Star Wars TV

Zapowiedź wydania DVD filmu "LEGO: The Empire Strikes Out"

8

26. marca tego roku za granicą ukaże się płyta DVD z filmem animowanym "LEGO Star Wars: The Empire Strikes Out". W zestawie znajdzie się także mała figurka Dartha Vadera ze słynnych duńskich klocków.

Kiedy po raz pierwszy wyemitowano "The Empire Strikes Out" na amerykańskim Cartoon Network, okazało się najlepszym wyświetlanym tego dnia filmem wg dzieci w wieku 2-17 lat. Scenariusz napisał Michael Price, a głosów bohaterom użyczyli m. in. Anthony Daniels i Sam Witwer.Wasi ulubieni bohaterowie wracają w filmie "LEGO Star Wars: The Empire Strikes Out" aby uratować galaktykę. Bohaterowie Sojuszu Rebeliantów: dzielny Luke Skywalker, dumny Han Solo i niezłomna księżniczka Leia nie mają czasu świętować zwycięstwa, gdyż pojawia się nowe zagrożenie ze strony Imperium. Kiedy Luke wyrusza na nową misję, przekonuje się, że status Tego-Który-Zniszczył-Gwiazdę Śmierci może być kłopotliwy, zwłaszcza kiedy zaczynają prześladować go szalone fanki. No i tyle z tej tajnej misji! Tymczasem Darth Vader i Darth Maul walczą o względy Imperatora Palpatine'a. Oto przygoda nie z tego świata!

W angielskim oddziale sklepu internetowego Amazon za płytę będzie trzeba zapłacić 6.99 funta. Zamówień można dokonywać na tej stronie.

Temat na forum.

Serial "LEGO: The Yoda Chronicles" wystartował już dziś

Starwarslego.com
17

Już dziś w sieci zadebiutował pierwszy odcinek serialu "LEGO: The Yoda Chronicles". Akcja rozgrywa się w czasie Wojen Klonów, jednak nie trzyma się zbytnio kanonu - zobaczymy tam, jak widać na załączonym trailerze, na przykład Lando Calrissiana. Dodatkowo pojawią się nowe modele hrabiego Dooku, Yody, generała Grievousa oraz Mace'a Windu, które później znajdą się w zestawach LEGO.Przed wami zatem pierwsza część odcinka rozgrywającego się na planecie Umbara.Temat na forum.

ABC o serialu aktorskim

/film
18

Holding Disneya to obecnie konglomerat składający się nie tylko z firm produkujących filmy jak Pixar, Lucasfilm, czy Marvel, które w większości i tak są grupami firm, ale także i telewizje – Disney XD i ABC. Niedawno prezes ABC Paul Lee na spotkaniu prasowym organizowanym przez „Television Critics Association” mówił o przyszłości swojej firmy, także w kontekście przejęcia Lucasfilmu i konsekwencjami jakie to niesie.

- Z przyjemnością podjęlibyśmy współpracę z Lucasfilm, ale jeszcze nie wiemy jaką. Nie usiedliśmy jeszcze razem by porozmawiać. Przejrzymy, co przygotowali do serialu aktorskiego i co w ogóle mają, zobaczymy co nam pasuje. Nie mogliśmy rozmawiać na ten temat aż nie zostanie zakończona akwizycja Lucasfilmu, a ta wydarzyła się na dniach. Z pewnością będziemy rozmawiać – Stwierdził Lee.

Dla przypomnienia, George Lucas i Rick McCallum, którzy przygotowywali serial mówili o 50 (a czasem nawet i większej ilości) gotowych scenariuszy do serialu, które musieli odłożyć ze względu na koszty. Prócz scenariuszy do serialu przygotowano także pewne szkice koncepcyjne i inne wytyczne, ale nie rozpoczęto preprodukcji. McCallum wiele razy mówił, że nie wydaje mu się, by jakaś stacja telewizyjna była tym zainteresowana. Teraz wygląda to trochę inaczej, możliwe, że nawet koszty nie będą zabójcze dla serialu, jeśli byłby współprodukowany przez ABC i Lucasfilm. Koszty jednego odcinka wyceniono na 5 milionów USD. Te kalkulacje musiały zawierać także zysk dla Lucasfilmu i różne opłaty stacji, teraz gdy ABC i Lucasfilm należą do jednego właściciela tego typu koszty można minimalizować.

Ale problem serialu to nie tylko koszty. To także nowa trylogia.
- Wiele zależy od tego jak Lucasfilm chce podejść do swojej marki – Kontynuuje Paul Lee. – Mamy specjalne podejście do Marvela, bardzo wyjątkowe. Jesteśmy w ich uniwersum, jesteśmy z nim związani, ale nie ruszamy Avengersów. Choć oczywiście S.H.I.E.L.D. jest ich częścią. Może więc takie podejście byłoby dobre także i do „Gwiezdnych Wojen”?

W sieci pojawił się też nowy opis serialu. Miałby się on koncentrować na rywalizujących ze sobą rodzinach walczących o kontrolę półświatka w uniwersum Gwiezdnych Wojen, a także ludziach którzy żyją na dolnych poziomach oraz w szybach powietrznych planety-metropolii Coruscant. Głównym bohaterem mógłby być łowca nagród, serial zaś osadzono by pomiędzy prequelami a oryginalną trylogią, by mogły się w nim przewijać klasyczne postaci z filmów.

Wygląda na to, że serial w takiej formie byłby bliski jeszcze innemu dziełu - Star Wars 1313. Pytanie jest tylko takie, czy Kathleen Kennedy będzie chciała mieć jednocześnie serial aktorski w TV i filmy w kinach. Na razie przedstawiciele Lucasfilmu i ABC muszą zacząć ze sobą rozmawiać, co zapewne trochę potrwa.

Archiwum wiadomości dla działu "Star Wars TV"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.