Klasyczna Trylogia

Wnętrze pudełka DVD Trylogii

StarWars.com
2021 września pojawi się wydanie trylogii na DVD. O tym co znajduje się na 4 dyskach pisaliśmy już wielokrotnie. Podawaliśmy też wzory okładek, ale dopiero dziś Oficjalna zaprezentowała je wraz z wyglądem płyt. Jak pisaliśmy wcześniej są one zachowane w stylistyce wydań DVD Epizodu I i II, łącząc sagę w jedną całość. Na dyskach jednak dostaniemy nadruki stylizowane na plakatach, które reklamowały filmy podczas ich premier. Zatem obrazek wykorzystany na płycie z Nową Nadzieją jest autorstwa Toma Junga, Imperium - Rogera Kastela, a Jedi Kazuhiko Sano.
Bonusowy dysk zawiera jeden z wczesnych projektów Dartha Vadera, który wyszedł spod ręki Ralpha McQuarriego. Zresztą na dysku tym znajdują się dokumenty o źródłach i pierwowzorach sagi.
Kolekcjonerów na pewno ucieszy wiadomość, że Epizod III będzie miał zachowaną podobną kolorystykę i styl, gdy będzie wydany na DVD. Będzie zatem można na półce trzymać trylogię, albo w zbiorczym pudełku, albo ułożyć sobie kompletną sagę razem - od Epizodu I do VI, która kolorystycznie będzie doskonale ze sobą współgrać na półce.

Obecnie cena trylogii np. w Ocean DVD wynosi koło 220 PLN. Znaczy, że pewnie będzie można to kupić gdzieś za 200 PLN np. w MediaMarkt.

Opakowania zbiorcze znajdują się tutaj.

Zmiany w Trylogii na DVD

LS i Millennium Falcon
28

Szpieg strony Millennium Falcon o kryptonimie Raith Sienar zaprezentował listę zmian w jesiennym wydaniu trylogii na DVD. Czy prawdziwa? W natłoku tylu różnych plotek, chyba już nikt nie wie, jak będzie wyglądać trylogia 21 września. Co ciekawe zmiany opatrzono tytułem „Piosenka zostanie ta sama”. A oto lista zmian:
Epizod IV: Nowa Nadzieja:

- Poprawiono efekt mieczy świetlnych w pojedynku Vadera z Kenobim.
- Napisy na promieniu ściągającym są teraz w Aurebesh.
- Zmiany w scenie Hana i Greeda.
- Jabba Hutt zostanie poprawiony względem Wersji Specjalnej.
- Będą ujęcia Boby Fetta.
- Poprawiona zostanie scena w której Han depcze ogon Jabby Hutta i mówi „Jesteś wspaniałą istotą ludzką”.
Epizod V: Imperium Kontratakuje
- Imperatora zastąpił już Ian McDiarmid (pisaliśmy o tym np. tutaj
Scena ta zostanie jeszcze bardziej zmieniona. Zostaną zmienione kwestie dialogowe, z których będzie wynikać, że Imperator wie, iż to Luke zniszczył Gwiazdę Śmierci i że to syn Vadera. Ma zostać też zmieniona muzyka – a dokładniej dodany temat Imperatora z Powrotu Jedi.
Epizod VI: Powrót Jedi
- Hayden pojwi się jako duch (o tym też pisaliśmy).
- Kwestia w której Leia wspomina matkę w wiosce Ewoków, zostanie albo całkowicie usunięta, albo zmodyfikowana.
- Naboi pojawi się pod koniec filmu, podczas celebracji planetarnych. Będzie to ujęcie z helikoptera, przypominające Theed podczas inwazji z TPM, w którym to AAT suną po ulicach wprost do pałacu.
Materiały dodatkowe
Tu pojawiają się informacje o zabawce Epizodu III, dokumencie o Vaderze, a także krótki film Warwicka Davisa o Wickettcie walczącym z Bobą Fettem na Drugiej Gwiezdzie Śmierci, nakręconym na planie „Powrotu Jedi” (O filmach kręconych na planie ROTJ pisaliśmy tutaj).

Prawdziwe opakowania Trylogii na DVD !

TFN
26


Na łamach TFN pojawiły się zdjęcia sklepowych reklam Trylogii na DVD. Widać na nich prawdziwe pudełka, a także płytę z dodatkami, jakie na pewno ujrzymy po rozpakowaniu srebrnego opakowania w dniu 21 września.
Jak można się domyślić wcześniejsze doniesiania o okładkach Trylogii na DVD były nieprawdziwe.

Greedo w Klasycznej Trylogii.

LS za StarWars.com
16


Bardzo ciekawą rzeczą a propos klasycznej trylogii, jest sposób, w jaki został nagrany Greedo w ANH. Otóż film był kręcony w Anglii - sceny w kantynie Mos Eisley. Na planie pojawił się Harrison Ford jako Han Solo oraz Paul Blade jako Greedo. Nosił on maskę Rodianina, ale w ogóle nie można było nią artykułować słów, gestów czy uczuć. Lucasowi bardzo się to nie podobało, ze Greedo to tylko nieruszająca się kukła pozbawiona emocji. W Stanach postanowił podrasować z ekipą maskę Greeda i wtedy trzeba było nagrać z nim sceny od nowa. Ponieważ nie było możliwości ani ściągnąć ponownie Paula Blake'a ani tym bardziej Harrisona Forda, do roli Greeda zatrudniono Marię de Aragon. Nagrała ona rolę Rodanina w Kalifornii, bez udziału Harrisona Forda, z którym nigdy się nie spotkalą na planie. Na dodatek Grendo mówił w języku Keczua, używanym przez potomków Inkow w Andach, w Ameryce Południowej.

O Greedo możecie przeczytać w encyklopedii.

George Lucas zmienia "Gwiezdne wojny"

Onet.Pl
42

Zaniepokojeni fani "Gwiezdnych wojen" donoszą, iż George Lucas chce pozmieniać szczegóły w swoich starych obrazach.

21 września w USA ukaże się na DVD długo oczekiwane wydawnictwo "The Star Wars Trilogy". Fani nie dostaną jednak całkowicie oryginalnych filmów, lecz nowe wersje nieco zmienione przez Lucasa. Jak donosi magazyn "Video Store", zmiany wprowadzone przez reżysera dotyczą m.in. wyglądu niektórych postaci. Lucas dokonał zmian cyfrowo, by postacie wyglądem odpowiadały tym z trzech nowych części gwiezdnej sagi. Steve Sansweet, odpowiadający za kontakty z fanami w firmie LucasFilm, stwierdził nawet, że na DVD ukażą się "takie filmy, jakimi dziś widzi je George Lucas". Niektórzy fani wyrazili swoje zdecydowane niezadowolenie z decyzji, iż oryginalne wersje wyświetlane przed laty w kinach nie będą dostępne na DVD.


O zmianach z Anakinem pisalismy tutaj, a z Palpatinem tu. Jest jeszcze potencjalna lista wszystkich zmian, na ile prawdziwa, zobaczymy we wrześniu.

O ciągłych zmianach Lucasa porozmawiajmy w tym topicu na Forum.

Archiwum wiadomości dla działu "Klasyczna Trylogia"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.