TWÓJ KOKPIT
0

Star Wars TV

Kolejne "Gwiezdne Wojny" już w 2010 roku?

2008-04-21 21:39:00 Filmweb.pl

Podczas odbywającego się w Nowym Jorku Comic Conu Steve Sansweet, odpowiedzialny w Lucasfilms za kontakty z fanami, zapowiedział, iż aktorski serial o "Gwiezdnych Wojnach" może trafić na ekrany telewizorów już w 2010 roku.

Przypomnijmy, iż serial rozgrywać się będzie w czasach pomiędzy "Zemstą Sithów" a "Nową nadzieją". Jej bohaterami będą nowe postaci, choć pomniejsi bohaterowie znani z filmów kinowych również się pojawią. Historia opowiedziana w serialu dziać się ma niejako na uboczu wielkich zdarzeń, zatem nie należy (przynajmniej na początku) spodziewać się w serialu Imperatora, Dartha Vadera czy rycerzy Jedi.

Sansweet powiedział, iż grupa scenarzystów właśnie pracuje nad kształtem odcinków serialu. Całość ma być zrealizowana z wielkim rozmachem. Produkcja ruszy gdzieś w przyszłym roku.
KOMENTARZE (0)

Star Wars TV

George Lucas o serialu aktorskim...

2008-04-11 00:47:28 Imperial City Online

Nieoceniony i zaprzyjaźniony z nami serwis Imperial City Online wyłowił z czeluści Internetu wywiad z Georgem Lucasem udzielony magazynowi TotalFilm. Część wypowiedzi stwórcy Gwiezdnych Wojen pokrywa się z tym, co mówił niedawno przy okazji "Wojen Klonów" (szczegóły tutaj), dlatego podamy za ICO jedynie to co najważniejsze, a co dotyczy serialu aktorskiego i Gwiezdnych Wojen w ogóle:

- Gwiezdne Wojny pojawią się na nośniku Blu-ray, gdy ten będzie bardziej rozpowszechniony, co po wygraniu wojny formatów powinno mu zająć rok, góra dwa lata.
- Prace nad przeniesieniem Gwiezdnych wojen do technologii 3D trwają, ale proces ten przebiega wolniej niż się spodziewano. Jeśli okażą się kinowym sukcesem, to i Indiana Jones przeniesie się w trzeci wymiar.
- Lucas nie jest fanem realizmu a’la animowane Final Fantasy, więc nie dziwmy się, że kinowe/serialowe "Wojny Klonów" wyglądać będą tak a nie inaczej. Lucas zawsze szuka odniesień do czegoś historycznego, FF jest zbyt nowoczesne, zatem skierował się ku kukiełkowej serii Thunderbirds.
- Serial animowany "Wojny Klonów" docelowo ma mieć 5-6 sezonów, na które składać się będzie ok. 200 odcinków.
- Serial aktorski będzie pewną formą eksperymentu. W „Nowej Nadziei” słyszeliśmy o Imperatorze nie widząc go. W serialu zaś usłyszymy o Luke’u i o szturmowcach, ale żadnego z nich nie ujrzymy. Pomysł ten wydaje się Lucasowi mocno ryzykowny, ale „kto wie, może zadziałać lub nie”.
- Serial aktorski będzie połączeniem zabawy i akcji niczym w „Nowej Nadziei”, ale zdecydowanie bardziej przegadany. Taka opera mydlana w klimacie filmów noir z lat 40-tych.
- Prace nad „aktorskim” są na etapie tworzenia postaci (w połowie ludzie, w połowie „nieludzie”), a potem jeszcze co najmniej dwa i pół roku na stworzenie wszystkich projektów scenografii, pojazdów, strojów. Lucas chce zrobić to porządnie, wbrew panującym tendencjom, gdzie w serialach aktorzy chodzą w t-shirtach udających kosmiczne kombinezony i noszą pomalowane na zielono kaski motocyklowe.
- Nie łudźmy się, że kiedyś powstaną Epizody VII-IX. Lucas pozostawił ścisłe instrukcje, by nie powstały nawet po jego „odejściu”.

KOMENTARZE (47)
Loading..