TWÓJ KOKPIT
0

Klasyczna Trylogia

Poprawiona wersja trylogii

2003-11-22 21:50:00 TFN

Od dłuższego czasu słychać najrozmaitsze informacje o wydaniu trylogii na DVD. Póki, co mówi się o dwóch – pierwszym, według najnowszych, acz wciąż jeszcze nieoficjalnych wieści – we wrześniu 2004 – gdzie film miały być głównie odświeżony, ale niezbyt zmodyfikowany, oraz wersji superspecjalnej, którą jakoby mamy zobaczyć w 2007 roku. Tym razem w sieci opublikowano informacje, jakoby prace nad wersją superspecjalna już trwały. Podano także najbardziej prawdopodobną listę domniemanych zmian. Lista ta jest o wiele bardziej rozbudowana, niż poprawienie mieczy czy chmurek (więcej >>>). Zawiera ona pewne spoilery:

AHN
1. Dodano marsz Imperialny do pierwszego pojawienia się Vadera na statku Lei.
2. Gdy Obi-wan opowiada Luke’owi o jego ojcu, w tle temat Anakina przechodzi w marsz Imperialny.
3. Efekt włączania i wyłączania mieczy świetlnych został poprawiony i nie ma tam skaczącej klatki.
4. Ma się pojawić nowa scena, w której Imperator rozwiązuje Senat – nakręcona w czasie zdjęć do Epizodu III.
5. W kantynie w Mos Eisley, Durosi zostali zastąpieni Neimoidianami, pojawiły się też nowe osobniki z ras występujących w prequelach. Tu należy wytłumaczyć jedną rzecz. Wkrótce po Mrocznym Widmie, gdy zauważono podobieństwo między Durosami a Neimoidianami, ogłoszono, że są tą samą rasą,< tylko, że po kolonizacji Neimoidi jej mieszkańcy trochę wyewoluowali.
6. Krwawiącą ręką w kantynie została zastąpiona, przez nie krwawiącą – gdyż miecz świetlny nie powinien pozostawić krwawiącej rany.
7. Oryginalna wersja sceny pojedynku Greedo z Hanem Solo została przywrócona. Tu znów należy się wyjaśnienie. Otóż w oryginalnej wersji klasycznej trylogii Han Solo strzelił pierwszy do Greedo. W wersji specjalnej to Greedo strzela pierwszy. Jest to o tyle dziwne, że z tak małej odległości Greedo straszliwie chybia. Na dodatek niedawno Lucas przyznał, że w wersji oryginalnej zrobiono błąd w montażu i to Greedo miał strzelać pierwszy.
8. Poprawiono trochę Jabbę i teraz, Han nie następuje mu na ogon.
9. R2-D2, który chwiejnym krokiem wjeżdżał po rampie Sokoła Millennium został zastąpiony przez wygenerowanego komputerowo.
10. Poprawiono też wszystkie statki kosmiczne.
11. Sokół Millennium unika teraz ognia myśliwców i niszczycieli robiąc uniki.
12. Tuż po zniszczeniu przez Gwiazdę Śmierci Alderaanu, pojawia się nowa scena, w której Yoda na Dagobah odczuwa to, co się stało. A następnie przeskakujemy do reakcji Obi-wana.
13. Dianoga w wysypisku śmieci na Gwieździe Śmierci jest poprawiona komputerowo i zobaczymy jej więcej.
14. Zniknął napis „Tractor Beam” – wiązka ściągająca. W jego miejsce pojawił się taki sam, lecz zapisany już w Aurebesh.
15. Na Gwieździe Śmierci przewija się więcej szturmowców.
16. Temuera Morrison podkłada głos pod wszystkich szturmowców.
17. Poprawiono pojedynek Obi-wana z Vaderem. Ma być teraz w nim więcej ruchów, ma być bardziej epicki. Być może pojawi się przez chwile w nim także muzyka z Duel of the Fates.
18. Zmieniono komputery i panele na Gwieździe Śmierci – by przypominały bardziej te z prequeli.
19. Plany Gwiazdy Śmierci w R2 mają bardziej przypominać to, co pokazano w Ataku Klonów.
20. Bitwa o Gwiazdę Śmierci jest ciekawsza. Zobaczymy więcej TIE Fighterów, a także myśliwców Rebelii. W tym kilka starych Naboo Starfighterów.
21. Ma się pojawić nowa scena, w której Vader ląduje na Coruscant. Wyląduje w tym samym budynku, w którym zrobił to Dooku pod koniec Ataku klonów. Tyle, że teraz nie jest on zaniedbany, a poważnie rozbudowany i pełni rolę Pałacu Imperialnego. Vader spotyka się tam z Palpatine’m i prosi o przebaczenia, a także informuje o nowej osobie władającej Mocą.
22. Chewbacca dostaje medal.

TESB
1. Tautany są teraz zrobione komputerowo.
2. Bitwa o Hoth jest trochę poprawiona. Zobaczymy jak statki Imperium lądują na planecie. Zobaczymy więcej pojazdów i starć miedzy żołnierzami obu stron. AT-AT będą też trochę poprawione.
3. Znów usłyszymy głos Temuery Morrisona jako szturmowców, a także Boby Fetta.
4. Statki kosmiczne zostaną poprawione.
5. Wielki kosmiczny ślimak będzie komputerowy.
6. Ian McDiarmid pojawi się w scenie rozmowy z Vaderem – została ona jakoby na nowo nagrana. Na dodatek rozmowa ta jest dłuższa i odnosi się bardziej do czasów prequeli.
7. Twarz Yody będzie animowana komputerowo, dzięki temu zyska on ciekawą mimikę. Na dodatek zostaną dołożone dwie sceny, wycięte, w których Yoda szkolił Luke’a.
8. Została dokręcona nowa scena, w której szturmowcy, tuż po złapaniu Lei, Hana i Chewiego, przynoszą Vaderowi pudło z fragmentami C-3PO. Vader polecił Chewiemu złożyć droida.
9. Efekty mieczy świetlnych zostały poprawione.
10. Upadek Luke’a w Mieście w Chmurach został na nowo nakręcony, z użyciem błękitnego ekranu i kaskadera.

ROTJ

1. Jabba jest teraz po części animowany klasycznie, a po części komputerowo.
2. Rancor został poprawiony i jest komputerowy.
3. Yoda także. Po jego śmierci zostają po nim ubrania, jak po Benie w ANH.
4. Ewoki są także komputerowe i jest ich o wiele więcej.
5. Istnieje plan by w chwili, gdy Luke i Leia rozmawiają o matce w tle leciało „Across the Stars”.
6. Temuera Morrison znów podłoży głos pod szturmowców i Bobę.
7. Ewoków w bitwie o Endor będzie więcej. Będą bardziej złośliwe i okrutne. Bitwa przez to ma być mroczniejsza.
8. Ponownie poprawiono białe smugi wokół statków kosmicznych.
9. Czarne krosty znikną z twarzy Palpatine’a.
10. Poprawiono efekty mieczy świetlnych. Znikły też cienie, które rzucały te miecze na podłogę.
11. W czasie śmierci, Anakina Marsz Imperialny powoli zmienia się w temat Anakina.
12. Sebastian Shaw ma być zastąpiony przez Haydena Christensena, – tyle, że odpowiednio ucharakteryzowanego. Nie koniec na tym. Anakin ma powiedzieć trochę więcej niż w oryginale. Ma przepraszać, za wszystko, co uczynił, co zniszczył i powiedzieć Luke’owi, że kocha go i jego siostrę. Poprosi Luke’a też o odbudowanie zakonu Jedi. Tuż przed samą śmiercią powie „Skończone”.
13. Zobaczymy więcej planet w końcówce filmu. Na Naboo zobaczymy Jar Jara, który jest teraz przywódca Gungan, którzy świętują wraz z ludźmi. Zobaczmy Watto na Tatooine, który teraz już porusza się tylko na lewitującym krześle. Podczas tych scen będzie słychać Across the Stars. Skończy się w wiosce Ewoków.
14. Duch Anakina to znów Hayden, tym razem u jego boku będzie stać także i Padme.

(koniec spoilerów)
Na tym jednak nie koniec. Podobno w 2007 – gdzie jakoby ma się ukazać wersja superspecjalna, zobaczymy też zmodyfikowane Mroczne Widmo, no i pewnie pozostałe części. Ile w tym prawdy, nie wiadomo.

Ciekawa jest też zbieżność pewnych faktów. Wkrótce po opublikowaniu tej listy, Lucas powiedział, że nie planuje żadnych więcej zmian w wersji specjalnej trylogii.
KOMENTARZE (78)

Klasyczna Trylogia

Najlepsze trylogie wszechczasów...

2003-11-15 01:16:00 MSN

Filmy Kieślowskiego lepsze od "Władcy Pierścieni". Najlepsze filmowe trylogie wszech czasów

Na stronie internetowej MSN opublikowano listę dziesięciu najlepszych filmowych trylogii wszech czasów. Są tutaj i słynne "Gwiezdne wojny" i "Władca Pierścieni" (choć trzeci film z tej serii dopiero przed nami), ale wyżej na liście od tych popularnych filmów znalazła się trylogia "Trzy kolory" w reżyserii Krzysztofa Kieślowskiego.

Wśród tych, które rozważano na tej liście były zarówno te, które były planowane od początku jako trylogie, jak i te, do których dorabiano kolejne części. Pod uwagę wzięto także cykl o Indiana Jonesie, który na razie wciąż jeszcze jest trylogią.

Na 10 pozycji uplasował się "Władca Pierścieni" – to jedno z największych przedsięwzięć w historii kina.

Na 9 pozycji autorzy listy umieścili Trylogię umarłych George'a Romero, w której skład wchodzą: "Noc żywych trupów", "Poranek żywych trupów" i "Dzień żywych trupów".

Na 8 pozycji są klasyczne "Gwiezdne wojny". Autorzy rankingu argumentowali to, w ten sposób, że dla każdego prawdziwego fana Gwiezdna Saga, to przede wszystkim klasyczna trylogia.

Na 7 – trylogia "Martwe zło" – Sama Ramiego, kończąca się słynną "Armią Ciemności".

Na 6 – kino indyjskie i trylogia Apu.

Na 5 – "Mad Max" w wykonaniu Mela Gibsona.

Na 4 – inspirowana filmami Quentina Tarantino, japońska trylogia "Dead or Alive".

Na 3 – "Trzy kolory" Krzysztofa Kieślowskiego – dzieło reżysera, artysty odwołujące się do flagi francuskiej i haseł wolności, braterstwa i równości. "Niebieski", "Biały", "Czerwony" – to tytuły każdemu miłośnikowi kina znane bardzo dobrze.

Na 2 – wielka trylogia Francisa Forda Coppoli – "Ojciec chrzestny".

Na 1 – trylogia Bezimiennego Sergio Leone ("Za garść dolarów", "Za kilka dolarów więcej" oraz "Dobry, zły i brzydki").
KOMENTARZE (2)

Klasyczna Trylogia

Trylogia na DVD i...

2003-11-07 15:27:00 WP.pl


Na WP.pl ukazał się następujący artykuł:

Studio LucasFilm poinformowało, iż we wrześniu 2004 r. ukaże się na rynku edycja DVD trzech filmów wchodzących w skład oryginalnej trylogii Gwiezdne wojny: Nowa Nadzieja, Imperium kontratakuje i Powrót Jedi.

Będzie to pierwsze wydanie owych filmów na DVD w historii. Nie wiadomo na razie jakie dodatki znają się na krążkach, ale przedstawiciele LucasFilm zapewniają, że będzie ich niemało.

Natomiast dopiero w styczniu 2005 r. ma zostać pokazany pierwszy zwiastun realizowanego obecnie 3. Epizodu Gwiezdnych Wojen.

KOMENTARZE (22)

Klasyczna Trylogia

Powrót Jedi w Polsacie

2003-11-04 07:01:00 TV Polsat

Już jutro telewizja Polsat wyemituje Imperium kontratakuje (więcej >>>). Tym razem na kolejną część sagi nie będziemy musieli długo czekać. Powrót Jedi zostanie wyemitowany dnia 11 listopada o godzinie 11:20.
KOMENTARZE (22)

Klasyczna Trylogia

Zmiany w wersji specjalnej

2003-11-03 10:30:00 Lord Sidious i Stopklatka.pl

Lord Sidious donosi:

W czasie niedawnych pokazów wersji specjalnej "Gwiezdnych wojen" w USA okazało się, że ekipa Lucasa dokonała kilku poprawek w filmie. Fani zaczynają zadawać pytania, w jakim celu?

Jedną ze zmian jest dodanie komputerowych chmurek podczas zachodu binarnych słońc na planecie Tatooine. Inną jest już właściwe pokolorowanie mieczy świetlnych podczas pojedynku Vadera z Obi-wanem. Zmiany te są mało istotne, acz dla fanów zauważalne. Nie wiadomo czy są to przygotowania pod wersję Super Specjalną, w której miałoby znaleźć się wiele nowych scen, w tym także dokręconych w czasie produkcji prequeli.

Drugą możliwością jest przygotowanie wydania DVD. Jak można było zauważyć na niedawnym wydaniu Indiany Jonesa, dokładnie odrestaurowano tam obraz i dźwięk. To samo na pewno będzie czekać i klasyczne trzy części "Gwiezdnych wojen". Zatem pojawia się pytanie, czy faktycznie prace nad jednym z najbardziej oczekiwanych wydań DVD są już zaawansowane? Może sprawdzą się pogłoski o tym, iż Trylogię na DVD zobaczymy przed gwiazdką 2004 roku.

KOMENTARZE (23)
Loading..