TWÓJ KOKPIT
0

Klasyczna Trylogia

Oryginalna Trylogia w Polsce – już pod koniec listopada !

2006-08-30 13:03:00 Imperial Entertaiment

Bastion Polskich Fanów Star Wars otrzymał informację prosto od Managera Public Relations firmy Imperial Entertaiment Pana Dariusza Janeczka.

Premiera Klasycznej Trylogii Gwiezdnych Wojen zaplanowana jest wstepnie na koniec listopada 2006. Sugerowana cena detaliczna na dzień dzisiejszy to 59,99 zł za jedną część: EIV, EV, EVI (zatem wychodzi około 180zł za całą Trylogię). Wydania bedą dwudyskowe. Wersja jezykowa - polskie napisy.

Warto dodać, iż Imperial wstępnie zamierzał wydać edycje dwudyskową Oryginalnej Trylogii już pod koniec września, jednak z przyczyń technicznych związanych z dostawą płyt z USA premiera została przesunięta o ponad dwa miesiące do tyłu.
KOMENTARZE (36)

Klasyczna Trylogia

Epizod IV: Co się zmieniło?

2006-08-27 21:20:00 FiliaesFrog za StarWars.com

Do wydania limitowanej edycji Klasycznej Trylogii na DVD pozostało już tylko kilkanaście dni, w związku z tym StarWars.com opublikowało kolejne materiały promujące nowe wydanie. Tym razem zamieszczono krótki artykuł i bogatą galerię zdjęć z opisami wyjaśniającymi różnicę pomiędzy kinową wersją filmu z 1977 roku, a tą wydaną w 2004 roku na DVD.


Lak Sivrak cyfrowo zastąpiony Ketwolem.


Zatem bez zbędnych szczegółów klikajcie w ten link by przenieść się na StarWars.Com (a następnie na obrazek "click here to view image"), gdzie traficie do galerii 122 obrazów przedstawiających przeróbki i poprawki, a także sceny dodane w 1997 roku do Edycji Specjalnej, które cyfrowo poprawiono dla wersji z 2004 roku na DVD.
KOMENTARZE (39)

Klasyczna Trylogia

Zdjęcia menu do oryginalnego wydania DVD Nowej Nadziei

2006-08-24 22:26:00 StarWars.com

Na łamach oficjalnej strony poświęconej Gwiezdnej Sadze zaprezentowano screeny z menu do płyty z oryginalną wersją ANH, która ukaże się w USA już 12, a w Europie 11 września. Niestety nadal nie wiadomo czy również Polsce pojawi się nowe wydanie Klasycznej Trylogii.

Za projekt odpowiada firma New Wave Entertainment, która ostatnio stworzyła dla Lucasfilm projekty menu do DVD Zemsty Sithów i Clone Wars Volume II.

W nowatorskim projekcie wykorzystano nie tylko klasyczne już dziś sceny filmowe, ale też story boardy, plakaty (również znajdują się poniżej) i koncepty artystyczne.

Poniżej prezentujemy efekty ich prac.


KOMENTARZE (21)

Klasyczna Trylogia

Nawiązanie do THX 1138 w ROTJ znalezione!

2006-08-12 23:05:00 RebelScum.com

Po ponad 23 latach szukaniach, w końcu wygląda na to, iż udało się ostatecznie znaleźć nawiązanie do THX 1138 w „Powrocie Jedi”. Tak przynajmniej donosi RebelScum.com .
Wygląda na to, że na tę największą zagadkę w historii fandomu, odpowiedziała firma Slideshow wydając figurkę Lei w stroju Boushha. Na łamach RebelScum.com pojawiło się zdjęcie ukazujace numer THX 1138 na hełmie figurki. Widać na nim, że to właśnie Leia miała na sobie ten numer w filmie. Poniżej prezentujemy zdjęcie hełmu. Teraz pozostaje czekać na oficjalne potwierdzenie.

Warto dodać, że pomysły na znalezienie 1138 w ROTJ były naprawdę różne, także związane z liczeniem postaci w kadrach (więcej).
KOMENTARZE (11)

Klasyczna Trylogia

Trzecie wydanie Trylogii DVD w Polsce?

2006-08-08 22:59:00 Lord Sidious

Jak udało się dowiedzieć w firmie Imperial, póki co, całkowicie nie oficjalnie, plany wydania trylogii istnieją, lecz nie zostały one jeszcze oficjalnie zatwierdzone i ogłoszone.
Prawdopodobnie wszystko wyjaśni się niebawem.

W USA trylogia w osobnych pudełkach z dołączoną wersją oryginalną filmu zadebiutuje 12 września, w Europie 11 września, czyli dzień wcześniej.
KOMENTARZE (18)

Klasyczna Trylogia

Gwiezdne Wojny w 3-D

2006-08-07 18:46:00 RI

W trakcie trwania konwentu Comic-Con 2006 w San Diego można się było dowiedzieć o Gwiezdnych Wojnach w wersji 3-D.

George i Rick są bardzo podekscytowani tą technologią, w zeszłym roku pokazali dziesięć minut Gwiezdnych Wojen na targach przemysłowych, co wywołało dużo szumu. Ale od tego czasu kilka rzeczy się wyklarowało. Pierwsza to biznes plan.
Całe przedsięwzięcie ma sens, gdy ma się do dyspozycji tysiące cyfrowych kin, gdyż filmy 3-D nie działają na klasycznych filmowych projektorach. A to wymaganie powoli się realizuje i może już niedługo większość kin będzie mieć przynajmniej jeden ekran cyfrowy. Wiele kin w USA ogłosiło, że się przymierza do zmian.

Drugie pytanie brzmi jak długo potrwa przekonwertowanie kin, tak by tych ekranów było z cztery, pięć tysięcy? A to z pewnością nie wydarzy się w ciągu roku. Na dodatek wyszło, że sam proces przemiany filmu w wersję 3-D będzie droższy niż zakładano pierwotnie. A więc mamy tak, potrzebujemy przekonwertowania kin, mamy koszty konwersji jednego lub wszystkich sześciu filmów do 3-D, a także musimy pogodzić się z faktem, że technologia 3-D wymaga bezprzewodowych baterii zasilających okulary, które mogą migać tysiąc razy na sekundę. To już nie są czerwone i niebieskie prążki. Biorąc wszystkie te rzeczy razem pod uwagę, Sansweet stwierdził, że Lucasfilm wciąż rozważa wypuszczenie sagi w 3-D, powiedział, że jest to z pewnością kwestia czasu, ale nie stanie się to w ciągu najbliższych kilku lat.
KOMENTARZE (9)

Klasyczna Trylogia

Trylogia w drugim regionie

2006-08-03 22:54:00 Amazon.co.uk


Niedawno informowaliśmy o dacie wydania limitowanej edycji Trylogii Gwiezdnych Wojen. Chodziło o 12 dzień września.
Jednak na brytyjskim amazonie pojawiła się informacja, iż już 11 września w pierwszym i drugim regionie, pojawi się to specjalne wydanie Oryginalnych trzech filmów, zawierające także kopie z lat 1977, 1980 i 1983 bez wszelkich zmian kosmetycznych.

Co ciekawe, już teraz na brytyjskim Amazonie można zamówić kopię filmu za niecałe 14 funtów.


Fanom w naszym kraju pozostało czekać na decyzję polskiego dystrybutora firmy Imperial, która póki co milczy w tej sprawie.

Filmy z Amazona można zamawiać tutaj:

Star Wars Episode IV: A New Hope (Limited Edition, Includes Theatrical Version)

Star Wars Episode V: The Empire Strikes Back (Limited Edition, Includes Theatrical Version)

Star Wars Episode VI:Return Of The Jedi (Limited Edition, Includes Theatrical Version)

Warto dodać, iż często w brytyjskich wydaniach DVD pojawiają się polskie napisy. Jednak jak na razie nie wiadomo jakie napisy zostaną dołączone do trzeciej edycji Klasycznej Trylogii jaka ma się pojawić 11 września w Wielkiej Brytanii.
KOMENTARZE (13)

Klasyczna Trylogia

Plakat Gwiezdnych Wojen z roku 1976

2006-08-03 22:42:00 RI za StarWars.com

Przy okazji atrakcji w trackie konwentu Comic-Con 2006, na oficjalnej umieszczono prawdziwą gratkę. Plakat Gwiezdnych Wojen z roku 1976 w formie PDF do wydrukowania. Prezentuje się on tak:

A dlaczego właśnie teraz, przy okazji Comic-Conu? Powód jest prosty, to właśnie tam w roku 1976 po raz pierwszy rozpoczęto reklamowanie Gwiezdnej Sagi, dokładnie tym plakatem. Z okazji 30 lecia tego plakatu, można go sobie ściągnać i wydrukować pod tym linkiem >>>.
KOMENTARZE (4)
Loading..