TWÓJ KOKPIT
0

Klasyczna Trylogia

Ostatni weekend TESB

2003-01-18 15:11:00 Box Office Mojo

Ten weekend to najprawdopodobniej ostatni weekend, w którym TESB znajduje się w pierwszej piętnastce największych hitów w USA. Różnica między nim, a „Dwiema wieżami” wynosi nie całe 3 miliony. W tym momencie nasuwa się jednak pytanie, czy TTT pokona też ROTJ (i AOTC). Sprawa jest dość ciekawa, bo analizując dokładnie wyniki finansowe TTT i AOTC można zauważyć pewną prawidłowość. TTT weszło na ekrany amerykańskie w środę i zarobiło 26 milionów. AOTC weszło w czwartek. Ale teraz najlepsze. Jak pominie się tą środę, to wynik finansowy AOTC i TTT jest wyjątkowo zbliżony. Zatem np. w 30 dniu wyświetlania TTT w USA ma dokładnie o 26 milionów więcej niż miało AOTC w 29 dniu wyświetlania. Zależność jest bardzo ciekawa, ale już na jej podstawie można wysunąć wioski, że rekordy ROTJ i AOTC (nawet ten z handicapem – IMAXem) raczej zostaną pokonane. Jednak wielce wątpliwe jest by TTT dogoniło Spider-mana, więc zarówno rekordy TPM, nie wspominając już o ANH pozostaną jeszcze przez jakiś czas trudne do dogonienia dla kogokolwiek.
KOMENTARZE (1)

Klasyczna Trylogia

ANH i TESB wśród filmów wszechczasów wg IMDB

2003-01-06 21:59:00 Filmweb

I kolejny ranking. Serwis internetowy Internet Movie DataBase zorganizował plebiscytowy, którego celem było ustalenie listy najlepszych filmów wszech czasów. Zwycięzcą głosowania, w którym udział wzięło 16 tys. internautów, został "Ojciec chrzestny". Na drugim miejscu znalazł się dramat "Skazani na Shawshank", a na trzecim "Ojciec Chrzestny II".

Filmy wszech czasów wg czytelników IMDB

1. "Ojciec chrzestny"
2. "Skazani na Shawshank"
3. "Ojciec Chrzestny II"
4. "Władca Pierścieni, część I - Drużyna Pierścienia"
5. "Obywatel Kane"
6. "Lista Schindlera"
7. "Casablanca"
8. "Siedmiu samurajów"
9. "Gwiezdne wojny"
10. "Władca Pierścieni, część II - Dwie wieże"
11. "Memento"
12. "Dr Strangelove"
13. "Lot nad kukułczym gniazdem"
14. "Okno na podwórze"
15. "Poszukiwacze zaginionej Arki"
16. "Podejrzani"
17. "Imperium kontratakuje"
18. "Amelia"
19. "Północ-północny zachód"
20. "Pulp Fiction"

Od siebie dodam jedynie, że IMDB jest największym na świecie wortalem filmowym. Żaden inny serwis nie ma opisanej takiej liczby filmów jak IMDB, no i żaden nie ma tylu użytkowników z całego świata.
KOMENTARZE (4)
Loading..