TWÓJ KOKPIT
0

Klasyczna Trylogia

Już prawie 20 tysięcy osób podpisało petycję...

2003-03-25 19:23:00

Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że powstała petycja, której celem jest namówienie Lucasa, aby wydał na DVD nie tylko klasyczną trylogię w wersji specjalnej, ale także i w tej oryginalnej (więcej. Ja należę do przeciwników wersji specjalnej i tę petycje podpisałem bez zwłocznie. Prowadziłem też z Jayem rozmowy w sprawie udzielenia mu popracia i niedawno, bo chyba z tydzień temu Jay opublikował finalną wersję petycji. Uzgodniliśmy, że zostanie ona przetłumaczona na polski i zamieszczona na Bastionie. Tak, by nie namawiać Was do podpisywania się w ciemno. Zapraszam do zapoznania się z treścią petycji : tutaj i jej podpisania.
KOMENTARZE (13)

Klasyczna Trylogia

Aktorzy, pracujący za orzeszki ziemne....

2003-03-19 19:45:00 StarWars.Com

Ostatnio na oficjalnej pojawiło się to zdjęcie:

I podpis, że to aktor, a właściwie aktorka, która pracowała jedynie za orzeszki. Warto przypomnieć tę niecodzienną postać. Mowa oczywiście o słonicy Mardji (słoń indyjski) z Marine World Africa w północnej Kaliforni, która w ANH grała Banthę. Kostium, który nosiła został zrobiony przez Leona Elixona, acz chyba nie był zbyt wygodny, gdyż słonica, wielokrotnie próbowała go zdjąć, co powodowało pewne opóźnienia. Poza tym, była grzeczna na planie. Mardji zmarła w roku 1995 (czyli nie doczekała się komputerowych banth), miała 44 lata.
Na koniec kilka zdjęć z Behind The Magic:KOMENTARZE (2)

Klasyczna Trylogia

O wydaniu oryginalnej klasycznej trylogii na DVD

2003-03-13 21:51:00 TFN

Okazuje się, że nie tylko niektórzy fani martwią się tym, że klasyczna trylogia ma być wydana jedynie w wersji specjalnej w 2006 lub superspecjalnej (więcej >>>) w 2007. Część osób chętnie ujrzałoby wersję oryginalną, czyli tę, która pojawiła się w kinach, w latach 70. Okazuje się, że również Kongres Stanów Zjednoczonych, a dokładniej jego biblioteka, chętnie widziałby wydanie DVD oryginalnej wersji. Gwiezdne Wojny, były jednym z pierwszych 25 filmów uznanych za Część Dziedzictwa Narodowego. Steve Leggett, koordynator działu ochrony filmów w bibliotece wierzy, że dzięki wydanie na DVD obu wersji, byłoby nie tylko ukłon w stronę fanów, ale i bardzo ciekawa rzecz dla historyków i naukowców.
Lucasfilm stwierdził, że na dzień dzisiejszy nie mają żadnych konkretnych planów odnośnie trylogii na DVD; i nie będzie ich, aż do czasu zakończenia prac nad Epizodem III.
O fanowskich pomysłach na wydanie oryginalnej wersji trylogii pisaliśmy wcześniej.
KOMENTARZE (6)
Loading..