TWÓJ KOKPIT
0

Klasyczna Trylogia

Epizod VI: Powrót Jedi jutro o 20:05 w TVP 2

2008-12-25 16:37:28 TVP.pl

W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia fani Star Wars będą mogli uraczyć się ostatnim Epizodem naszej ukochanej Sagi. Gwiezdne Wojny - Epizod VI: Powrót Jedi zostanie wyemitowany w piątek na kanale TVP 2 o godzinie 20:05. Film będzie w wersji z lektorem oraz teletekstem dla niesłyszących, dostępnym na telegazecie. Kto nie zdoła obejrzeć „Powrotu Jedi” w pierwszym terminie, może liczyć na powtórkę w sobotę o 15:10, również na drugim kanale Telewizji Polskiej.

Co prawda to koniec emisji Gwiezdnych Wojen w TVP 2, ale pocieszający jest fakt, że prawa do Star Wars mają już 3 koncerny medialne, które nadają w Polsce. Tak więc w przyszłości Epizody mogą być puszczane częściej niż dotychczas. Warto też liczyć na Cartoon Network Polska, który być może rozpocznie emisję serialu „Wojny Klonów” na wiosnę. Przyszłość Gwiezdnych Wojen w polskiej telewizji układa się więc pomyślnie.Film science - fiction, 133 min, USA 1983
Scenariusz: George Lucas i Lawrence Kasadan
Reżyseria: Richard Marquand
Muzyka: John Williams
Występują: Mark Hamill, Harrison Ford, Carrie Fisher, Alec Guiness, Peter Cushing, James Earl Jones i inni

Budowa drugiej Gwiazdy Śmierci dobiega końca. Siły rebeliantów przygotowują się do starcia z Imperium. Luke i Leia udają się na Tatooine, by uwolnić Hana Solo zamrożonego w karbonicie. Luke powraca na Dagobah, żeby pod okiem Yody zakończyć naukę. Szpiedzy rebeliantów odkrywają umiejscowienie Gwiazdy Śmierci, którą chroni pole siłowe księżyca Endor. Buntownicy postanawiają podzielić się na dwa oddziały. Jeden ma przeprowadzić akcję dywersyjną na Endorze. Drugi uderzy w serce Imperium. Luke przeczuwa, że czeka go spotkanie z Lordem Vaderem.

Temat na forum
KOMENTARZE (39)

Klasyczna Trylogia

Epizod V: Imperium kontratakuje jutro o 20:05 w TVP 2

2008-12-18 20:19:57 TVP.pl

Już jutro na kanale TVP 2 o godzinie 20:05 zostanie wyemitowany film: Gwiezdne Wojny - Epizod V: Imperium kontratakuje. Podobnie jak poprzednie części serii, film będzie w wersji lektorem oraz teletekstem dla niesłyszących, dostępnym na telegazecie. Spóźnialscy będą mogli obejrzeć powtórkę w sobotę o 15:10, również na drugim kanale Telewizji Polskiej.

W przyszły piątek – drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia - TVP 2 uraczy nas ostatnim Epizodem – Powrotem Jedi. Miejmy nadzieję, że na następną emisję Gwiezdnych Wojen w telewizji ogólnodostępnej nie przyjdzie nam czekać następnych 3 lat.Film science - fiction, 124 min, USA 1980
Scenariusz: George Lucas i Leigh Brackett
Reżyseria: Irvin Kershner
Muzyka: John Williams
Występują: Mark Hamill, Harrison Ford, Carrie Fisher, Alec Guiness, Peter Cushing, James Earl Jones i inni

Księżniczka Leia, Han Solo i Luke Skywalker wraz z resztką rebeliantów ukrywają się na lodowej planecie Hoth. Gdy kryjówka zostaje odnaleziona przez wojska Imperium, przyjaciele ratują się ucieczką. Luke postanawia odszukać Yodę, mistrza Jedi, który mieszka na bagnistej planecie Dagobah, i pod jego kierunkiem nauczyć się panowania nad Mocą. Tymczasem Han i Leia przedostają się do Miasta Chmur, gdzie zostają schwytani przez Dartha Vadera. Czując, że przyjaciele cierpią, Luke rusza im na pomoc. Na jego drodze staje Darth Vader.

Temat na forum
KOMENTARZE (40)

Klasyczna Trylogia

Gwiezdne Wojny wracają do TVP2!

2008-12-02 18:14:49 Gazeta.pl

Na stronie Telewizji Polskiej pojawiła się ramówka na Święta Bożego Narodzenia i Sylwester. Wśród „powtórkowych hitów” pojawiła się filmowa pozycja, która ucieszy chyba każdego fana gwiezdnej sagi. Jest nią Gwiezdne Wojny: Powrót Jedi! Film zostanie wyemitowany na kanale TVP 2, w drugi dzień świąt – 26 grudnia, o godzinie 20:05. Poniżej prezentujemy opis Epizodu VI jaki zamieszczono w oficjalnej ramówce TVP:

Kolejna część wielkiej Gwiezdnej Sagi. Imperium ponownie rośnie w siły. Budowa Drugiej Gwiazdy Śmierci zbliża się ku końcowi. Rebelianci również nie próżnują. Luke Skywalker, Leia, Lando Calrissian i Chewie udają się na pustynną Tatooine, aby uwolnić Hana Solo z rąk Jabby Hutta. Ich misja kończy się sukcesem. Rebelianci chcąc jak najszybciej zakończyć rządy Imperatora, zamierzają nie dopuścić do ukończenia budowy Gwiazdy Śmierci. Dzielą się na dwa oddziały. Jeden będzie przeprowadzał akcję dywersyjną na księżycu Endor, a drugi zaatakuje bezpośrednio bazę Imperium. Luke udaje się z Rebeliantami lecącymi na Endor. Przeczuwa, że jego przeznaczeniem jest ponowne zmierzenie się Vaderem. W międzyczasie dowiaduje się, że ma siostrę.

Nie ma jak na razie żadnej wzmianki na temat emisji „Imperium kontratakuje”. Ponieważ program na grudzień jest obecnie rozpisany tylko do 16 dnia miesiąca. Można jednak nietrudno wydedukować według poprzednich prawideł wykorzystywanych przez TVP, że Epizod V będziemy mogli obejrzeć tydzień przed „Powrotem Jedi”, czyli w piątek 19 grudnia.

Przypomnijmy, że jesienią tego roku dwa ostatnie Epizody Gwiezdnych Wojen musiały ustąpić miejsca programowi rozrywkowemu: „Gwiazdy tańczą na lodzie”.

Temat na forum
KOMENTARZE (34)
Loading..