TWÓJ KOKPIT
0

Star Wars TV

„Wielka Republika”: Poznajmy Ady Sun'Zee

2021-03-19 22:45:23 YouTube

Film promocyjny o „Wielkiej Republice” trochę się różni w tym tygodniu, bo tym razem nie mamy do czynienia z bohaterką z powieści czy komiksu, a z gry. Chodzi o Ady Sun'Zee, padawankę, w którą możemy się wcielić w „Temple of Darkness” - jednej z opowieści dostępnych na Oculusa „Tales from the Galaxy's Edge”.

Ady to inteligentna uczennica, która stacjonuje na Batuu, gdzie wraz z innymi Jedi bada starożytne artefakty. Dziewczyna jest Miralianką (rasa Luminary, Barrissy czy Synary), której różową twarz zdobią tatuaże symbolizujące jej osiągnięcia. Gdy do placówki zostaje przyniesiony tajemniczy artefakt nasycony ciemną stroną, zatruwa on umysły wielu rycerzy, więc Sun'Zee musi radzić sobie sama - a przynajmniej do czasu przybycia mistrza Yody, z którym razem stawia czoła nowemu wyzwaniu.


KOMENTARZE (7)

Star Wars TV

Filmy i seriale z Legend pojawią się na Disney+?

2021-03-16 21:26:11 Reddit



Na tę wiadomość czekało bardzo wiele osób - na Disney+ prawdopodobnie pojawią się filmy i seriale obecnie uznawane za niekanoniczne (choć ich elementy przedostały się do historii spod znaku Disneya). Mówimy „prawdopodobnie”, bo nie zostało to jeszcze ogłoszone oficjalnie, niemniej źródło wygląda na dość wiarygodne. Informacja podobno została rozesłana w mejlu do dziennikarzy i blogerów, więc zapewne to kwestia bardzo niedługiego czasu, gdy dostaniemy oficjalnego newsa.

Co nas zatem czeka? Oto lista:

  • „Caravan of Courage” i „The Battle of Endor”, czyli filmy aktorskie o mieszkańcach leśnego księżyca.

  • „Wojny klonów” - kultowa animacja Gendy'ego Tartakovsky'ego, bez której nie byłoby TCW. Wiele wydarzeń czy postaci z serii pojawiło się też w nowym kanonie. Sam twórca parokrotnie żalił się, że jego dzieła nie można nigdzie obejrzeć, a teraz nowi fani będą mogli to nadrobić. Na platformie mają się pojawić oba sezony.

  • „Ewoki” - dwa sezony animowanych przygód Wicketa i jego przyjaciół.

  • „The Story of the Faithful Wookiee” - czyli animowany segment z „The Holiday Special” - ten z Bobą Fetterm, z którego czerpano różne inspiracje do „The Mandalorian”. Czemu nie całość? Cóż, być może firma chce uczcić tu życzenie Lucasa, który chciał pogrzebać film telewizyjny w mrokach dziejów (co w dobie Internetu raczej mu się nie uda).

Dziwi brak „Droidów” na liście, tym bardziej, że serial prawdopodobnie w podobnym duchu - czyli „A Droid Story” - został zapowiedziany w grudniu. Fani w mediach społecznościowych zaczynają też pytać - od paru ładnych lat zresztą - co w takim razie z „Detours”. Może teraz przyjdzie szansa?

Wymienione wyżej produkcje mają się ukazać na platformie 2 kwietnia
KOMENTARZE (22)

Star Wars TV

„Wielka Republika”: Poznajmy Leoksa Gyasiego

2021-03-11 21:59:30 Oficjalna

Oficjalna zaserwowała nam nowy filmik z bohaterami „The High Republic” - a właściwie Wielkiej Republiki, jak nazwał ją nowy polski wydawca. Historia Leoksa Gyasiego została wgrana jedynie na Starwars.com - a to prawdopodobnie z powodu ataków pseudofanów z Fandom Menace, którzy zasypują filmiki na YouTubie łapkami w dół i negatywnymi komentarzami.

Leox to ekscentryczny kapitan okrętu o nazwie Okręt („The Vessel”; zobaczymy jak zostanie to przetłumaczone w polskiej wersji). Jego druga pilotka to Affie Hollow, a nawigatorem jest Geoda, czyli Vintianin z wyglądu przypominający... skałę. Gdy Jedi potrzebują transportu na Zewnętrzne Rubieże, zatrudniają właśnie Leoksa, lecz szczątki po Wielkiej Katastrofie dryfują w nadprzestrzeni. To jednak zbyt mało, by pokonać determinację Gyasiego i jego wiernej załogi.


Leox Gyasi | Characters of Star Wars: the High Republic on Disney Video

KOMENTARZE (37)

Star Wars TV

„The High Republic”: Poznajmy Burryagę

2021-03-03 21:40:18 YouTube

Dzisiaj po raz kolejny możemy poznać jednego z bohaterów Wysokiej Republiki. To Burryaga, padawan z rasy Wookiee, czyli rzadki przypadek wśród Jedi.

Burryaga może i wygląda na onieśmielającego, ale tak naprawdę to olbrzym o złotym sercu. Jego mistrzyni to Nib Assek, która nadała mu przydomek „Burry”. Wiele z jego doświadczeń jako Jedi bierze się z kultury mieszkańców Kashyyyka - widzi on Moc jako liście z gigantycznego drzewa, porozrzucane na wietrze, a jego miecz świetlny wykonany jest z drewna. Podczas Wielkiej Katastrofy młodzieniec wraz z mistrzynią lecą w swoim Vectorze, by pomóc mieszkańcom Hetzalu, lecz nagle dopada go poczucie ogromnego lęku. Wkrótce okazuje się, że nie pochodzi ono od niego, a gdy Jedi odkrywają jego źródło, muszą szybko zmienić plan ratunkowy...


KOMENTARZE (6)

Star Wars TV

Hera Syndulla zastąpi Carę Dune w serialu „Rangers of the New Republic”

2021-03-03 20:30:04



Jak donosi LRMOnline nastąpi mała zmiana w serialu „Rangers of the New Republic”. Wg wcześniejszych plotek główną bohaterką tego serialu miała być Cara Dune, teraz będzie nią Hera Syndulla. Herę pamiętamy przede wszystkim z „Rebeliantów”.

Tu warto dodać, że LRMOnline ma dobre dojścia jeśli chodzi o Filoniversum, czyli seriale związane z Davem Filonim. To oni zapowiadali spin-offy „The Mandalorian”, jak również zdradzili kilka szczegółów. W tym wprost podali informacje, że szykowane są seriale o Ahsoce i Bobie Fetcie na kilka miesięcy przed premierą drugiego sezonu „The Mandalorian”. Wygląda więc, że i w tym wypadku mogą mieć rację.

Produkcja „Rangers of the New Republic” na razie nie wygląda na zaawansowaną. Więc dla twórców otwartym wyzwaniem będzie jak powiązać ten serial z „The Mandalorian” i resztą Mandoversum. Pewnie jest szansa na pojawienie się Hery w trzecim sezonie. Swoją drogą, po premierze gry Squadrons pojawiły się spekulację, iż Herę zobaczymy też w jakiejś formie w „Rogue Squadron”, kto wie, może faktycznie ta postać będzie istotnym łącznikiem uniwersum. Na razie pozostaje poczekać na oficjalne potwierdzenie.

Tu przypominamy, że aktorką grająca Carę Dune, czyli Gina Carano została zwolniona przez Lucasfilm, co spowodowało awanturę na pół sieci. Sprawa wciąż nie rozeszła się po kościach. Cześć obsady mniej lub bardziej otwarcie wspiera Ginę (ostatnio zrobił to otwarcie Bill Burr). Sama Gina zaś udzieliła wywiadu w „The Ben Shapiro Show” (można go obejrzeć z podsumowaniem na Deadline), w którym opowiedziała swoją wersję wydarzeń. Zarzuciła między innymi, że prześladowano ją w Lucasfilmie. Unikała jednak podawania niektórych szczegółów, by nie narazić sympatyzujących z nią współpracowników. Swoją drogą Ben Shapiro i Gina Carano szykują wspólny film. Z drugiej strony Lucasfilm zaczął czyścić wszystko, co jest związane z Giną/Carą. Figurki Hasbro Cary Dune zostały anulowane. Cara Dune nie będzie też grana przez inną aktorkę (stąd zmiana na Herę). To wszystko powoduje, że temat Giny zdaje się być cały czas nośny i np. Hollywood Reporter zabrał się za prześwietlanie jej rodzinnego biznesu. Więc sprawa pewnie się jeszcze będzie ciągła, ale już raczej z dala od gwiezdno-wojennego uniwersum.

Dla nas najważniejsze jest to, że prace nad serialem „Rangers of the New Republic” nie zostały przerwane i wciąż możemy liczyć na trzy spin-offy „The Mandalorian”. No i chyba możemy już zacząć czekać na casting do roli Hery.
KOMENTARZE (21)
Loading..