TWÓJ KOKPIT
0

Klasyczna Trylogia

Imperium kontratakuje w Polsacie

2003-09-28 20:46:00 Darth_Fizyk za TeleMagazynem

Jak donosi Darth Fizyk z Jedi Temple, jeden z aktywniejszych użytkowników Forum, a także jedna z najważniejszych osób na Polskim Forum na TFN, w Telemagazynie, w dodatku do Gazety Lubuskiej jest informacja, że w piątek, to jest 3 października o godzinie 21:50 telewizja Polsat wyemituje „Gwiezdne wojny część V Imperium kontratakuje”. Jest to informacja prawdopodobna, zresztą tak by wynikało z harmonogramu, na początku miesiąca kolejny epizod, problem w tym, że w innych programach telewizyjnych, np. tym z Gazety Wyborczej, To&Owo, czy na Witrualnej Polsce jest wpisany film „Zbuntowana księżniczka”. Wygląda na to, że będziemy musieli jakoś sprawdzić tę informację, oby wcześniej niż w piątek.

Update, 03 października, Lord Sidious - i wyszło jednak, że był to niestety bład Telemagazynu. A szkoda.
KOMENTARZE (18)

Klasyczna Trylogia

Czy sir Alec Guinnes lubił Obi-Wana?

2003-09-24 17:14:00 Dushqua za WP.PL

Na Wirtualnej Polsce Znalazł się tekst o sir Alecu Guinnesie, a dokładniej o jego listach opublikowanych niedawno w biografi aktora. Oto co możemy przeczytać w portalu WP:

Listy i wspomnienia Aleca Guinnesa, osławionego między innymi rolą Obiego-Wan Kenobiego (na zdj.), opublikowane w wydanej niedawno biografii ujawniają niechęć aktora do Gwiezdnych wojen.

Z listów i pamiętników aktora zamieszczonych w książce Piersa Paula Reada 'Alec Guiness: The Authorised Biography' wynika, że Guinness był zadowolony jedynie z gaży w wysokości 150 tysięcy dolarów oraz 2% udziału w zyskach.

W liście do przyjaciółki Anne Kaufman aktor napisał: "Nie mogę powiedzieć, że podoba mi się ten film. Każdego dnia dostaję wielkie arkusze różowego papieru z nowymi dialogami, ale żadne z nich nie czynią mojej postaci bardziej zrozumiałą albo chociaż znośniejszą. Myślę tylko z wdzięcznością o uroczym honorarium, które zapewni mi byt do kwietnia przyszłego roku (...); Mark Hammill i Tennyson (chyba coś pokręciłem) Ford... taki ociężały i niezgrabny młody człowiek, który prawdopodobnie jest bardzo inteligentny i zabawny - mój Boże, oni sprawiają, że czuję się jak 90-latek, a traktują mnie jakbym miał 106 lat. O, Harrison Ford, słyszałaś może o nim?"

W swoim dzienniku gwiazdor zapisał: "Żałuję, że występuję w tym filmie, chociaż dzięki niemu zarabiam. Lubię swoich współpracowników, ale to nie jest aktorstwo. Żałosne dialogi ulegają ciągłym zmianom, które nie wnoszą zbytniej poprawy, a ja czuję, że jestem stary i straciłem kontakt z młodymi"

Bolesne doświadczenia Guinnessa zostały nagrodzone po obejrzeniu ostatecznej wersji filmu, bowiem w innym miejscu dziennika zapisał on: "To zawrotny i technicznie doskonały spektakl - ekscytujący, bardzo głośny i serdeczny".

Tutaj jest link do tekstu na wp.pl.
KOMENTARZE (13)

Klasyczna Trylogia

Trylogia na DVD w 2004?

2003-09-17 21:15:00 TFN

Ekipie The Digital Bits udało dokopać się do informacji, która jeśli okaże się prawdą, będzie prawdziwą sensacją. Otóż według ich sprawdzonych informatorów Lucasfilm poważnie rozważa wprowadzenie trylogii na DVD w roku 2004, a nie jak to było zapowiadane wcześniej w 2006. Jeśli wierzyć pogłoskom, trylogia na DVD ukazałaby się w 4 kwartale 2004 roku. Na dodatek formatem i wszystkim mocno przypominałaby trylogię Indiany Jonesa (więcej), która do sklepów trafi 21 października. Najprawdopodobniej pakiet składałby sij z 4 płyt. Trzy to byłyby filmy, natomiast ostatnia płyta to dodatki. Ludzie z ucasfilm przyznają, że nie ma zbyt wielu materiałów dodatkowych na płyty z trylogii, więc to rozwiązanie wydaje się być całkiem realne. Ba, nawet nie wyklucza późniejszego wydania rozszerzonego. Być może zatem faktycznie cz%kałaby nas jeszcze wersja superspecjalna, która według wcześniej doniesień ma się ukazać w 2007 na 30 urodziny Gwiezdnej Sagi.

Należy zwrócić także uwagę na jeden fakt, a mianowicie to, że dotychczas Lucasfilm zarzekał się, iż trylogia będzie wydana na DVD dopiero po zakończeniu prac nad Epizodem III. Czyżby Lucasowcy zmienili zdanie, jeśli tak, to pewnie zmienią je jeszcze w kilku innych sprawach. Jak donosi The Digital Bits, pewne prace nad wprowadzeniem trylogii w 4 kwartale 2004 już podjęto. Pozostaje tylko czekać na potwierdzenie tej informacji.
KOMENTARZE (13)
Loading..