TWÓJ KOKPIT
0

Parszywa Zgraja

„The Bad Batch” #5 na Disney+

2021-05-28 15:52:31 RóżneW dniu dzisiejszym swą premierę na Disney+ ma piąty odcinek „The Bad Batch”, zatytułowany „Rampage”. Poniżej znajduje się opis, powyżej obrazek, może pod wieczór pojawią się jeszcze jakieś materiały promocyjne.

Zgraja zgadza się na pewien układ, by wykonać misję.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (10)

Parszywa Zgraja

„The Bad Batch” #4 na Disney+

2021-05-21 16:46:26 Różne

W dniu dzisiejszym swą premierę na Disney+ ma czwarty odcinek „The Bad Batch”, zatytułowany „Cornered”. Poniżej znajduje się opis, może pod wieczór pojawią się jeszcze jakieś materiały promocyjne.

To, co przewidywaliśmy ostatnio, to jest utrzymywanie treści odcinków w ścisłej tajemnicy, okazuje się prawdą, bo tytuł poznaliśmy dopiero dzisiaj, a i to dzięki przeciekom z aplikacji Toops. Zresztą jeszcze inna plotka z tego tygodnia sugerowała, że epizod ten będzie się zwał „Band of Brothers” z opisem: Parszywa Zgraja wita wśród swoich starego przyjaciela. Może jeszcze ten epizod się pojawi.

Wyprawa Parszywej Zgrai po zapasy nie idzie po jej myśli.

Filoni pnie się po szczeblach karieryW ostatnich dniach Twitter obiegła wieść o awansie Filoniego - ma teraz tytuł wykonawczego reżysera kreatywnego (Executive Creative Director). Fani reagowali na to albo z entuzjazmem, albo z rezerwą, tylko że... stanowisko nie jest nowe. Jak zauważa Variety, mężczyzna ma je od dłuższego czasu, tylko pojawiło się ono dopiero ostatnio na jego profilu na stronie Lucasfilmu.

Na chwilę obecną ciężko ocenić co konkretnie będzie znaczyła zmiana stanowiska. Z jednej strony cieszą się fani Filoniversum, bo Dave słynie z tego, że co rusz nawiązuje w swoich opowieściach do opowiadanych wcześniej historii. Z drugiej, jego podejście do kanonu jest dość luźne, wystarczy wspomnieć zmiany jakich dokonały TCW i TBB chociażby w powieściowej „Ahsoce” czy komiksowym „Kananie”. Tylko czas nam powie co się stanie w przyszłości.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (4)

Parszywa Zgraja

„The Bad Batch” #3 na Disney+

2021-05-14 14:13:34 Różne

W dniu dzisiejszym swą premierę na Disney+ ma trzeci odcinek „The Bad Batch”, zatytułowany „Replacements”. Poniżej znajdują się opis, reklama zatytułowana „Mercenaries” i plakat z Sawem Gerrerą. Warto zwrócić uwagę na fakt, że - podobnie jak to było w przypadku „The Mandalorian” - filmików, newsów i przecieków jest coraz mniej. Wygląda na to, że to, co będzie się działo w nadchodzących odcinkach, będzie utrzymywane w najściślejszej tajemnicy, bo na chwilę obecną nie wiemy nawet jak będzie się nazywał kolejny epizod.

Parszywa Zgraja utyka na odległym księżycu.

Blasterowe nawiązania

Jak wyżej wspomnieliśmy - newsów jest coraz mniej, ale zawsze coś się znajdzie. Fani zauważyli, że blastery, których używają członkowie imperialnego oddziału Crosshaira, przypominają połączenie dc-17 i e-10. Tej ostatniej broni używali żołnierze na Mimbanie w „Hanie Solo”. Kto wie, może zatem czeka nas jakieś nawiązanie do spin-offa?Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (2)

Parszywa Zgraja

„The Bad Batch” #2 na Disney+

2021-05-07 17:53:20 Różne

W dniu dzisiejszym swą premierę na Disney+ ma drugi odcinek „The Bad Batch”, zatytułowany „Cut and Run”. Poniżej znajdują się opis i nowe reklamy.

Parszywa Zgraja składa wizytę staremu kontaktowi.Materiały promocyjne

Różnorakich cyfrowych gadżetów związanych z serialem ciąg dalszy. Na Oficjalnej możecie sobie ściągnąć tapetę na telefon i kartę do bingo - przydatną do przewidywania jak potoczy się odcinek.

Ekipa z KRT znalazła też nowe karty Toops i grafiki przedstawiające bohaterów, to jest kapitana Greya, Tarkina i Fennec.

Rau i Corbett o premierze plus wybielanie postaci

Dwoje głównych twórców serialu, czyli scenarzystka Jennifer Corbett i producent Brad Rau, udzielili wywiadu dla Fandomu. Powiedzieli w nim, że TBB jest duchowym spadkobiercą TCW, więc z tego właśnie powodu zdecydowano się na styl artystyczny „Wojen klonów”, a nie na przykład „Rebeliantów”. Nie znaczy to jednak, że jest identycznie i Brad zaznaczył, że skupili się bardziej na realizmie czy detalach. Ukłonem w stronę TCW jest również narracyjny wstęp Toma Kane'a, który nie pojawi się w dalszych odcinkach serii.

Podczas dyskusji nad tym, kto powinien zdradzić, wybór łatwo padł na Crosshaira - żołnierz skupia się na swoim zadaniu i jest metodyczny, więc wpasował się w tę rolę. Wedle Jennifer nie ma lepszego złoczyńcy niż ktoś znajomy, bo wie jak działamy i jak myślimy. W serialu jeszcze powróci wątek czipów inhibicyjnych i tego, czy snajper miał wybór, czy nie.

W kwestii, która poruszyła fanów - to jest zmiany kanonu komiksowego „Kanana” - Cobrett stwierdziła, że ekipa spędziła najwięcej czasu podczas produkcji odcinka właśnie nad sekwencją z rozkazem 66, że było dużo rozmów z Filonim i Rauem i choć może nie wszystko zgadza się w stu procentach, to po prostu jest to „inne spojrzenie na tę historię”.

Parszywa Zgraja to superżołnierze, którym wszystko wychodzi. Jak więc postawić przed nimi jakieś wyzwanie? Dać im dziecko do wychowania. Będziemy w serii powoli obserwować o co chodzi z modyfikacjami Omegi i jak rozwinie relację z każdym z członków ekipy.

Prócz wspomnianego wyżej retconu sporą część fanów zdenerwowała jeszcze jedna rzecz - wybielenie postaci. Jango, czyli dawca DNA żołnierzy Republiki, był grany w Epizodzie II przez Temuerę Morrisona, który ma polinezyjskie korzenie. I o ile w TCW klony faktycznie mają lekko ciemniejszy odcień skóry, o tyle w TBB nie bardzo - wystarczy spojrzeć na zdjęcia w tym artykule na io9. Tak samo uczyniono z młodym Kananem, który w „Rebeliantach” ma lekko latynoską urodę. Na razie żaden z twórców tego nie skomentował.

I znowu Hasbro

Dzięki przedmiotom kolekcjonerskim co jakiś czas docierają do nas różne przecieki. W tygodniu pojawiła się zapowiedź figurki z Black Series od Hasbro, a która przedstawia wiceadmirała Ramparta, który wystąpił zresztą w najnowszym epizodzie.Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (12)

Parszywa Zgraja

„The Bad Batch” #1 na Disney+

2021-05-04 17:09:43 Różne

Dziś, czwartego maja, w święto fanów „Gwiezdnych Wojen”, ma swą premierę nowy rozdział w historii animowanej Sagi: pierwszy odcinek „ The Bad Batch”, czyli „Aftermath”. Spis wszystkich epizodów znajdziecie w tym miejscu, jak zwykle zachęcamy do oceny i aktywności na forum. Przez weekend majowy zebrało się mnóstwo nowych materiałów promocyjnych i informacji, a wieczorem zapewne dojdą jeszcze kolejne.

Materiały promocyjne

Na początek ciąg dalszy twitterowego pojedynku na plakaty z ostatniego tygodnia. Czwarte miejsce zajął Crosshair, a piąte Wrecker. Zamieszczono również grafikę z Omegą i tutaj mamy ciekawą rzecz do zauważenia: przy każdym bohaterze w twitterowym poście użyto kojarzących się z nią emotek, a przy dziewczynce są to gwiazdy. Czy ma to jakieś znaczenie? Przekonamy się pewnie już wkrótce.Z nowych filmików mamy: spoty telewizyjne o nazwie „Extraordinary”, „Bad Batch by the Numbers” i „Tomorrow” oraz film przedstawiający poszczególnych członków Parszywej Zgrai.

Na Giphy możemy teraz wyszukać oficjalne naklejki z serialu.Twórcy o serialu

Dziennikarze z Geek Culture mieli okazję uczestniczyć w konferencji prasowej dotyczącej serialu. Główna scenarzystka, Jeniffer Cobrett, powiedziała, że dla niej szczególnie interesujące w TBB będzie ukazanie wczesnych dni Imperium. Zobaczymy planety, których mieszkańcy będą szczęśliwi, a do tego nieświadomi konsekwencji przejęcia władzy przez nowy rząd. Serial zachowa styl wizualny TCW jako hołd dla poprzedniej serii.

Wedle Dee Bradley Bakera Omega będzie miała ciekawą relację z klonami, zwłaszcza z Hunterem, który będzie dla niej jak ojciec/wujek. Do tego podobno łatwo będzie nam dostrzec podobieństwa do duetu Din Djarin i Grogu - tym bardziej, że dziewczynka będzie miała „interesujący własny potencjał różnych mocy”. Wedle producenta Brada Raua dodanie rodzinnej dynamiki sprawia, że zwykły serial akcji nabierze o wiele większej głębi. Pisanie postaci było naturalne dla Cobrett, bo kobieta służyła w marynarce i wie jak zachowują się osoby z oddziału.

W wywiadzie z Cnetem (uwaga na spoilery!) Jennifer potwierdziła, że pierwszy sezon będzie liczył 16 odcinków i ma nadzieję, że pojawi się ich jeszcze więcej. Z kolei dla Entertainment Weekly powiedziała, że nasi bohaterowie znajdą się w zupełnie nowym dla siebie środowisku - przede wszystkim poprzednio Republika zapewniała im wszystko czego chcieli, teraz trzeba będzie samodzielnie na siebie zarabiać.

Bardzo delikatnie starano się podejść do kwestii moralności zwykłych klonów - bo przecież w TCW byli tymi „dobrymi”, ale teraz służą Imperium. Będzie to pokazane między innymi poprzez „wybielenie” ich zbroi, „unormowanie” fryzur czy zlikwidowanie ksywek, ale Rau zaznaczył tu wyraźnie, że będą oni tymi złymi. Cobrett obiecała też, że zobaczymy znane postaci, ale wszystkie one zostały starannie wybrane, by nie było efektu małej galaktyki i fanserwisu. W kwestii aktów znanych z TCW - takowych nie będzie, dostaniemy raczej spójne i ciągłe historie bardziej w stylu „Rebeliantów” czy „Ruchu Oporu”, ale oczywiście zdarzą się drobniejsze przygody.

Przecieki potwierdzonePotwierdziły się
przecieki z LEGO, z czego najważniejszą informacją, którą można wynieść jest oczywiście (Spoiler):zdrada Crosshaira(Koniec Spoilera). Dodatkowo faktycznie pojawiają się te elementy, które wspomniano wcześniej, jak choćby speeder w limonkowym kolorze.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (10)

Parszywa Zgraja

Kim jest Parszywa Zgraja?

2021-05-01 20:18:55

Zła Partia, czy teraz Parszywa Zgraja to główni i tytułowi bohaterowie nowego serialu na Disney+, który wystartuje na dniach. To dobry moment, by się przyjrzeć kim właściwie są członkowie eksperymentalnego oddziału klonów 99, czyli najgorsi z żołnierzy, na których możemy trafić.

Parszywa Zgraja

Parszywa Zgraja

Na początek nazwa pochodzi od klona 99, którego widzieliśmy w odcinku Clone Cadets. Klon był zdeformowany i uznany za porażkę, ale wciąż był silny duchem. Oddał swoje życie, ratując innych. Numer oddziału ma go właśnie upamiętniać.Pomysł Parszywej Zgrai pochodzi bezpośrednio od George’a Lucasa. Po raz pierwszy pojawili się w finałowym sezonie „Wojen klonów”. Tamte odcinki należy traktować jako wstęp do serialu. Opowiadają o tym jak kapitan Rex wpierw spotyka Parszywą Zgraję, później wraz z Anakinem, Codym i Parszywymi biorą udział w odbijaniu Echa. Ostatecznie po jeszcze jednej wspólnej misji Echo uznaje, że lepiej się czuję ze Zgrają niż z innymi klonami i zostaje w grupie.

Hunter

„Mapy mogą się mylić, Hutner nigdy” twierdzi Tech.
Sierżant Hutner to przywódca grupy, który zawsze stara się wyglądać na wyluzowanego, nawet w sytuacjach stresowych. Może to kwestia czerwonej przepaski na głowie. Jego ulubiona broń to wibroostrze. Ma wyostrzone zmysły, więc jest wyśmienitym tropicielem. Nawet droidy nie mogą mu się ukryć. Potrafi nawet wyczuć drgania elektromagnetyczne i tym samym odnaleźć właściwą lokację.

Parszywa Zgraja: Hunter
Hunter


Tech

„On może wypełniać godzinami twoją głowę bezużytecznymi informacjami” Hutner o Techu.
Gadatliwy technik, ekspert od komputerów. Genetycznie zmodyfikowany tak, by miał dar technologiczny i naukowy. Jest świetlny w przesiewaniu danych, otwieraniu drzwi, czy tłumaczenia obcych języków w locie. Jest wspaniałym wsparciem, doświadczony na polu bitwy, szybko myśli. Mówi jeszcze szybciej.

Parszywa Zgraja: Tech
Tech


Crosshair

„Nie jest zbyt rozmowny, ale jak masz trafić cel z dziesięciu kilosów, to Crosshair to jest twój człowiek”, Hunter o Crosshairze.
Crosshair to przeciwieństwo Techa. Cichy, w dodatku często negujący autorytety, ale zawsze dlatego, że ma w głowie dobro swojej drużyny. Słynie ze swojej wykałaczki, którą podgryza i tego, że ratuje akcję.

Parszywa Zgraja: Crosshair
Crosshair


Wrecker

„Mam problem z grawitacją”, Wrecker o sobie samym.
Wielki, głośny i super silny Wrecker to mięśniak w drużynie. Wygląda na to, że praca sprawia mu radość, zwłaszcza gdy w grę wchodzą materiały wybuchowe. Entuzjastycznie mówi „Bum”. Jest porywczy i prawie niczego się nie boi, może z wyjątkiem wysokości.

Parszywa Zgraja: Wrecker
Wrecker


Echo (CT-1409)

Najnowszy narybek w drużynie. Kapral Echo to były szturmowiec ARC, więzień Separatystów, którego zmodyfikowano cybernetycznie, by wydobyć z niego informacje o taktykach Republiki. Teraz jest pół-droidem, pół-klonem. Razem z Techem są świetnymi partnerami, mogą spenetrować każdy system czy sieć. Choć ciężko było pożegnać mu się z wieloletnim partnerem Rexem, to jednak odnalazł się bardzo dobrze wśród Parszywej Zgrai.

Parszywa Zgraja: Echo
Echo


„Parszywa zgraja” będzie dostępna na Disney+ od 4 maja 2021. Niestety my wciąż musimy czekać na obecność tej usługi w Polsce.
KOMENTARZE (4)
Loading..