TWÓJ KOKPIT
0

Star Wars TV

Kolejne spoilery do „The Acolyte”

2022-08-06 09:49:26

W sieci pojawiły się kolejne spoilery do serialu „The Acolyte”. Ich źródłem w dużej mierze wciąż jest Aesokass, ale nie tylko. Pomaga mu inne źródło, czyli MSW. Jak w przypadku poprzednich, wiarygodność Aesokassa musi być dopiero sprawdzona, ale jeśli nie chcecie znać przecieków, to lepiej przestać czytać.Pierwsza część tych doniesień znajduje się tutaj.

Paul wzbudził pewne kontrowersje i mnóstwo spekulacji. Skoro to Lord Sithów, zaczynający się na literę „P” to na pewno jest to Plagueis. To można było przeczytać w sieci. Źródła jednak stanowczo dementują tę pogłoskę. To inna postać. To Sith, który chyba nikogo nie lubi. Jest bogatym handlarzem broni i sprzedaje broń w wiosce Aury, żeby wieśniacy mogli odeprzeć atak. To biały, ludzki mężczyzna.

Jeśli chodzi o Plagueisa, to jednak odpowiedzialni za przecieki nie powiedzieli jeszcze wszystkiego. Zobaczymy, może się pojawi jeszcze.

Zobaczymy scenę w której Aura i Miri (jej siostra) płyną łodzią i starają się śpieszyć do swojej wioski, widząc jakiegoś potwora.

W drugim odcinku obcy ponownie zaatakują wioskę, ale tym razem mieszkańcy będą mieli już broń zakupioną od Paula. Paul, Aura i Theo walczą z obcymi, ale Theo polegnie.

Po śmierci Theo Aura wpada w furię Mocy i morduje obcych. Ale nie robi tego przy dzieciach w wiosce. Gdy przybywa do wioski, są już tam (w końcu) Jedi, ale są pojmani przez Paula. Paul rozkazuje Aurze ich zabić i zabrać ich miecze świetlne.

Jedną z tych Jedi jest Melody, która ma ważną rolę do odegrania w dwóch pierwszych odcinkach. Jest padawanką. Zaprzyjaźnia się z Miri. Jest też już całkiem dobrze wyszkolona, gdy Paul ją pojmał. No i potem kazał Aurze ją zabić.

Pojawił się też opis planety o kodowej nazwie Pióro. To dom olbrzymich przypominających robaki potworów. Możliwe, że mają wspólną świadomość, jak Geonosjanie. Żyją w wysokich górach pokrytych dziurami.

Miejmy nadzieję, że przy okazji D23 dowiemy się czegoś więcej o serialu Leslye Headland. Obecnie oczekujemy go gdzieś w 2023.
KOMENTARZE (9)

Star Wars TV

„Ahsoka” to dopiero początek

2022-08-05 16:03:05Jak wiemy zdjęcia do serialu „Ahsoka” trwają. I wciąż wiemy bardzo niewiele, więc każdy strzępek informacji jest dla nas bardzo interesujący. Natasha Liu Bordizzo, która gra Sabine Wren udzieliła krótkiego wywiadu magazynowi „Empire”. Fragmenty trafiły do sieci. Zdradza tam kilka ciekawostek.

Po pierwsze sama Sabine jej zdaniem jest dzielna i odważna, ale przy tym pełna wdzięku. Ma swoją drogę do przebycia, nie jest doskonała, więc popełnia błędy. Tyle, że stawka jest bardzo wysoka, by móc te błędy popełniać.

Mówiła też o Ahsoce. Niby znamy tę postać, ale nie wiemy co dokładnie się z nią działo w ostatnich latach. Będziemy odkrywać ją na nowo, ona teraz ma własną drogę do przejścia. Natasha nie chciała wchodzić w szczegóły.

Natomiast powiedziała jedną ważną rzecz. „Ahsoka” będzie samodzielnym serialem, czy rozdziałem w większej historii. Dobrze jest znać „Rebeliantów”, ale nie jest to konieczne.

Katee Sackhoff pojawiła się na Galaxy Conie. Zapytano ją o spotkanie Ahsoki i Bo-Katan. Ta odpowiedziała bardzo wymijająco, że bardzo lubi Rosario Dawson. Czy zatem jest szansa, że zobaczymy ich spotkanie już w „Ahsoce”?

I tu dochodzimy do ciekawostek, czyli spoilerów. Źródło te samo, co w newsie z „The Mandalorian”, więc wiarygodność niewielka, ciężka do zweryfikowania. Ale póki, co nie ma z czego wybierać, więc będzie o czym pospekulować. Po pierwsze zdaniem źródła Dave Filoni obecnie bardziej koncentruje się na „Ahsoce” i tym, co będzie jej kontynuacją, niż „The Mandalorian” czy „Księdze Boby Fetta”. Ale nie oznacza to, że powiązań nie będzie, wliczając to także „Skeleton Crew”.Przede wszystkim czeka nas kilka powrotów. W roli droida Huyanga usłyszymy ponownie Davida Tennanta. Wróci też generał Kalani, czyli kolejny droid z „Wojen Klonów”.

Są też potwierdzenia - Mary Elizabeth Winstead to Hera Syndulla. Temuera Morrison zagrał kilka postaci, także klony. Mena Massoud jest Ezrą, ale podobno będzie go niewiele w serialu. Głównie dlatego, że zobaczymy go pod koniec. Jak się ma to do obsadzenia Matthew Lawa o którym pisaliśmy tutaj? Na razie nie wiadomo.

Lars Mikkelsen to oczywiście Thraw i tu Dave nie szukał nikogo innego. Sam serial „Ahsoki” ma być raczej jej ścieżką do samouzdrowienia, którą przechodzi podczas szukania Ezry, dlatego Ezry i Thrawna ma być w serialu niewiele.

„Ahsoka” niby ma mieć jeden sezon, ale tylko dlatego, że będzie prowadzić do kolejnego serialu. Tam nacisk będzie położony na Thrawna i Ezrę. Serial nie ma na razie nazwy, ale kod produkcji to „Drużyna” (The Fellowship). Thrawn i Ezra będą mierzyć się z nowym zagrożeniem, które zostanie wprowadzone w serialu „Skeleton Crew”.

I tu akurat nie ma dokładnie wyjaśnionej informacji. Źródło mówi o dwóch postaciach, które się pojawią, ale czy w „Ahsoce” czy już w „Drużynie”, nie wiadomo. Są to Eli N. Vanto i admirał Ar’alani. Swoją drogą Eli zostanie wprowadzony do Mandoverse właśnie w „Skeleton Crew”.

Z innych plotek, Tom O’Connel, czyli jeden z dublerów Haydena Christensena w „Obi-Wanie Kenobim” także zagra w „Ahsoce”. Wraz z Haydenem mają grać Vadera. Strój ma być trochę inny niż widzieliśmy w serialu o Kenobim. Szczegółów nie ma. Ta informacja pochodzi z MSW, podobnie jak zdjęcie z planu „Ahsoki” poniżej. Te zrobiono w nocy. Niestety także nic nie widać.Ostatnie dwie plotki mówią o tym, że do obsady dołączyła Antje Traue. Na razie nie wiadomo w jakiej roli. Druga jest ciekawsza. Podobno zatrudnili sporo kaskaderów, którzy chodzą w metalicznych, kolczastych, wyglądających prymitywnie zbrojach. Nie są ani z Imperium ani nie są Mandalorianami. Źródło nie widziało ich dokładnie. Pozostaje czekać na kolejne doniesienia.

Na premierę „Ahsoki” musimy poczekać na 2023. Zobaczymy, czy na D23 we wrześniu coś powiedzą na jej temat.
KOMENTARZE (8)

Star Wars TV

Plotki o „Tales of the Jedi” #1

2022-08-01 17:35:48 RóżneMinęło już kilka dni od czasu, gdy pojawiły się spore przecieki z „Tales of the Jedi” - animacji o Ahsoce i Dooku. Tymczasem niejaki Aesokas znowu uaktywnił się na Reddicie i przekazał bardzo dużo nowych informacji o serii - dlatego przestrzegamy przed bardzo dużymi spoilerami, bo są to praktycznie opisy całych odcinków. Należy je co prawda traktować z dużą dozą ostrożności - sam leaker napisał, że nie jest pewny wszystkiego, a już zwłaszcza retconów powieści, bo po prostu nie jest osobą, której to oceniać. Jego post znajdziecie tutaj. Sporo informacji się powtarza, ale mamy też dużo nowych szczegółów.

(Spoiler):
 • Źródło Aesokasa nie jest pewne który odcinek z Dooku pojawi się jako pierwszy - prawdopodobnie ten z Windu, bo hrabia nie ma w nim brody. Na początku obaj z nich dostają zadanie zbadania śmierci mistrzyni Katri (lub Kathri), która miała zbadać problem na pewnej planecie, ale zanim to zrobiła, została zabita. Trafiają do dużego i nowoczesnego miasta, w którym zostają powitani z otwartymi ramionami przez mieszkańców - widać, że ci reprezentują postawę pro-Jedi. Rycerze udają się do senatora Larricka, u którego badają ciało - to znaczy samych zwłok nie widać, ale widz wie, co robią mężczyźni.

  Potem członkowie zakonu są sami i dzielą się swoimi podejrzeniami - coś jest nie tak, tubylcy zachowywali się zbyt podejrzanie. Mace sugeruje, by postąpić zgodnie z zalecaniami Rady, to jest zabrać ciało na Coruscant. Hrabia chce jeszcze zbadać sprawę, wywiązuje się mała kłótnia, a ponieważ Serenianin staje się przez nią nieco zestresowany, to Windu ostatecznie zgadza się na jego propozycję. Obaj udają się do lasu, czyli miejsca zbrodni. Senator powiedział im, że Katri została zabita przez rebeliantów, lecz okazuje się, że ślady po blasterach pochodzą z dużego okrętu należącego do miasta, który nadal unosi się nad drzewami. Jedi natychmiast zapalają miecze, Dooku rzuca się na przybyłych żołnierzy, lecz towarzysz go powstrzymuje. Windu tłumaczy atakującym, że gdyby Katri mogła dokończyć zadanie, to by ich zrozumiała (tu nie jest znany do końca kontekst). Po wszystkim rycerze udają się w drogę powrotną na Coruscant, podczas której Dooku mówi: „Dobrze, że rządzi nami nasza Rada, a nie polityka czy ego”.

  W stolicy oddają ciało, a Windu zostaje promowany na mistrza (acz tu źródło nie jest pewne - być może chodziło o miejsce w Radzie, a może oba. Aesokas przyznaje się, że nie ma aż takiej wiedzy, jeśli chodzi o lore Sagi). Hrabia nie dostępuje tego zaszczytu, co co smuci i złości jednocześnie, ale nie daje tego po sobie poznać. Mówi do towarzysza coś w stylu: „Obaj wykonaliśmy misję, dlaczego tylko ty dostałeś awans?” Jest jasne, że chodzi o to, jak zachowywał się w trakcie zadania - Rada jeszcze nie w pełni mu ufa.

 • W drugim odcinku Dooku wraz z padawanem - Qui-Gonem - mają uratować dziecko senatora, które zostało ukryte w zrujnowanej wiosce. Zgadzają się tylko dlatego, że sam polityk jest nieco skorumpowany i chcą lepiej go zrozumieć.

  Gdy dziecko trafia w ręce Jedi, przybywa sam senator z małą armią, gdyż ma nadzieję sam odbić potomka. Mężczyzna bierze za cel hrabiego, ale ten dusi go Mocą (a nie odcina głowę, jak przewijało się w różnych doniesieniach). Jinn próbuje powstrzymać mistrza, ale zostaje odepchnięty. Jest bardzo zszokowany jego zachowaniem. Ostatecznie to dziecko powstrzymuje Dooku. Tutaj nie ma zbyt wielu nowych szczegółów, ale Aesokas obiecał napisać więcej, jeśli się czegoś dowie.

 • W trzecim odcinku arystokrata znajduje się na Coruscant. Nie jest jasne czy nadal znajduje się w szeregach zakonu - źródło nie jest pewne, ale raczej tak. Akcja dzieje się w trakcie „Mrocznego widma”, tuż przed tym, jak Qui-Gon zaprezentował Anakina Radzie. Mistrz i były uczeń rozmawiają o Sithu, którego ten drugi spotkał na Tatooine. Dooku być może wie więcej, niż daje po sobie poznać, bo w tym momencie prawdopodobnie już współpracuje z Sidiousem.

  Potem przeskakujemy w czasie - widzimy pogrzeb Jinna. Przemowę głosi Ki-Adi Mundi, hrabia wygląda na bardzo smutnego. Potem widzimy jak Serenianin wykasowuje informację o Kamino z archiwów - jest spora implikacja, że robi to na polecenie Palpatine'a. Następnie opuszcza świątynię. Yaddle obserwuje go dyskretnie i nabiera podejrzeń.

  Dooku przybywa w miejsce, którym może być dzielnica Roboty na Coruscant (wcześniej była mowa o Geonosis, więc pewności nie ma) i rozmawia z Sidiousem. Dyskutują o upadku Maula (obaj są przekonani, że nie żyje) oraz śmierci Qui-Gona, wspomniany jest też Sifo-Dyas, choć nie wiadomo w jakim kontekście. Nagle wpada Yaddle i zapala swój miecz. Nie dostrzega kim jest Sidious, lecz bardziej interesuje ją kolega z zakonu. Pyta się go czemu to robi, a ten odpowiada, że przejrzał kłamstwa Jedi. Dochodzi do pojedynku, który jest bardzo imponujący - mistrzyni wykonuje mnóstwo kaskaderskich wyczynów. W końcu hrabia zdobywa przewagę, Sidious namawia go do zadania ostatecznego ciosu i tak się dzieje. Dooku otrzymuje tytuł Dartha Tyranusa. Nie jest jasne jak Jedi dowiedzą się o śmierci Yaddle.

 • Nie ma wiele nowych informacji o pierwszym odcinku o Ahsoce - tylko to, że jej matka zawsze przeczuwała, że dziewczynka jest wyjątkowa, a mała zostanie porwana przez tygrysa/niedźwiedzia do jaskini. Sam odcinek jest sporo krótszy od reszty, ale to dlatego, że jest w nim o wiele mniej historii.

 • W drugim epizodzie Anakin uczy Ahsokę konkretnego ruchu, którego padawanka nie może nauczyć się od lat. Dopiero mniej więcej w czasie trwania trzeciego sezonu TCW jej się to udaje i dostaje drugi miecz świetlny w nagrodę. Podczas prezentacji swoich umiejętności Radzie obserwują ją prawie wszyscy mistrzowie plus Depa Billaba i Caleb Dume. Po skończonych wyczynach dziewczyna pyszni się i stwierdza, że to była łatwizna.

  Potem następuje przeskok w czasie do rozkazu 66 - do sceny, w której Tano I Rex podchodzą do klonów. Wówczas Togrutanka wykorzystuje ruch, którego nauczyła się od Skywalkera. Odbywa się również rozmowa jej i kapitana, pojawia się także Jesse.

 • W trzecim odcinku widzimy Ahsokę na Naboo - przechodzi pod kolumnami i chowa się w tłumie na pogrzebie Padme. Jest bardzo smutna. W pałacu spotyka Baila Organę, który gani ją za przybycie na uroczystość - jest na to zbyt niebezpiecznie. Wybierają się na spacer na balkon rozciągający się nad jeziorem, po drugiej stronie widać most, na którym odbyły się uroczystości pogrzebowe. Rozmawiają o tym, co mają zamiar robić w najbliższym czasie - Tano stwierdza, że chce gdzieś osiąść, Bail daje jej komlink i mówi, żeby zadzwoniła, gdyby czegoś potrzebowała. Nagle pojawiają się klony z Gwardii Coruscańskiej, dziewczyna szybko się chowa. Następnie wyrusza na Raadę.

  Na miejscu przyjmuje imię Ashla i zajmuje opuszczony dom. W tle przewija się Kaeden. Togrutance bardzo ciężko się dopasować i czuje się samotna. Pewnego dnia ratuje Kaeden, którą o mało co nie przygniotła ciężarówka. Ahsoka szybko umyka, lecz dziewczyna ją dopada i oznajmia, że jej wybawicielka jest Jedi. Tano próbuje wmówić jej, że to pomyłka, lecz Kaeden upiera się i Togrutanka w końcu się poddaje. Prosi Raadankę, by ta utrzymała to w tajemnicy, a ta się zgadza. Potem była członkini zakonu idzie samotnie zjeść posiłek, lecz Kaeden zaprasza ją do ogniska. Wokół siedzą inne postaci, prawdopodobnie też z książki.

  Kilka tygodni później dziewczyny wyruszają po zapasy, gdy wracają, zastają wioskę całą w płomieniach. Okazuje się, że to jeden z towarzyszy Kaeden zobaczył Ahsokę i wydał ją Szóstemu Bratu (zakładając, że to nadal on). Tano nakazuje przyjaciółce pozostać na miejscu, a sama pędzi do walki. Inkwizytor pyta: „A kim ty jesteś?”. Togrutanka wpojedynkuje się z nim bez mieczy, unikając jego ataków. Ostatecznie zdobywa przewagę i sprawa, że jego broń wybucha, zabijając go. Nie widzimy sceny odkrwawienia miecza. Na ratunek przybywa Bail, który mówi, że Ahsoka, Kaeden i dwóch chłopców z jej ekipy są pierwszymi rekrutami rebelii.

 • (Koniec Spoilera)

  Zapraszamy do dyskusji na forum.
  KOMENTARZE (3)
Loading..