TWÓJ KOKPIT
0

Star Wars TV

„Skeleton Crew” jednak dalej kręcone?

2022-09-22 17:43:48

Przy okazji D23 Expo usłyszeliśmy z ust Jona Wattsa, że zdjęcia do serialu „Skeleton Crew” dobiegły końca. Nie wiadomo, co dokładnie miał na myśli reżyser, ale źródła sugerują, że zdjęcia mogą dalej trwać. Pierwsi o tym donosili Making Star Wars, ale nie tylko.

Bespin Bulletin zamieścił zdjęcia z okolic Uniwersytetu stanowego Kalifornii, w Dominguez Hills. Jest to jedna z lokacji, którą filmowcy wykorzystują, przy okazji zdjęć w Manhattan Beach Studios. Zauważyli coś, co skojarzyło im się z czołgiem Separatystów. Bespin twierdzi, że raczej to plan do „Skeleton Crew”. Raczej, bo w tym samym czasie trwają też miejsca do „Ahsoki”, więc stuprocentowej pewności nie ma. „Ahsoka” raczej wykorzystuje El Segundo do zdjęć. Cóż, oba projekty są trzymane w sekrecie, niewiele wiemy nawet o obsadzie, więc pozostaje strzelanie.Natomiast pomijając sekrety, to obserwujemy jeszcze inny trend. Filmowcy coś powiedzą, potem dopiero coś uzupełnią. Ostatnio pisaliśmy, że Jon Favreau stwierdził, iż dobrze mu się współpracowało z Jonem Wattsem, więc zaproponował mu udział w „Gwiezdnych Wojnach”. Teraz poznaliśmy szczegóły tej rozmowy. Favreau w ogóle nie myślał o „Skeleton Crew”, raczej o odcinku, tak jak wyreżyserowali je Peyton Reed czy nawet Robert Rodriguez. I z taką propozycją zwrócił się do Wattsa, z którym już współpracował, ale nie ubrał tego w tych słowach. Odpowiedzią Wattsa był właśnie pomysł na cały serial, czyli „Skeleton Crew”. Zatem to on prawdopodobnie jest głównym mózgiem tej produkcji. Czy to dobrze, czy źle, zobaczymy w przyszłym roku.

Z innych ciekawostek, spekuluje się, że te dzieci, które widzieliśmy, mogą być czułe na Moc. Plotki także sugerują, że duża część akcji będzie się dziać w Nieznanych Rejonach, co będzie istotne w kolejnych odsłonach Mandoverse.

W każdym razie zdjęcia do „Skeleton Crew” jeśli dalej trwają, to niedługo się zakończą. Premiera jest oczekiwana w przyszłym roku.
KOMENTARZE (2)

Star Wars TV

Charlie Barnett dołączy do „The Acolyte”?

2022-09-21 16:36:18

Kompletowanie obsady do „The Acolyte” trwa. Jak donosi Hollywood Reporter, umowę finalizuje Charlie Barnett, który wcześniej pracował z Leslye Headland przy „Russian Doll”.Nie wiadomo w jakiej roli miałby wystąpić. Jak sugeruje Hollywood Reporter, raczej chodzi o drugoplanową.

Są też plotki, że to nie koniec. W mniejszych rolach mieliby wystąpić: Frances Conroy (wystąpiła między innymi w „Jokerze”), Charlie Tahan („Gotham”) czy Nova Foueillis-Mosé („Ród Smoka”).

Jak wiemy z plotek, zdjęcia do serialu ruszą na przełomie października i listopada. Tymczasem Bespin Bulletin zrobił zdjęcie z planu, który powstaje za Shinfield Studios, gdzie powstanie serial. Jak widać, jeszcze nie są gotowi.Na premierę „The Acolyte” na Disney+ będziemy musieli sobie poczekać, przynajmniej do drugiej połowy 2023, jak nie dłużej.
KOMENTARZE (11)

Star Wars TV

Manny Jacinto dołącza do „The Acolyte”

2022-09-15 20:33:00

Jak donosi Deadline kolejnym aktorem, który dołączył do ekipy „The Acolyte” jest Manny Jacinto. Manny to to kanadyjski aktor urodzony na Filipinach, któremu większą sławę przyniosła rola Jasona Mendozy w sitcomie „Dobre miejsce”. Ostatnio mogliśmy go zobaczyć również m.in. w „Top Gun: Maverick”. Szczegóły odnośnie roli Jacinto w serialu „The Acolyte” nie są jeszcze znane.


KOMENTARZE (8)

Star Wars TV

Jude Law o bohaterach „Skeleton Crew”

2022-09-13 17:20:12Na D23 Expo, w dodatku nie na panelu, a tylko w rozmowie z reżyserem Jonem Wattsem, dowiedzieliśmy się, że zdjęcia do serialu „Skeleton Crew” dobiegły końca. Poza imprezą z mediów poznaliśmy też dwoje kolejnych aktorów zaangażowanych w projekt (więcej). Przy okazji tej imprezy promowano innym obraz Disneya – „Peter Pan & Wendy”, w którym Jude Law gra kapitana Haka. Reporter z Variety rozmawiał o tym filmie z aktorem, a potem przeszedł do „Gwiezdnych Wojen”.

Jude Law przyznaje, że „Gwiezdne Wojny” miały olbrzymi wpływ na jego przemysł filmowy i świat, ale to też obraz na którym dorastał. Rozwijał jego wyobraźnię. Więc, każdego dnia, gdy pojawiał się na planie, zdarzał się jeden, czy dwa momenty, w których ponownie czuł się jak dziecko. Były też pewne postaci, które sprawiły, że oniemiał z wrażenia. Oczywiście nie mógł powiedzieć, co to za bohaterowie, ale w sieci już krążą spekulacje. Skoro oryginalna trylogia tak wpłynęła na Lawa, z pewnością, któraś z tamtych postaci. Byłoby to zgodne z tym, co sugerował też Jon Favreau, mówiąc, że zobaczymy jak wygląda galaktyka i co robią znani bohaterowie w tym czasie.

Jude Law wspominał także o sekretności produkcji i że właściwe jest to dobra metoda. U niego w domu, nie rozmawia się o „Skeleton Crew” i rodzina będzie zaskoczona efektem końcowym.

Z innych ciekawostek, Jon Favreau przyznał, że to on ściągnął Jona Wattsa do tego projektu. Głównie dlatego, jak współpracowało im się przy Spider-manach.

Zaś przed D23 Expo pojawiła się jeszcze jedna plotka. Aktor Dane DiLiegro, który gra Predatora w filmie „Prey” (można go oglądać na Disney+) przyznał, jakiś czas temu, że nagrywał coś dla Lucasfilmu. Nie powiedział nic więcej. W tamtym okresie, jeszcze kręcono „Skeleton Crew”, a także „Ahsokę” i może dokrętki do „The Mandalorian”. Z czasem pewnie się dowiemy, o który projekt chodziło.

Na premierę „Skeleton Crew” na Disney+ będziemy musieli poczekać do przyszłego roku. Pewnie nastąpi, gdzieś po trzecim sezonie „The Mandalorian”.
KOMENTARZE (2)

Star Wars TV

Lee Jung-jea dołącza do „The Acolyte”

2022-09-12 21:50:41

O „The Acolyte” nie dowiedzieliśmy się nic nowego na D23 Expo, co jest pewnym rozczarowaniem, zwłaszcza, że wieści o angażu kolejnych aktorów pojawiają się w mediach. Tuż przed disneyowską imprezą Deadline, że do serialu dołączy Lee Jung-jea, który zagra główną rolę męską. Widać „The Acolyte” jest na razie promowany innymi kanałami, niż pozostałe seriale w produkcji.Lee znany jest przede wszystkim z serialu „Squid Game”, który można oglądać na Netflixie. Za tę rolę Jung-jea otrzymał nominację do nagrody Emmy. To koreański aktor i model, a „The Acolyte” będzie jedną z jego pierwszych, dużych amerykańskich produkcji. Niedawno próbował swoich sił także jako reżyser, a jego film „Polowanie” wyświetlano na festiwalu w Cannes.

Deadline ogranicza się tylko do stwierdzenia, że w „The Acolyte” Lee zagra główną rolę męską, bez wchodzenia w szczegóły. Z przecieków możemy przypuszczać, że może on zagrać „przyjaciela” głównej bohaterki (w tej roli Amandla Steinberg). Jeśli to ta rola, to jak pamiętamy, będzie to obcy, generowany komputerowo.

Z innych wieści, Production Weekly sugeruje, że zdjęcia do „The Acolyte” rozpoczną się wcześniej, czyli w październiku. Wcześniej pisali o listopadzie, natomiast w przeciekach sugerowano właśnie, że zdjęcia na lokacjach ruszą na przełomie października i listopada.

Na osadzony w czasach Wielkiej Republiki serial Leslye Headland będziemy musieli sobie trochę poczekać. Na razie nie znamy potencjalnej daty premiery, spodziewany jest koniec 2023 lub pierwsza połowa 2024.
KOMENTARZE (3)

Star Wars TV

Pierwsza grafika z „Young Jedi Adventures”

2022-09-11 09:40:08 Różne

Jak się okazuje, to nie koniec wieści z D23. W nocy ukazała się pierwsza grafika z „Young Jedi Adventures” - serialu dla dzieci przedszkolnych, którego akcja dzieje się w Wysokiej Republice.Jak donosi Oficjalna i Deadline, w główne role wcielą się Jamaal Avery Junior oraz Emma Berman. Ten pierwszy gra od 2018 roku, a jego najsłynniejsza rola to Stefon z „Misji: Podstawówka”. Dziewczynka z kolei ma już za sobą kilka ról, z których chyba najważniejsza to Giulia z disnejowskiego „Luki”, ale grała też w kilku serialach dla dzieci.

Jamaal wcieli się w Kaia Brightstara, młodzika, który chce pójść w ślady mistrza Yody i zostać wielkim rycerzem. Jego partnerką będzie grana przez Emmę pilotka Nash Durango. Seria opowie nam jak najmłodsi przedstawiciele Zakonu ruszają na misje, podczas których uczą się o samodyscyplinie, cierpliwości, pracy zespołowej i przyjaźni.

Pisaliśmy o tym, że serial ma zadebiutować wiosną, ale na razie wiadomo tylko, że będzie to 2023 rok. Zobaczymy go na Disney+ i Disney Junior.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (7)

Star Wars TV

D23: Zdjęcie ze „Skeleton Crew”

2022-09-10 22:19:55 Różne

Choć chyba się tego nie spodziewaliśmy, to o „Skeleton Crew” powiedziano trochę na D23. Przede wszystkim serial zakończył zdjęcia... wczoraj. Oznacza to, że przyszedł czas na postprodukcję, czyli konkretniejszych newsów możemy spodziewać się szybciej niż myślimy.

Na scenie pojawił się Jude Law, który powiedział, że wciąż nie może uwierzyć, że trafił do starwarsowej rodziny. Pokazano też jak wygląda planie serii... a w tle widzimy czwórkę dziecięcych bohaterów (w tym przynajmniej jednego kosmitę).I wydaje się, że wiadomo już kim będzie dwójka z nowych aktorów. Wcześniej dzisiejszego dnia Clinelinx doniósł, że będą to Kyriana Kratter i Ravi Cabot-Conyers.To młodzi aktorzy, więc na razie nie mogą pochwalić się wielkimi rolami. Kyriana zaczęła w lokalnym teatrze, a jej najpopularniejsze wystąpienie to disnejowski „Obóz Kikiwaka”, gdzie wcieliła się w Nadine. Ravi z kolei może się pochwalić wystąpieniem w „Saturday Night Live”, netliksowym „#BlackAF”, a ostatnio podkładaniem głosu Antoniowi w „Naszym magicznym Encanto”. Czy to oni stoją za Lawem na zdjęciu z imprezy? Oceńcie sami.

„Skeleton Crew” ma zadebiutować w przyszłym roku.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (8)

Star Wars TV

D23: Nowe zdjęcia z „Ahsoki”

2022-09-10 20:31:42 Twitter

Na trwającym właśnie D23 na chwilę na scenę wyszli Dave Filoni Jon Favreau, aby zaprezentować postęp prac nad serialem. Nie ma tego niestety wiele, choć podobno pokazano fragment odcinka (jeśli wycieknie do Internetu, wkleimy go tutaj).

Jon powiedział, że w serii doświadczymy „niesamowitych walk na miecze świetlne”. Filoni z kolei zauważył, że wielu twórców serii dorastało, oglądając TCW. Jego zdaniem Rosario fenomenalnie radzi sobie w roli Tano i za każdym razem coraz bardziej ją przypomina.

Pokazano też zdjęcia. Na pierwszym widzimy Ahsokę w jakimś egzotycznym lesie (choć w tle to raczej bluescreen), w czymś przypominającym świątynię, a także Sabine (Natasha Liu Bordizzo) stojącą przed swoim własnym muralem z załogą „Ducha”.„Ahsokę” zobaczymy prawdopodobnie w przyszłym roku.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (7)

Star Wars TV

D23: Zwiastun i data premiery „Tales of the Jedi”

2022-09-10 19:56:21 Różne

Na trwającym właśnie D23 ogłoszono, że „Tales of the Jedi” - seria sześciu krótkich odcinków o Dooku i Ahsoce - będzie miała swoją premierę 26 października na Disney+. Pokazano także zwiastun znany nam z Celebration, tylko tym razem w porządnej jakości.Zwróćmy też uwagę, że zwiastun zgadza się z przeciekami Aesokasa. Leaker podobno ma teraz problemy z Lucasfilmem, który może wytoczyć mu proces.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (14)

Star Wars TV

Eman Esfandi zagra Ezrę w „Ahsoce”

2022-09-09 23:02:39 Różne

Choć D23 dopiero co się rozpoczęło, to mamy pierwszego poważnego newsa - w końcu, po wielu miesiącach spekulacji, wiemy kto zagra Ezrę Bridgera w „Ahsoce”. I będzie to nowa twarz - Eman Esfandi.

Historia Bridgerowego castingu jest dość długa. Początkowo wielu fanów stawiało na Rahula Kohliego, a potem na Menę Massouda. Ten drugi zresztą sam podsycał te plotki... ale dziś za to napisał tweeta, że cieszy się, że to ich koniec, bo podobno jego przygoda z tą postacią ograniczyła się tylko do wysłania castingowego nagrania. I przyznaje, że Eman wygląda dokładnie jak chłopak z Lothalu.Co zatem z samym Esfandim? Newsa pierwszy napisał Maison z Cinelinksu i początkowo była to niepotwierdzona wiadomość, ale podchwyciły ją największe serwisy. Sam aktor jest na początku swojej kariery, gra na razie drobne role od 2017 roku. Dopiero dziś dołączył do Twittera (zauważcie, że nie ma jeszcze zweryfikowanego konta) i możecie posłuchać jak brzmi.

Jordan napisał też, że nie wie kto w takim razie zagra Thrawna. Podobno nie miał to być Lars Mikkelsen, a jednak dzisiaj usłyszał taką informację od swojego źródła. Pożyjemy, zobaczymy.Tytułem dodatku: Rosario Dawson też pojawiła się ostatnio w mediach. W wywiadzie z Colliderem powiedziała, że serial rozpoczął zdjęcia dokładnie w jej urodziny - 9 maja. Zostało im jeszcze kilka miesięcy pracy nad nim, choć w Hollywood Reporterze stwierdziła, że już prawie kończą. Ponadto ma nadzieję na drugi sezon - czyli raczej panna Tano nie pożegna się jeszcze ze światem. Zresztą Filoni mówił przy okazji Epizodu IX, że Tano w czasie trwania akcji filmu nie musi być koniecznie martwa.Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (11)

Star Wars TV

Kolejna aktorka dołacza do „The Acolyte”

2022-09-07 16:24:19

Jak donosi Deadline Jodie Turner-Smith jest na finiszu rozmów w sprawie roli w serialu „The Acolyte”. Dołączy tym samym do Amandly Stenberg. Na razie przedstawiciele Turner-Smith i Lucasfilmu jednak odmawiają komenatrza.Jodie jest znana z tytułowej roli w serialu „Anne Bolyen”, a także filmów „Biały szum”, „Yang” i „Queen i Slim”.

Nie wiadomo na razie w jakiej roli miałaby wystąpić aktorka.

Zdjęcia do „The Acolyte” ruszą jeszcze jesienią w Wielkiej Brytanii. Premiera jest spodziewana gdzieś w drugiej połowie 2023 lub pierwszej 2024. Projekt nadzoruje Leslye Headland. Liczymy na jakąś oficjalną informację o tym serialu na dniach, w związku z Disney+ Day i D23 Expo.
KOMENTARZE (18)

Star Wars TV

Wieści o kolejnych odcinkach „The Acolyte”

2022-09-03 07:12:24

Wygląda na to, że źródło przecieków o „The Acolyte” wyschło. A dokładniej zostało wysuszone przez Lucasfilm. Źródło o nazwie Aesokas podobno miało rozmowę z prawnikami Lucasfilmu i obiecało nie ujawniać już niczego więcej. Dodatkowo strona, na której umieszczali swoje przecieki, także została zdjęta z sieci.

Ale zanim to się jeszcze stało, zdążyli opublikować kolejną listę ciekawostek, dotyczących późniejszych odcinków. Jak podkreśla samo źródło, The Acolyte jest wciąż we wczesnej fazie rozwoju i wiele szczegółów może się zmienić. Sami przygotowali grafikę, która odtwarza ich zdaniem koncepty, które widzieli.W odcinkach 3 i 4 Aura zacznie szukać Akolitów. Główną motywacją będzie niekompetencja Jedi, gdy próbowali ochronić jej wioskę, oraz to, że nie pozwalają jej zobaczyć się z siostrą. Akolici konkurują ze sobą o to, kto zostanie uczniem Lorda Sithów, Paula. Łatwo nie będzie, bo wygra ten, który zostanie jako jedyny na placu boju.

Kilku innych Akolitów to przedstawiciele ras obcych. W trzecim odcinku Aura zaprzyjaźni się z Pannem. Pann, wspominaliśmy o nim, to będzie komputerowo generowany obcy, który bardziej będzie się znał na polityce i magii. Wcześniej źródła donosiły, że to Penn, może to kwestia zapisu. Aura i Pann zaczną działać razem, co sprawi, że będą ze sobą w jakiś sposób związani, ale też ciężko będzie ich powstrzymać. Pann nie pojawia się w odcinkach 1 i 2.

Część zdań jakie dostaną Akolici, będzie związana ze szpiegowaniem, i eksplorowaniem ruin Sithów czy świątyń Jedi.

W odcinku 5, Paul, Aura i Pann przybędą na planetę określaną jako Changbai, która ma przypominać Zeffo z Jedi: Upadłego zakonu. Będzie tu sporo ruin, świątynia Jedi, ukryta w jaskini.

Potem odwiedzą, wraz z kilkoma innymi Akolitami, planetę o kryptonimie Volant. Tam będzie świątynia Sithów otoczona statuami i ośnieżonymi. Coś będzie jarzyło się na czerwono ze środka.

Ostatnią planetą o której mowa jest Gan (być może to Scipio), która się pojawi w drugiej połowie sezonu. Nie wiadomo, czy będzie ważna z powodu akcji, czy dlatego, że pojawi się tam jakaś znana postać. Oczywiście planety i nazwy postaci to jedynie nazwy kodowe.Z innych wieści, w Berkshire, dokładniej w Shinfield Studios buduje się dekoracja. Get Reading twierdzi, że to pod nowy serial gwiezdno-wojenny. Opcje są dwie, albo „The Acolyte”, do którego zdjęcia ruszą jesienią i częściowo będą produkowane na lokacjach w Wielkiej Brytanii, albo „Andor” i jego drugi sezon. Większe prawdopodobieństwo ma „The Acolyte”, gdyż „Andor” będzie kręcony dopiero w listopadzie.

Pozostaje mieć nadzieję, że przy okazji D23 Expo, usłyszymy coś więcej na temat „The Acolyte”. Za serial odpowiada Leslye Headland, zdjęcia powinny ruszyć pełną parą przed końcem roku.
KOMENTARZE (5)
Loading..