TWÓJ KOKPIT
0

Klasyczna Trylogia

C-3PO i prawda...

2003-02-26 21:13:00 za RAJ z Gildia

Na początku Nowej Nadziei na pokładzie Tantiva IV C3PO zna Leię, jednak na Tatooin na pytanie Luka odpowiada, że nie ma pojęcia kim ona jest. Okazuję się, że wyjaśnienia należy szukać w słuchowisku radiowym. Tuż przed zaatakowaniem Tantiva kapitan Antilles - właściciel droidów wydaje im polecenie ukrywania tożsamości Lei oraz jej obecności na pokładzie okrętu. Przekazuje jej także uprawnienia do wydawania poleceń droidom - co Leia wykorzystała nakazując R2D2 odnalezienie Obi Wana za wszelką cenę. Dla znających angielski:
"This is a command/control instruction. Both of you will restrict and protect all references to Leia Organa's identity and presence inboard this vessel. She is designated a command/control voice."

KOMENTARZE (7)

Klasyczna Trylogia

Oryginalnej trylogii nie będzie na DVD

2003-02-12 13:14:00 Stopklatka

Na Stopklatce znalazła się poniższa informacje, dotycząca wydania trylogii na DVD.
Podczas jednego ze spotkań odbywających się w ramach imprezy "A Tribute to Industrial Light & Magic and Skywalker Sound", którego celem była prezentacja możliwości oraz dokonań tych dwóch przesięwzięć (fabryki efektów specjalnych ILM oraz studia efektów dźwiękowych Skywalker Sound) George Lucas przedstawił swoje stanowisko odnośnie epizodów IV-VI sagi "Gwiezdnych wojen".
Według słów Lucasa oryginalne wersje tych filmów nigdy nie zostaną wydane na DVD. Zamiast nich zostaną przygotowane i wydane wersje specjalne tych filmów. Swoje stanowisko George Lucas uzasadnia tym, że z pokazywanych w kinach w latach 70. i 80. wersji filmów nigdy nie był do końca zadowolony. Pomimo faktu, że filmy te stanowiły przełom w zastosowaniu efektów specjalnych Lucas zawsze uważał filmy za nie do końca dobre zrealizowane - nie na wszystko starczało pieniędzy. Dużo bliższymi jego pierwotnej wizji są edycje specjalne filmów i to one znajdą się na przygotowywanych płytach DVD.
W wielu serwisach internetowych ukazały się protesty zawiedzionych fanów oraz redaktorów magazynów, którzy proszą Lucasa o wydanie epizodów IV-VI także w wersji oryginalnej. Ponad 70% głosujących w największym serwisie internetowym poświęconym filmom serii "Gwiezdnych wojen" - TheForce.net opowiedziało się za tym, że chcieliby wejśc w posiadanuie obu wersji - zarówno oryginalnej, jak i specjalnej. Za kupnem wyłącznie wersji oryginalnej głosowało niedużo ponad 8%, a za wersją specjalną opowiedziało się 17% głosujących. Wielu wypowiadających się na łamach magazynów internetowych twierdzi, że Lucas zyskałby wiele wydając wersje oryginalne sagi w najprostszej formie na DVD - nawet bez ich oczyszczania i bez żadnych dodatków. Jak się jednak okazuje ponad 60% głosujących w ankietach TheForce.net nie wierzy w jakąkolwiek zmianę decyzji George'a Lucasa.
W celu integracji osób chcących wpłynąć na decyzje Geroge'a Lucasa stworzony został, a właściwie jest dopiero tworzony, serwis internetowy OriginalTrilogy.com, na którym można na razie znaleźć jedynie odnośnik do petycji skierowanej do rąk Lucasa.

Pozostaje mi więc chyba tylko zaprosić was na serwis OriginalTrilogy.com.
KOMENTARZE (3)

Klasyczna Trylogia

Dlaczego nowe filmy wychodzą szybciej na DVD niż stare...

2003-02-04 18:46:00 TFN

Wiele osób nurtuje pytanie, dlaczego nowe filmy wychodzą na DVD tak szybko, podczas gdy wiele perełek z lamusa próżno szukać na płytach. Czy to tylko związane jest z tym, że na reklamę nowych filmów wydaje się mnóstwo pieniędzy i warto potem wydać szybko wersję na DVD, póki o filmie się jeszcze pamięta, a na promocję starszych pozycji trzeba by było dużo wydać? Nie do końca. Okazuje się także, że bardzo ważna jest jakość starych filmów. Wiele z nich nie nadaje się do nagrania wprost na DVD, o czym producenci pamiętają przy najnowszych produkcjach. Nie chodzi tu tylko o technologię, ale i zużycie oryginalnej taśmy. Praktycznie każdy stary film wymaga cyfrowej obróbki. Niedawno w USA pojawiło się DVD z filmem Bulwar zachodzącego słońca Billy’ego Wildera z 1950. Cyfrowa obróbka, a raczej należy powiedzieć całkowita renowacja filmu zajęła ponad 2 lata. Taśma była tak zniszczona, że nie wiadomo jak długo by jeszcze wytrzymała. Czyli można powiedzieć, że wydanie DVD tak na prawdę uratowało Bulwar, przed zniszczeniem. Inną sprawą jest to, że obecnie rynek DVD praktycznie wymaga umieszczenia jakiś dodatków, nad którymi też warto popracować. Zatem czy czekanie na trylogię Gwiezdnych Wojen na DVD jeszcze ponad trzy lata to dużo, czy mało? No cóż, warto wiedzieć, że nie będą mogli jej zacząć robić w ostatniej chwili.
KOMENTARZE (1)
Loading..