanie" Lucasfilmu pozycjami z EU znów możemy między bajki włożyć. Warto też nadmienić, że a propos serialu animowanego The Clone Wars Rick stwierdził, że pierwszych 21 epizodów ma po 22 minuty każdy.

Spoilery do serialu aktorskiego!!

The Outer Rim
34

Oto pierwsze spoilery do serialu aktorskiego. Być może wszystko okaże się plotkami, ale obie strony, które o nich poinformowały (TheForce.Net oraz Ain't it Cool News) są zgodne i twierdzą, że ich źródła są pewne i sprawdzone. Ile w tym prawdy dowiemy się za wiele miesięcy, ale oto poniżej spoilery cytowane za The Outer Rim. Spekulacje czas zacząć;)

Spoiler
1. Wyścigi pod racerów pojawią się jeszcze raz. W serialu znajdzie się jeszcze więcej takich miejsc i wydarzeń znanych i uwielbianych przez fanów w filmach z Gwiezdnych wojen.

2. Jedną z postaci będącą uczestnikiem wyścigów pod racerów będzie Thall Joben, niektórym znany z serii Droids.

3. W serialu zobaczymy bazy rebeliantów, Gwiezdne Niszczyciele, imperialnych żołnierzy, oficerów, agentów działających w ukryciu i wiele więcej... Ogólnie w serialu podobno imperialni będą wszędzie.

4. Spodziewajcie się pewnych powiązań z Expanded Universe. Na przykład rebeliancki generał z nazwiskiem Durron. Czy może to być ojciec lub członek rodziny bardzo dobrze znanego niewolnika z Kessel, który stał się później Jedi – Kypa Durrona? Jakby tego było mało to jeszcze wspomniana zostaje postać rebelianta o nazwisku Naberrie.

5. Zobaczymy postać Generała Papanoidy, który może być tą samą postacią, którą George Lucas grał w scenach z opery w Zemście Sithów - Baronem Papanoidą.

6. Mają pojawić się postaci znane z filmów, takie jak chociażby Bib Fortuna czy Oola – tancerka rasy Twi'lek zjedzona przez Rancora w Pałacu Jabby.

7. Plany Gwiazdy Śmierci też powinny odegrać jakąś rolę.

8. Jeśli chodzi o postacie serial będzie się różnić od filmów. Skupi się on na detalach postaci i tym co sprawia, że podejmują takie a nie inne decyzje. Nie będzie to polegało jedynie na podziale: dobra i zła postać.

9. Spodziewajcie się klimatu jak w Oryginalnej Trylogii, ale troszkę ostrzejszego.

10. Szukają aktora do roli Boby Fetta.

11. W większości do ról poszukiwani są młodzi aktorzy i aktorki, z wyjątkiem pary aktorów w średnim wieku.
Koniec spoilera

George Lucas spotyka scenarzystów

RI
12

Jak donoszą różne źródła przyszły tydzień George Lucas ma zamiar spędzić w Los Angeles, gdzie spotka się twórcami scenariuszy, których chciałby zatrudnić do serialu aktorskiego. Agenci mówią o tym, że Lucasowi zależy na tym, aby zatrudnić wolnych strzelców, oraz aby twórcy byli z różnych krajów. Po zatwierdzeniu wszyscy scenarzyści przyjadą na tydzień w listopadzie do Skywalker Ranch, gdzie będzie ustalana główna linia serialu. Następnie wszyscy rozjadą się do swoich domów.

Pierwszy sezon, który wyprodukuje Lucas ma liczyć 13 odcinków.

Archiwum wiadomości dla działu "Star Wars TV"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.