TWÓJ KOKPIT
0

Klasyczna Trylogia

Return of the Ewok

2005-04-29 21:07:00

Parę lat temu, jeszcze na Bastionie wspominałem o filmie "Return of the Ewok" (więcej). Gdy pojawił się Hyperspace miałem nadzieję, że ten film zostanie tam udostępniony. Nadzieja przez długi czas okazała się być złudna. Potem krążyły plotki, że będzie on wśród dodatków do trylogii. Złudne ploty. W dniu dzisiejszym (po prawie dwóch latach istnienia Hyperspace, w momencie gdy większości użytkowników kończy się abonament) nagle przypomniano sobie o tym filmiku i umieszczono go.

Z pewnością szybko wycieknie - po ściągnięciu plik nazywa się c3_ewok[1].mov i zajmuje 44 MB (poszukajcie na p2p).

A sam film na mnie zrobił duże wrażenie, może nie wizualne, ale dokumentalne. Przede wszystkim widać inną mentalność aktorów grających w klasycznej trylogii. Film ten powstał na planie "Powrotu Jedi" i jest dziełem aktorów - Warrwicka Daviesa (Wicket), Carrie Fisher (Leia), Harrison Ford (Han Solo), Mark Hamill (Luke Skywalker) i całej reszty głównych postaci. Widać, że byli oni zgraną ekipą i dobrze się na planie bawili. To jest coś, czego niestety zabrakło przy nowej trylogii. Fakt nakręcono tam "R2-D2: Beneath the Dome", ale to nie wyszło od obsady, tylko od reszty twórców.

A sam "Return of the Ewok" to opowieść o przygodach młodego Daviesa, który chce być sławnym aktorem. Trafia na plan "Powrotu Jedi" w przebraniu Ewoka i nie wie, gdzie ma się zgłosić. Więc chodzi i szuka, co gorsza nikt nie jest mu w stanie pomóc, bo jak to określił Mark Hamill "scenariusz filmu jest trzymany w tajemnicy i jest dla wszystkich niespodzianką" (to oczywiście aluzja do TESB).
KOMENTARZE (0)

Klasyczna Trylogia

Rick McCallum na C3 i nowe wydania DVD

2005-04-26 21:55:00

Na Celebration III Rick McCallum odpowiedział na kilka pytań o Gwiezdnych Wojnach.

- Zemsta będzie trwać 2 godziny i 11 minut. Rick zażartował, że 54 minuty to napisy końcowe. Lucas zakończył pracę nad filmem w zeszły wtorek i pokazał go już np. Spielbergowi, który po obejrzeniu wzniósł kciuk w górę, by okazać w ten sposób swoją aprobatę finalnej odsłonie.

- McCallum potwierdził plany trylogi 3D, serialu aktorskiego oraz, że scenarius do Indiany Jonesa IV trafił już w ręce Lucasa.

- Rick zażartował, że myśli, iż Lucas będzie poprawiał Gwiezdne Wojny, aż do śmierci.

- Rick unikał odpowiedzi na pytania o brakujące odcinki serialu Droids i Ewoks na DVD.

Ale to nie wszystko. Nadawał też sam Flanelowiec. Podczas Star Wars Celebration III Lucas powiedział także, że planuje w roku 2007 wydać pakiet wszystkich sześciu filmów na DVD. Prawdopodobnie będzie to kolekcja siedmiopłytowa. Ostatnio płyta będzie zawierać dodatki, być może wycięte sceny z klasycznej trylogii. Nie ma na razie zamiaru wprowadzać jednak jakiś zmian do filmów. Natomiast obiecał, że wyda trylogię w wersji 3D.

Nie ma też planów kręcenia Epizodów VII, VIII i IX.
KOMENTARZE (1)

Klasyczna Trylogia

Gwiezdne Wojny 3D, decyzją chwili?

2005-04-04 18:49:00

W ostatnim miesiącu, podczas ShoWest, George Lucas stwierdził, że chciałby wypuścić wszystkie sześć części Gwiezdnych Wojen w wersji 3D, począwszy od roku 2007. Tymczasem sprawę prostuje LucasFilm i Rick McCallum, który stwierdził, że na razie nie ma żadnych realnych planów Gwiezdnych Wojen w wersji 3D, a Lucas sam zobaczył pierwsze sześć minut ANH w wersji 3D dopiero na tydzień przed ShoWest. Według McCalluma, producenta wykonawczego nowej trylogii, Lucas bardzo chciałby by tak się stało, że mógłby wypuścić sagę w wersji 3D, ale póki co będzie go powstrzymywać powolny rozwój cyfrowej kinematografii i przede wszystkim cyfrowych kin.

Dla kin z cyfrowymi wyświetlaczami, nie będzie większym problemem przerobienie kilku sal, na sale 3D, w dodatku powinno się to zwrócić, ale gorzej jest z klasycznymi kinami.

Z drugiej strony, sam proces przekonwertowania istniejących filmów do wersji 3-D, w praktyce jest powstrzymywany głównie przez brak sieci dystrybucyjnej – czyli kin.

Według firmy Three Inc, proces konwersji jest wykonalny zarówno w przypadku starych, jak i nowych filmów. Generalnie wystarczy nakręcić film normalnie, a firma Three Inc. zatroszczy się o jego wersję 3D. Koszt konwersji zaczyna się od koło 5 milionów dolarów. Obecnie trwa to koło roku, ale prawdopodobnie w połowie roku 2006 będzie to trwało w granicach 60-120 dni. A to by dawało Lucasowi rok, by zacząć w ogóle myśleć nad konwersją Gwiezdnych Wojen i zdążyć na premierę w 2007. Nie wiadomo, czy saga byłaby konwertowana i wypuszczana w historycznej kolejności (od IV, V, VI, I, II, III) czy chronologicznej (od I do VI).

Na koniec warto dodać, że temat ten jest od pewnego czasu już coraz mocniej wałkowany:
Pierwsze doniesienia
Wypowiedzi Lucasa z ShoWest
Trójwymiarowe plakaty

Wszystko zapowiada się dość interesująco.

Temat na forum
KOMENTARZE (0)
Loading..