TWÓJ KOKPIT
0

Klasyczna Trylogia

Opakowania Trylogii na DVD

2004-02-29 18:13:00 KamuiWeb

Na KamuiWeb pokazano okładki do DVD z Oryginalną Trylogią. Jak donosi ta strona, informacje pochodzą z Neurosyndicate, która to firma zajmuje się produkcją opakowań do filmów. Oni są odpowiedzialni między innymi za pudełko do antologii Aliens.
Niedawno ukazały się tam zdjęcia trzech opakowań DVD do Trylogii Gwiezdnych wojen.

Final Conflict - Ostateczny Konflikt

The Imperial Collection – Kolekcja Imperialna

Jedi vs Sith


Jak widać pierwsza okładka przypomina opakowania VHS z Edycją Specjalną z 1997 roku, pozostałe to już zupełnie nowe pomysły.
Teraz należy oczekiwać na ewentualne potwierdzenie od LucasFilmu...
KOMENTARZE (30)

Klasyczna Trylogia

Petycja o oryginalną trylogię

2004-02-15 17:05:00 Lord Sidious za TFN

Gdy 10 lutego 2004, ogłoszono, że 21 września 2004 pojawi się na DVD Klasyczna Trylogia Gwiezdnych Wojen, większość fanów ogarnęła euforia. Dopiero po jakimś czasie, do niektórych dotarła wiadomość, że filmy, które pojawią się na płytach, będą wersją specjalna z 1997 roku. Spowodowało to znaczny przypływ podpisów fanowskich, pod petycją o wydanie oryginalnej wersji Gwiezdnych Wojen, tych, w których zakochały się miliony ludzi w latach 70. i 80. Obecnie liczba podpisów wynosi już ponad 50 tysięcy i zbliża się do 55 tyś. Z szczegółami petycji można zapoznać się tutaj.
KOMENTARZE (17)

Klasyczna Trylogia

Oficjalnie! Klasyczna trylogia Gwiezdnych Wojen na DVD już 21.IX

2004-02-10 15:44:00 Lord Sidious, Stopklatka, Oficjalna

Potwierdziły się weekendowe doniesienia na temat daty wydania oryginalnej trylogii "Gwiezdnych wojen" na DVD. Obecnie wiadomo już oficjalne, że czterodyskowy pakiet ukaże się 21 września tego roku.

Podobnie jak wydana w ubiegłym roku trylogia przygód Indiany Jonesa, także trylogia "Gwiezdnych wojen" zostanie cyfrowo odświeżona i będzie dostępna wyłącznie w zawierającym cztery płyty komplecie. Będą to wersje specjalne filmów, które gościły w kinach w 1997 roku. Każdy z filmów trylogii - "Gwiezdne wojny", "Powrót Jedi" "Imperium kontratakuje" - wydany zostanie na oddzielnym dysku. Czwarta płyta zawierała będzie natomiast dodatki, a wśród nich sceny nigdy wcześniej nie pokazywane i materiały z planów poszczególnych filmów.

Wydanie DVD klasycznej Trylogii Gwiezdnych Wojen z pewnością należy do najbardziej oczekiwanych wydań filmowych na tym nośniku. Filmy te wywarły i wciąż wywierają olbrzymi wpływ na miliony widzów na całym świecie, a także wciąż inspirują wielu twórców. Bez wątpienia, jest to jeden z najważniejszych cykli w historii kina, który nie tylko zrewolucjonizował sposób robienia efektów, ale przede wszystkim zmienił całkowicie kino rozrywkowe. To co było kiedyś filmem klasy B, stało się sztandarową produkcją Hollywood. Przy tym wszystkim, Lucasowi udało się stworzyć coś więcej, niż tylko film rozrywkowy, udało się stworzyć mitologię, wszechświat i jeszcze potrafił na tym zarobić.Należy zwrócić także uwagę na fakt, że nawet wydania wideo nie należały do zbyt częstych, choć pojawiały się co jakiś czas. Bardzo szybko znikały z półek, a Lucasfilm kazał czekać czasami wiele lat, na kolejne reedycje. Oczekiwanie na Trylogię na cyfrowym nośniku trwało wiele lat. Początkowo wszystkie sześć filmów (wraz z prequelami) miało być wydane dopiero w roku 2006. Potem opcję tę trochę złagodzono, i od 2001 zaczęto wydawać nowe filmy na DVD. Cały czas mówi się także o wersji superspecjalnej w 2007 lub może nawet 2006 - aczkolwiek ta informacja wciąż jest całkowicie nieoficjalna.

Mike Dunn, szef Fox Video, wydawcy pakietu z trylogią, oświadczył w jednym z wywiadów, że obecnie trwają prace nad listą materiałów dodatkowych, które znajdą się na poszczególnych płytach. Dunn przewiduje, że każda płyta z filmem zawierała będzie komentarz Lucasa i innych członków ekipy. Cena pakietu wynosiła będzie najprawdopodobniej 50 dolarów.

W chwili obecnej nie podano jeszcze szczegółów dotyczących wydania DVD. W USA ma ono mieć dźwięk Dolby Digital 5.1 Surround EX, a także podpisy po angielsku, francusku i hiszpańsku. Będzie się składać z 4 płyt. Na trzech będą filmy, z odświeżoną grafiką jak i dźwiękiem, a na 4 płycie znajdziemy dokumenty i niepublikowane zdjęcia z produkcji trylogii.

Warto dodać, że przez lata, Trylogia była najbardziej oczekiwanym wydaniem na DVD wszechczasów. Wydanie polskie powinno być także 21 września, lub w kilka dni po tym wydarzeniu.
KOMENTARZE (44)

Klasyczna Trylogia

Trylogia na DVD

2004-02-07 12:32:00 Stopklatka.pl

Jak donoszą wiarygodne źródła serwisu The Force.net, zbliża się oficjalne ogłoszenie premiery DVD pakietu epizodów IV, V i VI sagi "Gwiezdne wojny".

Jeżeli informacje te zostaną potwierdzone, w najbliższy wtorek powinniśmy usłyszeć, że czterodyskowy pakiet znajdzie się w sprzedaży 21 września br.. Na dzisiaj brak jeszcze informacji o zawartości poszczególnych płyt, ale jak wskazują wcześniejsze przecieki, powinniśmy się spodziewać wydania bardzo podobnego do wydanej w ubiegłym roku na DVD trylogii przygód Indiany Jonesa.

KOMENTARZE (16)
Loading..