TWÓJ KOKPIT
0

Klasyczna Trylogia

Najlepsze momenty...

2002-11-26 16:25:00 TFN

Na stronie Sky News możemy znaleźć plebiscyt na scenę z filmów science-fiction, która najbardziej utrwaliła się w naszej pamięci. Są tam wymienione scenyz takich hitów jak choćby: Alien, Star Trek czy Łowca Androidów, no i nie zabraklo oczywiście sceny z filmu sci-fi wszechczasów - Gwiezdnych Wojen. Co więcej jest ona na ... pierwszej pozycji !
A konkretnie to mowa tu o scenie z ESB w której Darth Vader oznajmia Luke`owi iż jest jego ojcem. Niewątpliwie jest to też jedna z moich ulubionych scen i jakoś mnie nie dziwi że zajeła ona pozycję pierwszą :). Zaraz za nią, na pozycji drugiej mamy scenę rozpoczynającą film `Kosmiczna Odyseja 2001`.
Sprawdz pozostałe pozycje pod tym adresem.
KOMENTARZE (0)

Klasyczna Trylogia

Data wydania Sagi na DVD ...

2002-11-23 10:42:00

Według wszelkich znaków i wieści, Trylogia (E IV,V i VI) ukaże się w sprzedaży na DVD w maju 2006 roku, czyli równo rok po premierze Epizodu III. Jeżeli chodzi o całą Sagę, czyli wszystkie sześć części, zobaczymy dopiero w trzydziestą rocznicę premiery Star Wars Episode IV - A New Hope, tzn. 2007 r. i będzie ona zawierała wszystkie sceny jakie zostały usunięte w pierwotnych wydaniach.
KOMENTARZE (0)

Klasyczna Trylogia

Trylogia w IMAX??? UPDATE

2002-11-05 09:24:00 TFN

Przy okazji wprowadzania do sieci kin IMAX „Ataku klonów”, w niektórych z nich przeprowadzono ankietę. Wśród pytań były oczywiście, takie jak się film podobał, pod różnymi względami. Ale w jednym pytano na który film ankietowany by się wybrał. Na liście były cztery filmy:
Gwiezdne Wojny Część IV Nowa Nadzieja
Gwiezdne Wojny Część V Imperium Kontratakuje
Gwiezdne Wojny Cześć VI Powrót Jedi
Gwiezdne Wojny Część I Mroczne Widmo
Jak widać, ankieta była dość tendencyjna, więc jest wielce prawdopodobne, że coś jest szykowane.
Update, Lord Sidious, 7 listopada
Okazuje się, ż% na tej ankiecie były też wymienione inne filmy. A wśród nich Matrix 2, Powrót Króla i Harry Potter 3. Pozwolono też dodawać własne propozycje jak np. Indiana Jones, Szczęki czy Park Jurajski.
KOMENTARZE (0)

Klasyczna Trylogia

Kiedy ANH stała się IV?

2002-11-03 10:56:00 StarWars.Com

Steve Sansweet zapytany o to kiedy pojawił się napis “Część IV” w ANH odpowiedział, że wkrótce po niespodziewanym sukcesie Nowej Nadziei, Lucas ogłosił, iż jest to jedynie fragment większej sagi, i zaraz zabrał się za pracę nad „Imperium kontratakuje”. Na dodatek potem przyznał, że ma jeszcze kilka pomysłów na to, co było wcześniej, i że ANH to tak praktycznie sam środek. ANH było grane w 1977, trochę jeszcze w 1978, potem w 1979 wprowadzono je w ograniczonej liczbie ponownie do kin. Ale napis „Część IV Nowa Nadzieja” zaczęto wprowadzać do kopii dopiero między październikiem a grudniem 1980, czyli już po premierze TESB. Pierwszy raz ten napis pojawił się w kinach 10 kwietnia 1981, w kolejnym wprowadzniu ANH do kin.
KOMENTARZE (0)
Loading..