TWÓJ KOKPIT
0

The Bad Batch

„The Bad Batch” #8 na Disney+

2021-06-18 11:34:12 RóżneW dniu dzisiejszym swą premierę na Disney+ ma ósmy odcinek „The Bad Batch”, zatytułowany „Reunion”. Poniżej znajduje się opis, a powyżej obrazek.

Zgraja wpada w zasadzkę na zdradzieckim terenie.

Plakat i tajemnicza Postać

Zgodnie z tradycją, dostaliśmy w zeszłym tygodniu nowy plakat, tym razem z kapitanem Reksem.A kto pojawi się za tydzień? Tutaj dość ciekawą podpowiedź dali bracia Kinerowie, którzy mówią, że w tym odcinku pojawi się... osoba. Fani pod tweetem żartują, że chodzi o Anakina, który sam tak siebie nazwał, gdy spotkał Padme po raz pierwszy. Keith Kellog z kolei sugeruje, że czeka nas coś niespodziewanego. Jakie macie typy? Dajcie znać w komentarzach.

Lipcowe odcinki

Do tej pory żyliśmy troszkę w ciemności, gdyż tytuły odcinków i ich opisy pojawiały się praktycznie dopiero wraz z premierą na Disney+. Całe szczęście do dziennikarzy rozesłano tytuły epizodów lipcowych (ale ostatniego czerwcowego nadal nie znamy). Będą to:

  • 2 lipca - 1x10 - „Common ground” („Płaszczyzna porozumienia” albo „Wspólny język”, zależy jak tłumaczyć).

  • 9 lipca - 1x11 - „Devil's Deal” („Umowa z diabłem”).

  • 16 lipca - 1x12 - „Rescue on Ryloth” („Ratunek na Rylothu”).

  • 23 lipca - 1x13 - „Infested” („Opanowane [przez uporczywe insekty lub rośliny]”).

  • 30 lipca - 1x14 - „War Mantle” (dosłownie „Okrycie wojenne”, ale chodzi zapewne o nazwę imperialnego projektu mającego na celu zastąpienie szturmowców-klonów ludźmi z poboru).


Sklonowane figurki

Hasbro co jakiś czas przynosi tam ciekawe przecieki i jest tak też tym razem. Po pierwsze, jest serialowy kapitan Rex, ale ma inny wizjer niż ten, który widzimy w odcinku. Może jeszcze się pojawi, choć niektórzy sugerują, że firma po prostu oparła go o niewykorzystaną pracę koncepcyjną.A do tego kolejny żołnierz-klon - kapitan Ballast.Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (2)

The Bad Batch

„The Bad Batch” #7 na Disney+

2021-06-11 15:48:19 RóżneW dniu dzisiejszym swą premierę na Disney+ ma siódmy odcinek „The Bad Batch”, zatytułowany „Battle Scars”. Poniżej znajduje się opis, a powyżej obrazek.

Gdy Zgraja przeszukuje zamkniętą placówkę medyczną, natrafia na nieoczekiwane zagrożenie.

Trochę promocji

Na oficjalnym badbatchowym Twitterze ukazały się plakaty z postaciami z ostatnich odcinków - to jest z Trandoshanką Cid oraz znanymi z ostatniego sezonu TCW siostrami Martez. Na koncie zaczęły też pojawiać się fragmenty epizodów i najlepsze cytaty, jeśli ktoś jest ciekaw.

Omega opowiada

Na Oficjalnej ukazał się wywiad z Michelle Ang, odtwórczyni roli Omegi. To nie jej pierwsze spotkanie z Sagą, bo wcześniej poszła na casting do „Ostatniego Jedi”. Kobieta wykorzystała w kreacji postaci rodzimy nowozelandzki akcent w hołdzie dla Temuery Morrisona, ale doprawiła go dodatkowo typowym dla dzieci zdumieniem, które obserwuje u swojego czteroletniego synka.Ang widzi wiele podobieństw między sobą a Omegą - przede wszystkim obie bardzo pragną, aby świat dał im szansę. Ponadto jak dziewczynka lubi pomagać ludziom, zwłaszcza w ich chwilach zwątpienia. Jej głos przez telefon brzmi zupełnie jak dorosła wersja Omegi i aktorka cieszy się, że mogła przelać w tę postać tak wiele z siebie.

Podczas castingów Michelle nie wiedziała oczywiście, że będzie grała postać z Sagi - dostrzegła wszakże, że w scenariuszu bohaterka jest niewinna i nieco naiwna, ale za to posiadająca silny kompas moralny. Wraz z Dee Bakerem nagrała jedynie pierwszy odcinek razem, potem musiała wracać do Nowej Zelandii, a koronawirus nie ułatwił sprawy. Mimo tego, kobieta zaprzyjaźniła się z kolegą, u którego podziwia zdolność wcielania się w tylu bohaterów niemal bez wysiłku. Choć Omega ma dość stabilną relację z Hunterem, to bardzo ciągnie ją do Wreckera, który w głębi duszy sam jest dużym dzieckiem.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (8)

The Bad Batch

„The Bad Batch” #6 na Disney+

2021-06-04 09:57:22

Już dziś na kanale Disney+ zadebiutował kolejny odcinek „Parszywej Zgrai" zatytułowany „Decommissioned" (Kasacja). W opisie czytamy:

Oddział spotyka przemytniczki, mające przechwycić cel jego misji.

Dodatkowo na swoim profilu Twitterowym Kevin Kiner podzielił się informacją, że zakończyły się nagrania do ostatniego odcinka pierwszego sezonu serialu.


KOMENTARZE (15)

The Bad Batch

„The Bad Batch” #5 na Disney+

2021-05-28 15:52:31 RóżneW dniu dzisiejszym swą premierę na Disney+ ma piąty odcinek „The Bad Batch”, zatytułowany „Rampage”. Poniżej znajduje się opis, powyżej obrazek, może pod wieczór pojawią się jeszcze jakieś materiały promocyjne.

Zgraja zgadza się na pewien układ, by wykonać misję.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (10)

The Bad Batch

„The Bad Batch” #4 na Disney+

2021-05-21 16:46:26 Różne

W dniu dzisiejszym swą premierę na Disney+ ma czwarty odcinek „The Bad Batch”, zatytułowany „Cornered”. Poniżej znajduje się opis, może pod wieczór pojawią się jeszcze jakieś materiały promocyjne.

To, co przewidywaliśmy ostatnio, to jest utrzymywanie treści odcinków w ścisłej tajemnicy, okazuje się prawdą, bo tytuł poznaliśmy dopiero dzisiaj, a i to dzięki przeciekom z aplikacji Toops. Zresztą jeszcze inna plotka z tego tygodnia sugerowała, że epizod ten będzie się zwał „Band of Brothers” z opisem: Parszywa Zgraja wita wśród swoich starego przyjaciela. Może jeszcze ten epizod się pojawi.

Wyprawa Parszywej Zgrai po zapasy nie idzie po jej myśli.

Filoni pnie się po szczeblach karieryW ostatnich dniach Twitter obiegła wieść o awansie Filoniego - ma teraz tytuł wykonawczego reżysera kreatywnego (Executive Creative Director). Fani reagowali na to albo z entuzjazmem, albo z rezerwą, tylko że... stanowisko nie jest nowe. Jak zauważa Variety, mężczyzna ma je od dłuższego czasu, tylko pojawiło się ono dopiero ostatnio na jego profilu na stronie Lucasfilmu.

Na chwilę obecną ciężko ocenić co konkretnie będzie znaczyła zmiana stanowiska. Z jednej strony cieszą się fani Filoniversum, bo Dave słynie z tego, że co rusz nawiązuje w swoich opowieściach do opowiadanych wcześniej historii. Z drugiej, jego podejście do kanonu jest dość luźne, wystarczy wspomnieć zmiany jakich dokonały TCW i TBB chociażby w powieściowej „Ahsoce” czy komiksowym „Kananie”. Tylko czas nam powie co się stanie w przyszłości.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (4)

The Bad Batch

„The Bad Batch” #3 na Disney+

2021-05-14 14:13:34 Różne

W dniu dzisiejszym swą premierę na Disney+ ma trzeci odcinek „The Bad Batch”, zatytułowany „Replacements”. Poniżej znajdują się opis, reklama zatytułowana „Mercenaries” i plakat z Sawem Gerrerą. Warto zwrócić uwagę na fakt, że - podobnie jak to było w przypadku „The Mandalorian” - filmików, newsów i przecieków jest coraz mniej. Wygląda na to, że to, co będzie się działo w nadchodzących odcinkach, będzie utrzymywane w najściślejszej tajemnicy, bo na chwilę obecną nie wiemy nawet jak będzie się nazywał kolejny epizod.

Parszywa Zgraja utyka na odległym księżycu.

Blasterowe nawiązania

Jak wyżej wspomnieliśmy - newsów jest coraz mniej, ale zawsze coś się znajdzie. Fani zauważyli, że blastery, których używają członkowie imperialnego oddziału Crosshaira, przypominają połączenie dc-17 i e-10. Tej ostatniej broni używali żołnierze na Mimbanie w „Hanie Solo”. Kto wie, może zatem czeka nas jakieś nawiązanie do spin-offa?Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (2)

The Bad Batch

„The Bad Batch” #2 na Disney+

2021-05-07 17:53:20 Różne

W dniu dzisiejszym swą premierę na Disney+ ma drugi odcinek „The Bad Batch”, zatytułowany „Cut and Run”. Poniżej znajdują się opis i nowe reklamy.

Parszywa Zgraja składa wizytę staremu kontaktowi.Materiały promocyjne

Różnorakich cyfrowych gadżetów związanych z serialem ciąg dalszy. Na Oficjalnej możecie sobie ściągnąć tapetę na telefon i kartę do bingo - przydatną do przewidywania jak potoczy się odcinek.

Ekipa z KRT znalazła też nowe karty Toops i grafiki przedstawiające bohaterów, to jest kapitana Greya, Tarkina i Fennec.

Rau i Corbett o premierze plus wybielanie postaci

Dwoje głównych twórców serialu, czyli scenarzystka Jennifer Corbett i producent Brad Rau, udzielili wywiadu dla Fandomu. Powiedzieli w nim, że TBB jest duchowym spadkobiercą TCW, więc z tego właśnie powodu zdecydowano się na styl artystyczny „Wojen klonów”, a nie na przykład „Rebeliantów”. Nie znaczy to jednak, że jest identycznie i Brad zaznaczył, że skupili się bardziej na realizmie czy detalach. Ukłonem w stronę TCW jest również narracyjny wstęp Toma Kane'a, który nie pojawi się w dalszych odcinkach serii.

Podczas dyskusji nad tym, kto powinien zdradzić, wybór łatwo padł na Crosshaira - żołnierz skupia się na swoim zadaniu i jest metodyczny, więc wpasował się w tę rolę. Wedle Jennifer nie ma lepszego złoczyńcy niż ktoś znajomy, bo wie jak działamy i jak myślimy. W serialu jeszcze powróci wątek czipów inhibicyjnych i tego, czy snajper miał wybór, czy nie.

W kwestii, która poruszyła fanów - to jest zmiany kanonu komiksowego „Kanana” - Cobrett stwierdziła, że ekipa spędziła najwięcej czasu podczas produkcji odcinka właśnie nad sekwencją z rozkazem 66, że było dużo rozmów z Filonim i Rauem i choć może nie wszystko zgadza się w stu procentach, to po prostu jest to „inne spojrzenie na tę historię”.

Parszywa Zgraja to superżołnierze, którym wszystko wychodzi. Jak więc postawić przed nimi jakieś wyzwanie? Dać im dziecko do wychowania. Będziemy w serii powoli obserwować o co chodzi z modyfikacjami Omegi i jak rozwinie relację z każdym z członków ekipy.

Prócz wspomnianego wyżej retconu sporą część fanów zdenerwowała jeszcze jedna rzecz - wybielenie postaci. Jango, czyli dawca DNA żołnierzy Republiki, był grany w Epizodzie II przez Temuerę Morrisona, który ma polinezyjskie korzenie. I o ile w TCW klony faktycznie mają lekko ciemniejszy odcień skóry, o tyle w TBB nie bardzo - wystarczy spojrzeć na zdjęcia w tym artykule na io9. Tak samo uczyniono z młodym Kananem, który w „Rebeliantach” ma lekko latynoską urodę. Na razie żaden z twórców tego nie skomentował.

I znowu Hasbro

Dzięki przedmiotom kolekcjonerskim co jakiś czas docierają do nas różne przecieki. W tygodniu pojawiła się zapowiedź figurki z Black Series od Hasbro, a która przedstawia wiceadmirała Ramparta, który wystąpił zresztą w najnowszym epizodzie.Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (12)

The Bad Batch

„The Bad Batch” #1 na Disney+

2021-05-04 17:09:43 Różne

Dziś, czwartego maja, w święto fanów „Gwiezdnych Wojen”, ma swą premierę nowy rozdział w historii animowanej Sagi: pierwszy odcinek „ The Bad Batch”, czyli „Aftermath”. Spis wszystkich epizodów znajdziecie w tym miejscu, jak zwykle zachęcamy do oceny i aktywności na forum. Przez weekend majowy zebrało się mnóstwo nowych materiałów promocyjnych i informacji, a wieczorem zapewne dojdą jeszcze kolejne.

Materiały promocyjne

Na początek ciąg dalszy twitterowego pojedynku na plakaty z ostatniego tygodnia. Czwarte miejsce zajął Crosshair, a piąte Wrecker. Zamieszczono również grafikę z Omegą i tutaj mamy ciekawą rzecz do zauważenia: przy każdym bohaterze w twitterowym poście użyto kojarzących się z nią emotek, a przy dziewczynce są to gwiazdy. Czy ma to jakieś znaczenie? Przekonamy się pewnie już wkrótce.Z nowych filmików mamy: spoty telewizyjne o nazwie „Extraordinary”, „Bad Batch by the Numbers” i „Tomorrow” oraz film przedstawiający poszczególnych członków Parszywej Zgrai.

Na Giphy możemy teraz wyszukać oficjalne naklejki z serialu.Twórcy o serialu

Dziennikarze z Geek Culture mieli okazję uczestniczyć w konferencji prasowej dotyczącej serialu. Główna scenarzystka, Jeniffer Cobrett, powiedziała, że dla niej szczególnie interesujące w TBB będzie ukazanie wczesnych dni Imperium. Zobaczymy planety, których mieszkańcy będą szczęśliwi, a do tego nieświadomi konsekwencji przejęcia władzy przez nowy rząd. Serial zachowa styl wizualny TCW jako hołd dla poprzedniej serii.

Wedle Dee Bradley Bakera Omega będzie miała ciekawą relację z klonami, zwłaszcza z Hunterem, który będzie dla niej jak ojciec/wujek. Do tego podobno łatwo będzie nam dostrzec podobieństwa do duetu Din Djarin i Grogu - tym bardziej, że dziewczynka będzie miała „interesujący własny potencjał różnych mocy”. Wedle producenta Brada Raua dodanie rodzinnej dynamiki sprawia, że zwykły serial akcji nabierze o wiele większej głębi. Pisanie postaci było naturalne dla Cobrett, bo kobieta służyła w marynarce i wie jak zachowują się osoby z oddziału.

W wywiadzie z Cnetem (uwaga na spoilery!) Jennifer potwierdziła, że pierwszy sezon będzie liczył 16 odcinków i ma nadzieję, że pojawi się ich jeszcze więcej. Z kolei dla Entertainment Weekly powiedziała, że nasi bohaterowie znajdą się w zupełnie nowym dla siebie środowisku - przede wszystkim poprzednio Republika zapewniała im wszystko czego chcieli, teraz trzeba będzie samodzielnie na siebie zarabiać.

Bardzo delikatnie starano się podejść do kwestii moralności zwykłych klonów - bo przecież w TCW byli tymi „dobrymi”, ale teraz służą Imperium. Będzie to pokazane między innymi poprzez „wybielenie” ich zbroi, „unormowanie” fryzur czy zlikwidowanie ksywek, ale Rau zaznaczył tu wyraźnie, że będą oni tymi złymi. Cobrett obiecała też, że zobaczymy znane postaci, ale wszystkie one zostały starannie wybrane, by nie było efektu małej galaktyki i fanserwisu. W kwestii aktów znanych z TCW - takowych nie będzie, dostaniemy raczej spójne i ciągłe historie bardziej w stylu „Rebeliantów” czy „Ruchu Oporu”, ale oczywiście zdarzą się drobniejsze przygody.

Przecieki potwierdzonePotwierdziły się
przecieki z LEGO, z czego najważniejszą informacją, którą można wynieść jest oczywiście (Spoiler):zdrada Crosshaira(Koniec Spoilera). Dodatkowo faktycznie pojawiają się te elementy, które wspomniano wcześniej, jak choćby speeder w limonkowym kolorze.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (10)

The Bad Batch

Kim jest Parszywa Zgraja?

2021-05-01 20:18:55

Zła Partia, czy teraz Parszywa Zgraja to główni i tytułowi bohaterowie nowego serialu na Disney+, który wystartuje na dniach. To dobry moment, by się przyjrzeć kim właściwie są członkowie eksperymentalnego oddziału klonów 99, czyli najgorsi z żołnierzy, na których możemy trafić.

Parszywa Zgraja

Parszywa Zgraja

Na początek nazwa pochodzi od klona 99, którego widzieliśmy w odcinku Clone Cadets. Klon był zdeformowany i uznany za porażkę, ale wciąż był silny duchem. Oddał swoje życie, ratując innych. Numer oddziału ma go właśnie upamiętniać.Pomysł Parszywej Zgrai pochodzi bezpośrednio od George’a Lucasa. Po raz pierwszy pojawili się w finałowym sezonie „Wojen klonów”. Tamte odcinki należy traktować jako wstęp do serialu. Opowiadają o tym jak kapitan Rex wpierw spotyka Parszywą Zgraję, później wraz z Anakinem, Codym i Parszywymi biorą udział w odbijaniu Echa. Ostatecznie po jeszcze jednej wspólnej misji Echo uznaje, że lepiej się czuję ze Zgrają niż z innymi klonami i zostaje w grupie.

Hunter

„Mapy mogą się mylić, Hutner nigdy” twierdzi Tech.
Sierżant Hutner to przywódca grupy, który zawsze stara się wyglądać na wyluzowanego, nawet w sytuacjach stresowych. Może to kwestia czerwonej przepaski na głowie. Jego ulubiona broń to wibroostrze. Ma wyostrzone zmysły, więc jest wyśmienitym tropicielem. Nawet droidy nie mogą mu się ukryć. Potrafi nawet wyczuć drgania elektromagnetyczne i tym samym odnaleźć właściwą lokację.

Parszywa Zgraja: Hunter
Hunter


Tech

„On może wypełniać godzinami twoją głowę bezużytecznymi informacjami” Hutner o Techu.
Gadatliwy technik, ekspert od komputerów. Genetycznie zmodyfikowany tak, by miał dar technologiczny i naukowy. Jest świetlny w przesiewaniu danych, otwieraniu drzwi, czy tłumaczenia obcych języków w locie. Jest wspaniałym wsparciem, doświadczony na polu bitwy, szybko myśli. Mówi jeszcze szybciej.

Parszywa Zgraja: Tech
Tech


Crosshair

„Nie jest zbyt rozmowny, ale jak masz trafić cel z dziesięciu kilosów, to Crosshair to jest twój człowiek”, Hunter o Crosshairze.
Crosshair to przeciwieństwo Techa. Cichy, w dodatku często negujący autorytety, ale zawsze dlatego, że ma w głowie dobro swojej drużyny. Słynie ze swojej wykałaczki, którą podgryza i tego, że ratuje akcję.

Parszywa Zgraja: Crosshair
Crosshair


Wrecker

„Mam problem z grawitacją”, Wrecker o sobie samym.
Wielki, głośny i super silny Wrecker to mięśniak w drużynie. Wygląda na to, że praca sprawia mu radość, zwłaszcza gdy w grę wchodzą materiały wybuchowe. Entuzjastycznie mówi „Bum”. Jest porywczy i prawie niczego się nie boi, może z wyjątkiem wysokości.

Parszywa Zgraja: Wrecker
Wrecker


Echo (CT-1409)

Najnowszy narybek w drużynie. Kapral Echo to były szturmowiec ARC, więzień Separatystów, którego zmodyfikowano cybernetycznie, by wydobyć z niego informacje o taktykach Republiki. Teraz jest pół-droidem, pół-klonem. Razem z Techem są świetnymi partnerami, mogą spenetrować każdy system czy sieć. Choć ciężko było pożegnać mu się z wieloletnim partnerem Rexem, to jednak odnalazł się bardzo dobrze wśród Parszywej Zgrai.

Parszywa Zgraja: Echo
Echo


„Parszywa zgraja” będzie dostępna na Disney+ od 4 maja 2021. Niestety my wciąż musimy czekać na obecność tej usługi w Polsce.
KOMENTARZE (4)

The Bad Batch

Plotki o „The Bad Batch” #7

2021-04-30 23:00:15 Różne

Jeszcze tylko długi weekend i przyjdzie 4 maja - święto fanów „Gwiezdnych Wojen”, a wraz z nim premiera „The Bad Batch”. Machina marketingowa pracuje teraz pełną parą, a zatem przed nami mnóstwo materiałów promocyjnych.

Filmiki i plakaty

W mediach społecznościowych przez ostatnie dwa dni zaczęły pojawiać się filmiki i plakaty przedstawiające poszczególnych członków paczki. Najpierw rozpoczęto od przywódcy, czyli Huntera, a potem na badbatchowym Twitterze zorganizowano głosowanie kto powinien być kolejny. Wygrał Echo, potem Tech, teraz trwa pojedynek pomiędzy Crosshairem a Wreckerem. Na Oficjalnej możecie zaś wziąć udział w psychoteście, z którego dowiecie się którego członka Parszywców najbardziej przypominacie.

W nowym spocie telewizyjnym możemy więcej posłuchać Omegi, a także zobaczyć ujęcie na miasto z lotu ptaka - z wielką dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, że to Ord Mantell. Ta znana z Legend planeta miała pojawić się w TCW, ale odcinków tych nie dokończono. Ukazała się w adaptacji komiksowej „Son of Dathomir”, a potem między innymi w „Siłach przeznaczenia”.Opis trzeciego odcinka

Na Disney+ pojawiła się miniaturka, tytuł i opis trzeciego odcinka serii. Co ciekawe, będzie on trwał nieco krócej niż poprzedni, bo 28 minut. Być może brak sztywnych ram czasowych (podobnie było w przypadku „The Mandalorian”) wynika z faktu, że serial powstał wyłącznie na potrzeby platformy streamingowej, a nie telewizji.

  • 1x03 - „Replacements” („Zamienniki”) - 28 min. - Parszywa Zgraja utyka na odległym księżycu.Matt Lanter powraca

Dość niespodziewanie do wypowiadania się powrócił Matt Lanter, czyli odtwórca roli Anakina w „The Clone Wars”. W rozmowie z Entertainment Weekly powiedział: Dzieje się coś nowego w Lucasfilm Animation. Biorę udział w rzeczach, o których jeszcze nie mogę mówić. Jeszcze zobaczycie Anakina. Nigdy nie mogę całkowicie z niego zrezygnować - czy mowa o o grach, czy czymś nowym tworzonym dla Lucasfilm Animation.

EW spróbowało skontaktować się z Disney+ w tej sprawie, ale na razie nie uzyskało komentarza. Najprościej założyć oczywiście, że aktor dostanie rolę w „The Bad Batch” jako Vader - w „Rebeliantach” na przykład podkładał mu głos w chwilach, w których lord Sithów miał uszkodzoną maskę. Inna opcja to choćby „A Droid Story” czy „Visions”... albo coś zupełnie nowego.

Co ciekawe, w artykule mamy też parę słów od Ashley Eckstein, która powiedziała, że jest bardzo zainteresowana użyczaniem swojego głosu Ahsoce, choć dla niej zakończenie siódmego sezonu TCW było idealne dla tej postaci. I tutaj akurat szanse na pojawienie się Tano są o wiele większe, bo nawet swego czasu pojawiało się sporo plotek, jakoby właśnie w TBB miała wystąpić wraz z Reksem. Pan kapitan wystąpi, więc jest i szansa na nią.

Nowe programy?

Na ostatek interesująca sprawa - na włoskim Disney+ pojawiły się dwa nowe tytuły programów, które zadebiutują 4 maja. Mowa o „Star Wars: Pianeti" („Planety”) i „Star Wars: Astronavi e Veicoli” („Statki i pojazdy”). Nie wiadomo w sumie do końca co to jest, może jakieś dokumenty z DVD lub krótkie filmy dokumentalne. Przekonamy się niebawem.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (9)
Loading..