TWÓJ KOKPIT
0

Klasyczna Trylogia

Nawiązanie do THX 1138 w ROTJ oficjalnie potwierdzone!

2007-11-23 00:01:16 rebelscum.com

Jedną z największych tajemnic "Gwiezdnych Wojen" są wszystkie nawiązania w filmach do pierwszego filmu George'a Lucasa – "THX 1138". Jedną z trudniejszych zagadek był "Powrót Jedi", w którym ponoć takie nawiązanie było, jednak od wielu lat nikt nie wiedział dokładnie gdzie. Podpowiedzią była figurka z Sideshow Collectibles przedstawiająca Boushha, o której pisaliśmy w zeszłym roku. Oto numer "1138" znalazł się na hełmie tej figurki, jednakże dotąd nie potwierdzono czy to własna inwencja Sideshow, czy wierne odtworzenie filmowego rekwizytu.

Oficjalnego potwierdzenia doczekaliśmy się dopiero teraz, po ponad roku, i tylko dzięki rozmowie jednego z zafascynowanych tym tematem fanów ze Stevem Stansweetem i Petem Vilmurem (autorami SW: Vault) w podcastowej audycji Force-Cast. Pete Vilmur postanowił znaleźć odpowiedź na to pytanie w archiwach Lucasfilm. Szczęśliwie z pomocą pracownika Lucas Licensing, Chrisa Spitale, udało się znaleźć zdjęcia kostiumu Boushha, z których korzystano przy tworzeniu figurki. Okazuje się, że rzeczywiście hełm Boushha faktycznie jest nawiązaniem do THX 1138.

Kolejna frapująca zagadka "Gwiezdnych Wojen" została rozwiązana.
KOMENTARZE (25)

Klasyczna Trylogia

Gwiezdne Wojny 3-D już skonwertowane?

2007-11-05 23:27:00

Na TheForce.Net pojawiła się wypowiedź anonimowego źródła sygnowanego jako Sheldon. Ów osobnik jakoby pracował w lecie w Christine Digital Systems w Kitchener, Ontario w Kanadzie, gdzie trwają prace nad projektorami, które mają być wykorzystane do wyświetlania Gwiezdnych Wojen w wersji 3-D. Filmy jakoby są już skonwertowane (kosztowało to jakieś 10 milionów za jeden), acz miało to miejsce w innym studiu. Na ile to prawda, cóż zostaje czekać na oficjalne potwierdzenie.
KOMENTARZE (0)
Loading..